Krašto žiniosFestivalis „Sėlos muzikantai“ pakvies į Zarasus
2017 gegužės 09, Antradienis 11:49

Festivalis „Sėlos muzikantai“ pakvies į Zarasus

Festivalis „Sėlos muzikantai“ pakvies į Zarasus

Į Zarasų kraštą vėl ateina gegužė, o kartu su ja ir jau tradiciniu tapęs festivalis „Sėlos muzikantai". Kaip ir kasmet, jis ir panašus, ir kartu skirtingas.
Gegužės 12 d. 19 val. žiūrovai laukiami Zarasų kultūros centro koncertų salėje, kur „Sėlu muižas muzikanti" (Latvija), „DoRe" (Klaipėda) ir tradicine kapela „Salako muzikantai" primins 25 metų festivalio istoriją. Koncertas taip ir vadinasi – „XXV kartas".

Gegužės 13 dieną muzikantai prisijungs prie Šlyninkos vandens malūne vyksiančios „Cibulinės" šventės. Koncertas vadinasi „Euro vyža" visai ne todėl, kad vyks tą pačią dieną su ,,Eurovizija", o todėl, kad be grupių iš Lietuvos „DoRė", „Vydraga" bei kitų, išgirsite ir muzikantus, atvykusius iš Norvegijos, Kanados, Estijos ir Latvijos. Tai pats ilgiausias festivalio koncertas, bet prailgti neturėtų, nes šalia šurmuliuos ir „Cibulinės" mugė ir bus galima pasimėgauti skanėstais pagamintais iš malūno miltų.
Iš malūno visus kviesime į vieną iš pačių sakraliausių Zarasų krašto vietų – Stelmužę. Čia pasveikinę bundantį ąžuolą galėsite užsukti į Lietuvos medinio baroko stebuklą – Stelmužės bažnytėlę, kur įvyks „Antrasis pabaltijo mandolinininkų susibūrimas", kuriame dalyvaus Lietuvos, Latvijos ir Norvegijos mandolinininkai, o taip pat išgirsite ir garsųjį 9-stygį norvegišką smuiką Hardangerį.
19 val. kultūros centro šokių salėje vyks muzikantų ir šokėjų pasivakarojimas „Žieribaskelis".
Gegužės 14 d. 13 val. kviečiame į festivalio gimtinę – Dusetas. Čia 25 kartą susiburs geriausi muzikantai trieilėmis armonikomis bei festivalio svečiai.
„Sėlos muzikantai" niekada nebuvo ir netaps konkursu, nes tai – liaudiško muzikavimo festivalis, kuriame mokomasi groti ir sutarti.

Zarasų r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Atokioje sodyboje – kvaišalų fabrikėlis

  Praėjusį trečiadienį (gegužės 24 d.) Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai vienoje nuošalių Zarasų rajono sodybų aptiko narkotikų gamybos laboratoriją. Kvaišalų fabrikėlio gamybos apimtys buvo įspūdingos: vien namuose rastos žaliavos būtų pakakę keliems šimtams kg metamfetamino pagaminti. O aplink sodybą esančiame miške aptiktos dar kelios slėptuvės su žaliava narkotikams gaminti. Buvo sulaikytas sodybos šeimininkas – niekur nedirbantis, bet nemažai turto – du namus, katerį ir kt. sukaupęs kaunietis Ž. K.

 • Išgelbėjo į kanalizacijos šulinį įkritusį arklį

  Šią savaitę ugniagesiai gelbėtojai iš Bendrojo pagalbos centro gavo pranešimą, kad Zarasų mieste, Kauno gatvėje, į betoninį kanalizacijos šulinį, kurio gylis apie 2 metrus, yra įkritęs arklys.

 • Užgavėnių kaukių gamintojai rengiasi vyti žiemą

  Praėjusį šeštadienį vėl susirinkome į Šlyninkos malūną, kuriame vyko Užgavėnių kaukių darymo mokymai. Kaukės jau nekantraudamos laukė mūsų. Svečių laukė ir malūno šeimininkai Regina Veselienė ir Stasys Šalkauskis – šeimininkė maloniai sutiko kiekvieną, o malūnininkas juokavo, kad jau nuo ryto sėdi ir laukia, kam reikės akis išdurti ar burną padidinti, kad daugiau blynų tilptų.

 • Stelmužės ąžuolas dalyvauja Europos metų medžio konkurse

  Stelmužės ąžuolas dalyvauja Europos metų medžio konkurse. Šiemet konkurse Europos metų medis bus renkamas iš 16 kandidatų – po vieną iš kiekvienos konkurse dalyvaujančios Europos šalies. Lietuvos medis šiame konkurse dalyvauja pirmą kartą.

 • Rusijoje penkerius metus slapstęsis zarasiškis bus teisiamas dėl žmogžudystės

  Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui nagrinėti perdavė bylą, kurioje 49 metų zarasiškis A. G. kaltinamas prieš penkerius metus mirtinai sumušęs Zarasų rajono gyventoją S. S.
  Tyrimo metu nustatyta, kad 2011 metų gruodžio 16 dieną kaltinamasis A. G. atvyko pas pažįstamą 57 metų Zarasų rajono gyventoją S. S. Įtariama, kad svečias pagaliu trenkė S. S. Kaip vėliau paaiškėjo, smūgis buvo mirtinas – mėnesį ligoninėje dėl sunkios galvos traumos gydytas nukentėjusysis mirė.

 • Rankdarbiai – vaistai nuo visų ligų

  Sakoma, kad geras ūkininkas ir žiemą biteles aplanko, kad vasarą geresnio derliaus tikėtis galėtų. O žiemą net yra diena, Kumeliuko krikštynomis vadinama, kai reikia nupurtyti apsnigtas vaismedžių šakas, pabelsti bitėms į avilius. Štai todėl ir Zarasų ligoninėje esančiame Zarasų rajono savivaldybės bibliotekos padalinyje Liudmilos Rimeikienės parodėlė „Bitutės Tutės pažadinimas" suorganizuota beveik viduržiemį, todėl ji labai dėkinga Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ligoninės padalinio bibliotekininkei Nijolei Pilac už draugišką padrąsinimą.

 • Socialinis žmonių saugumas – pirmiausia savivaldybės atsakomybė

  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Zarasuose, kur susitiko su bendruomene ir atidarė vaikų dienos centrą „Draugai", įsteigtą bendradarbiaujant kampanijai „Už saugią Lietuvą", nevyriausybinei organizacijai „Gelbėkit vaikus" ir bendrovei „Circle K Lietuva".

 • Šiandien vaikų dienos centre Zarasuose lankysis Prezidentė D. Grybauskaitė

  Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus" Zarasuose atidaro vaikų dienos centrą „Draugai". Naujai įkurtame centre Zarasų miesto vaikai turės galimybę turiningai praleisti popamokinį laiką, paruošti namų darbus, ugdyti socialinius įgūdžius.

 • Zarasuose viešėjo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

  Pirmadienį Zarasuose viešėjęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis apsilankė Zarasų rajono savivaldybės kultūros centre, susitiko su Zarasų rajono savivaldybės vadovais ir rajono gyventojais.

 • Zarasuose viešės Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

  Sausio 9 dieną (pirmadienį) į Zarasus darbo vizitu atvyksta LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.
  Vizito metu jis susitiks su Zarasų krašto gyventojais.

Reklama

 

Reklama

Reklama

DPC_250x250

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2017 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5775
Vakar apsilankė:9882
Šią savaitę apsilankė:52799
Šį mėnesį apsilankė:220813
Viso (nuo 2015-02-16):5552872
Šiuo metu naršo:
98
2017-06-23