Narkotikus platinusiems visaginiečiams – ilgi metai belangės
Krašto žiniosNarkotikus platinusiems visaginiečiams – ilgi metai belangės
2017 vasario 03, Penktadienis 09:15

Narkotikus platinusiems visaginiečiams – ilgi metai belangės

Narkotikus platinusiems visaginiečiams – ilgi metai belangės

Vasario 1 dieną Visagino miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje visaginiečiai 31 metų V. K., 39 metų A. A. ir 54 metų R. F., buvo kaltinami didelio kiekio narkotinių medžiagų laikymu, gabenimu ir platinimu. Kartu su jais buvo teisiami zarasiškiai – 32 metų D. M., 26 metų S. R., 38 M. S. ir 28 metų visaginietė T. C., kaltinami disponavimu narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Teismas konstatavo, jog V. K., veikdamas bendrininkų grupėje su A. A. ir R. F. 2015 metų pavasarį neteisėtai laikė ir gabeno didelį kiekį, beveik 17 gramų narkotinės medžiagos – heroino mišinio, turėdami tikslą ją platinti. Iš šio kiekio galima pagaminti apie 400 dozių kvaišalų, „juodojoje rinkoje" kainuojančių po 10 eurų.
Kaip buvo nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, visaginietis A. A. 2015 metų kovą organizavo didelio kiekio heroino gabenimą – perdavė savo bičiuliui V. K., o šis narkotikus nugabeno į jų bendrininkės R. F. butą. Kitą dieną šiuos narkotikus V. K. vėl turėjo nuvežti A. A., tačiau buvo sulaikytas policijos pareigūnų.
Dar vienai kaltinamajai, visaginietei T. C., kaltinamai buvo pareikšti už tai, kad ji 2015 m. gegužės 14 d. už 10 eurų įsigijo dozę heroino iš to paties visaginiečio A. A.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad tų pačių metų balandžio mėnesio pabaigoje kaltinamasis V. K. taip pat gabeno kelias dozes heroino, kurį buvo sutaręs už 30 eurų parduoti zarasiškiams S. R. ir M. S. Tačiau sandoris nebuvo sėkmingas, V. K. sulaikė policijos pareigūnai.  Be to, 2015 m. rugpjūtį Visagine teisėsaugos pareigūnų buvo sulaikytas D. M., gabenęs 0,023 g heroino.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus tyrėjai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ramūnas Pačebutas.
Ikiteisminį tyrimą vykdę teisėsaugos pareigūnai įdėjo daug pastangų, kad būtų išaiškintos teisiamųjų nusikalstamos veikos. Bendrininkai buvo pasiskirstę vaidmenimis, elgėsi atsargiai –pavyzdžiui, telefoninių pokalbių metu stengdavosi neminėti narkotikų.
Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikęs Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Genadijus Jefimovas sakė, kad narkotikų platinimas ir vartojimas – Visagino bei aplinkinių rajonų gyventojams labai opi problema. Pasak ilgamečio prokuroro, po to, kai buvo sulaikyta minėta bei dar viena narkotikų platintojų grupė, Visagine pastebimai sumažėjo nusikaltimų, padaromų narkotikus vartojančių asmenų – vagysčių iš automobilių, butų, atvirų vagysčių gatvėse ir pan.
Visagino miesto apylinkės teismas pripažino A. A. organizavus narkotinių medžiagų platinimą bendrininkų grupėje ir, subendrinęs bausmes su anksčiau skirtomis, skyrė jam 10 metų nelaisvės. Jo bendrininkas V. K. dėl narkotikų platinimo nuteistas 8 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausme, o visaginietė R. F. už tą pačią veiką nelaisvėje praleis 9 metus ir 3 mėnesius.
Likusieji teisiamieji už disponavimą narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti nubausti piniginėmis baudomis nuo 380 iki 2 tūkst. 280 eurų.

Prokuratūros inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Neįprastoje automobilio vietoje rado kvaišalų

  Praėjusį penktadienį Utenoje, Paupio gatvėje, sustabdytame automobilyje buvo rasta galimai kvaišalų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 • Apatinės kelnaitės tapo narkotikų slėptuve

  Spalio 22 ir 23 dienomis sulaikyti du vyrai, kurie narkotines medžiagas slėpė... savo apatinėse kelnaitėse.

 • Sulaikytas vyriškis su narkotinėmis medžiagomis

  Pirmadienio popietę policijos pareigūnai pas sulaikytą asmenį rado narkotinių medžiagų.

 • Narkotinių medžiagų rasta ir bute, ir piniginėje

  Praėjusios savaitės pabaigoje sulaikius kelis jaunuolius buvo nustatyta, kad vieno iš jų bute rastas indas su galimai narkotinėmis medžiagomis. Dar vienas sulaikytasis Utenoje turėjo piniginę, kurioje – neaiškios tabletės, kurios veikiausiai turi narkotinių ar psichotropinių medžiagų.

 • Automobilį vairavo apsvaigęs nuo narkotikų, rasta ir svaigiųjų medžiagų

  Naktį iš liepos 19-os į liepos 20-ą Utenoje policijos pareigūnai sustabdė automobilį, kurį vairavo jaunas „Audi A6“ vairuotojas, apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

 • Prevenciniame renginyje – narkotikų tema

  Lapkričio 15 dieną 15.00 val. vyks jaunimui skirtas prevencinis renginys „Pasakyk narkotikams – ne“ , kuris vyks VŠĮ Utenos verslo ir informacijos centro kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“.

 • Narkotikų platintojas įkliuvo kaimyniniame rajone

  Policijos operacijos metu konfiskuota daugiau kaip pusė tonos hašišo, kurio vertė – apie 5 mln. eurų.

 • Pareigūnams įkliuvo, kaip įtariama, narkotikus gabenęs uteniškis

  Penktadienį (rugpjūčio 11 d.) popiet Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai patruliuodami mieste ties V. Kudirkos gatvės 22-u namu sustabdė automobilį BMW 320, vairuojamą uteniškio (gim. 1990 m.). Patikrinimo metu vyro kelnių kišenėje buvusioje piniginėje rasti du užspaudžiami skaidrūs plastiko maišeliai su šviesios spalvos milteliais, galimai narkotine ar psichotropine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos AVPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 • Narkotikų suluošintas uteniškis: „Man gėda išeiti į gatvę“

  Praeityje aktyviai gyvenęs 27 metų uteniškis Arnoldas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) šiandien atrodo lyg sustingęs – jam sunku kalbėti, vaikščioti, judinti galūnes. Tai – Lietuvoje sparčiai plintančio naujo narkotiko – aktifedo – vartojimo pasekmės. Šis pigus narkotikas, kurio lengvai galima pasigaminti namuose, jį vartojantį žmogų žaibiškai paverčia neįgaliu. Jūsų dėmesiui – pribloškianti gyvenimo dugne atsidūrusio narkomano išpažintis apie jį suluošinusią priklausomybę, kalėjimo duoną ir akistatą su mirtimi.

 • Atokioje sodyboje – kvaišalų fabrikėlis

  Praėjusį trečiadienį (gegužės 24 d.) Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai vienoje nuošalių Zarasų rajono sodybų aptiko narkotikų gamybos laboratoriją. Kvaišalų fabrikėlio gamybos apimtys buvo įspūdingos: vien namuose rastos žaliavos būtų pakakę keliems šimtams kg metamfetamino pagaminti. O aplink sodybą esančiame miške aptiktos dar kelios slėptuvės su žaliava narkotikams gaminti. Buvo sulaikytas sodybos šeimininkas – niekur nedirbantis, bet nemažai turto – du namus, katerį ir kt. sukaupęs kaunietis Ž. K.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2033
Vakar apsilankė:7864
Šią savaitę apsilankė:9897
Šį mėnesį apsilankė:9897
Viso (nuo 2015-02-16):13811459
Šiuo metu naršo:
87
2020-06-02
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!