Krašto žiniosNarkotikus platinusiems visaginiečiams – ilgi metai belangės
2017 vasario 03, Penktadienis 09:15

Narkotikus platinusiems visaginiečiams – ilgi metai belangės

Narkotikus platinusiems visaginiečiams – ilgi metai belangės

Vasario 1 dieną Visagino miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje visaginiečiai 31 metų V. K., 39 metų A. A. ir 54 metų R. F., buvo kaltinami didelio kiekio narkotinių medžiagų laikymu, gabenimu ir platinimu. Kartu su jais buvo teisiami zarasiškiai – 32 metų D. M., 26 metų S. R., 38 M. S. ir 28 metų visaginietė T. C., kaltinami disponavimu narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Teismas konstatavo, jog V. K., veikdamas bendrininkų grupėje su A. A. ir R. F. 2015 metų pavasarį neteisėtai laikė ir gabeno didelį kiekį, beveik 17 gramų narkotinės medžiagos – heroino mišinio, turėdami tikslą ją platinti. Iš šio kiekio galima pagaminti apie 400 dozių kvaišalų, „juodojoje rinkoje" kainuojančių po 10 eurų.
Kaip buvo nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, visaginietis A. A. 2015 metų kovą organizavo didelio kiekio heroino gabenimą – perdavė savo bičiuliui V. K., o šis narkotikus nugabeno į jų bendrininkės R. F. butą. Kitą dieną šiuos narkotikus V. K. vėl turėjo nuvežti A. A., tačiau buvo sulaikytas policijos pareigūnų.
Dar vienai kaltinamajai, visaginietei T. C., kaltinamai buvo pareikšti už tai, kad ji 2015 m. gegužės 14 d. už 10 eurų įsigijo dozę heroino iš to paties visaginiečio A. A.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad tų pačių metų balandžio mėnesio pabaigoje kaltinamasis V. K. taip pat gabeno kelias dozes heroino, kurį buvo sutaręs už 30 eurų parduoti zarasiškiams S. R. ir M. S. Tačiau sandoris nebuvo sėkmingas, V. K. sulaikė policijos pareigūnai.  Be to, 2015 m. rugpjūtį Visagine teisėsaugos pareigūnų buvo sulaikytas D. M., gabenęs 0,023 g heroino.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus tyrėjai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ramūnas Pačebutas.
Ikiteisminį tyrimą vykdę teisėsaugos pareigūnai įdėjo daug pastangų, kad būtų išaiškintos teisiamųjų nusikalstamos veikos. Bendrininkai buvo pasiskirstę vaidmenimis, elgėsi atsargiai –pavyzdžiui, telefoninių pokalbių metu stengdavosi neminėti narkotikų.
Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikęs Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Genadijus Jefimovas sakė, kad narkotikų platinimas ir vartojimas – Visagino bei aplinkinių rajonų gyventojams labai opi problema. Pasak ilgamečio prokuroro, po to, kai buvo sulaikyta minėta bei dar viena narkotikų platintojų grupė, Visagine pastebimai sumažėjo nusikaltimų, padaromų narkotikus vartojančių asmenų – vagysčių iš automobilių, butų, atvirų vagysčių gatvėse ir pan.
Visagino miesto apylinkės teismas pripažino A. A. organizavus narkotinių medžiagų platinimą bendrininkų grupėje ir, subendrinęs bausmes su anksčiau skirtomis, skyrė jam 10 metų nelaisvės. Jo bendrininkas V. K. dėl narkotikų platinimo nuteistas 8 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausme, o visaginietė R. F. už tą pačią veiką nelaisvėje praleis 9 metus ir 3 mėnesius.
Likusieji teisiamieji už disponavimą narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti nubausti piniginėmis baudomis nuo 380 iki 2 tūkst. 280 eurų.

Prokuratūros inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prevenciniame renginyje – narkotikų tema

  Lapkričio 15 dieną 15.00 val. vyks jaunimui skirtas prevencinis renginys „Pasakyk narkotikams – ne“ , kuris vyks VŠĮ Utenos verslo ir informacijos centro kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“.

 • Narkotikų platintojas įkliuvo kaimyniniame rajone

  Policijos operacijos metu konfiskuota daugiau kaip pusė tonos hašišo, kurio vertė – apie 5 mln. eurų.

 • Pareigūnams įkliuvo, kaip įtariama, narkotikus gabenęs uteniškis

  Penktadienį (rugpjūčio 11 d.) popiet Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai patruliuodami mieste ties V. Kudirkos gatvės 22-u namu sustabdė automobilį BMW 320, vairuojamą uteniškio (gim. 1990 m.). Patikrinimo metu vyro kelnių kišenėje buvusioje piniginėje rasti du užspaudžiami skaidrūs plastiko maišeliai su šviesios spalvos milteliais, galimai narkotine ar psichotropine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos AVPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 • Narkotikų suluošintas uteniškis: „Man gėda išeiti į gatvę“

  Praeityje aktyviai gyvenęs 27 metų uteniškis Arnoldas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) šiandien atrodo lyg sustingęs – jam sunku kalbėti, vaikščioti, judinti galūnes. Tai – Lietuvoje sparčiai plintančio naujo narkotiko – aktifedo – vartojimo pasekmės. Šis pigus narkotikas, kurio lengvai galima pasigaminti namuose, jį vartojantį žmogų žaibiškai paverčia neįgaliu. Jūsų dėmesiui – pribloškianti gyvenimo dugne atsidūrusio narkomano išpažintis apie jį suluošinusią priklausomybę, kalėjimo duoną ir akistatą su mirtimi.

 • Atokioje sodyboje – kvaišalų fabrikėlis

  Praėjusį trečiadienį (gegužės 24 d.) Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai vienoje nuošalių Zarasų rajono sodybų aptiko narkotikų gamybos laboratoriją. Kvaišalų fabrikėlio gamybos apimtys buvo įspūdingos: vien namuose rastos žaliavos būtų pakakę keliems šimtams kg metamfetamino pagaminti. O aplink sodybą esančiame miške aptiktos dar kelios slėptuvės su žaliava narkotikams gaminti. Buvo sulaikytas sodybos šeimininkas – niekur nedirbantis, bet nemažai turto – du namus, katerį ir kt. sukaupęs kaunietis Ž. K.

 • Visagine baigtas ikiteisminis tyrimas dėl disponavimo narkotikais

  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai kartu su Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei šių medžiagų platinimo Visagino mieste.

 • Muitinės pareigūnams įkliuvo uteniškiai, gabenę narkotikus

  Muitinės pareigūnai, vykdydami sustiprintą kontrolę Lietuvos–Latvijos pasienyje, liepos 30 d., ties Germaniškiu sulaikė lengvąjį automobilį. Mašinos akumuliatoriuje įrengtoje slėptuvėje pareigūnai aptiko beveik 400 tūkst. eurų vertės narkotikų – psichotropinių tablečių „Subutex" siuntą, kuri, kaip manoma, vežta į Suomiją. Sulaikyti ir du automobiliu važiavę uteniškiai.

 • Po muzikos festivalių – nemalonumai dėl narkotikų

  Utenos apylinkės prokuratūros prokurorai vadovauja 7-iems ikiteisminiams tyrimams, pradėtiems po praėjusį savaitgalį Molėtų rajone vykusio muzikos ir pramogų festivalio. Septyni į šį renginį atvykę jauni žiūrovai įtariami neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

 • Dėl paštu siunčiamų narkotikų pradėta 120 daugiau ikiteisminių tyrimų

  Šiuo metu Muitinės kriminalinėje tarnyboje pradėta 120 ikiteisminių tyrimų dėl narkotikų kontrabandos pašto siuntose. Pernai per visus metus dėl tokių siuntų buvo pradėti 102 tyrimai. Šiemet neprireikė nė pusmečio, kad būtų viršytas visų pernykščių ikiteisminių tyrimų skaičius. Vien praėjusią savaitę Lietuvos muitinės pareigūnai, įtardami, kad jose gali būti narkotikų, sulaikė vienuolika pašto siuntų.

 • Utenos policija: būtina skatinti ankstyvąją narkotinių medžiagų prevenciją ugdymo įstaigose

  Gegužės 10 dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su kinologu Utenos regioninio profesinio mokymo centre vykdė policinę prevencinę priemonę „Be narkotikų saugiau“, kurios tikslas – užkirsti kelią neteisėtam disponavimui narkotinėmis ar psichotropinėms medžiagoms, jų platinimui bei vartojimui tarp jaunuolių, patekimui į švietimo įstaigas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2696
Vakar apsilankė:8958
Šią savaitę apsilankė:29724
Šį mėnesį apsilankė:213350
Viso (nuo 2015-02-16):8046997
Šiuo metu naršo:
114
2018-04-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!