Krašto žiniosLenktynių „Sartai 2017“ nugalėtojams ir prizininkams – solidus 23 tūkstančių eurų prizinis fondas
2017 sausio 20, Penktadienis 13:25

Lenktynių „Sartai 2017“ nugalėtojams ir prizininkams – solidus 23 tūkstančių eurų prizinis fondas

Lenktynių „Sartai 2017“ nugalėtojams ir prizininkams – solidus 23 tūkstančių eurų prizinis fondas

Vasario 4-ą Dusetose šurmuliuos tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ,,Sartai 2017", kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.
Tai unikali žirginio sporto gerbėjų ir daugelio žmonių iš visos Lietuvos šventė, išgarsinusi ne tik mažą Aukštaitijos miestelį, bet ir Lietuvos žirgų augintojus.

Kasmet iš Dusetų tūkstančiai joje apsilankiusiųjų išsiveža puikiausią nuotaiką, o lenktynių nugalėtojai ir prizininkai – ir solidžius, pergalės skonį menančius apdovanojimus. Išimtimi netaps ir šios, jau po poros savaičių prasidėsiančios lenktynės, prie kurių starto linijos žvengs 73 žirgų kaimenė.
„Nors daugelis žirginio sporto entuziastų jau patį dalyvavimą tokio masto varžybose yra linkę laikyti nemenku iškovojimu, tačiau solidus prizinis lenktynių fondas – irgi svari paskata varžytis Dusetų hipodromo ledo taku dėl garbingų apdovanojimų, – sakė šventę „Sartai 2017" rengiančios VšĮ „Promo Events" direktorius Darius Jonušis. – Todėl naudodamasis proga savo ir varžybų organizacinio komiteto vardu norėčiau nuoširdžiai padėkoti visiems rėmėjams, įmonėms ir organizacijoms, neabejingoms šiai žirginio žiemos sporto šventei".
D. Jonušis džiaugiasi, kad šiemet su renginio rėmėjų pagalba pavyko suformuoti solidų 23 tūkstančių eurų prizinį fondą – dviem tūkstančiais didesnį, nei prieš tai čia vykusių lenktynių.
Didžiausias – 3 600 eurų piniginis prizas tradiciškai bus įteiktas šių lenktynių organizatorės, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos steigiamo pagrindinio – „Didžiojo žiemos" prizo laimėtojui ir prizininkams.
Žemės ūkio ministerija pagrindinį prizą steigia neatsitiktinai. Tai gražių, senų tradicijų, kurioms jau daugiau nei aštuoni dešimtmečiai, tąsa, liudijanti, jog pirmasis piniginis prizas žirgų lenktynių ant Sartų ežero ledo nugalėtojui buvo įteiktas 1933-aisiais, kai Žemės ūkio rūmai ėmė globoti šią ne tik Aukštaitiją garsinančią šventę ir premijuoti eikliausių žirgų šeimininkus.
O iki tol lenktynių ant Sartų ežero ledo nugalėtojai ir prizininkai kaip atmintinas batalijas menantį prizą išsiveždavo dar kadagio dūmais tebekvepiančią aukštaitiškų lašinių paltį, rinkę dešrų, naujus pakinktus ir kitus padargus ar tada taip branginamų mineralinių trąšų maišą...
Septynių važiavimų nugalėtojai ir prizininkai paaiškės 1 609 metrų distancijose, o du važiavimai, kuriuose varžysis suaugusius žirgus tramdantys sportininkai, bus surengti ilgesnėse 3 200 metrų („Rokiškio sūrio" prizas) ir 2 400 metrų („Linas Agro group" prizas) distancijose.
„Sartų 2017" nugalėtojai ir prizininkai iš Dusetų vasario 4-ą išsiveš solidžias premijas, priminsiančias čia vykusias atkaklias batalijas. O žiūrovai, apsilankę šioje nuo seno tradicijomis garsėjančioje šventėje, – puikiausią nuotaiką ir lauktuvėms apetitą žadinančių skanėstų, kurių gausybę siūlys šalies kulinarinio paveldo meistrai, lenktynių dieną iš visos Lietuvos ir ne tik jos susirinksiantys į Dusetas, bei akį traukiančių unikalių kultūrinio paveldo puoselėtojų suvenyrų.
Neatskiriamas šių lenktynių atributas – tradicinė mugė, kuriai jau baigia rengtis gausus ūkininkų ir prekybininkų, tautodailininkų ir nacionalinių amatų puoselėtojų būrys ir kurios dalyvių paviljonai užims net trijų hektarų plotą, pradės šurmuliuoti jau nuo pat ankstyvo vasario 4-os ryto. Pasotinę alkį ir numalšinę kelionės troškulį karštais gėrimais žiūrovai patrauks į svarbiausiąją šventės areną – Dusetų hipodromą, kuriame varžysis geriausi Lietuvos ir užsienio šalių vadeliotojai.

„Visus Bonus" inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Uteniškis Egidijus Gudonis ir toliau lieka nenugalimas

  Tradicines žirgų lenktynes perkėlus dėl atšilusių orų viena savaite vėliau, praėjusį šeštadienį Dusetose finišavo respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“. Šventė šiemet buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui.
  Lenktynėse dalyvavo 55 eiklieji ristūnai, kuriuos vadeliojo 31 Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkas. Per 20 sportininkų su savo žirgais neatvyko iš Latvijos ir Estijos. Kaip aiškino organizatoriai, taip jau sutapo, kad kaimyninėse šalyse irgi rengiamos panašios lenktynės, todėl ir važiavimų bei prizų buvo mažiau.

 • Valstybės atkūrimo 100-čiui skirtose lenktynėse – 100 žirgų

  Vasario 3-ą Dusetose vyksiančios tradicinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018", kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, įtrauktos į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą. Ta proga žiūrovus džiugins 100 eikliųjų žirgų, išaugintų Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

 • Dusetose jau formuojamas ledo takas

  Vasario 3-ią Dusetose vyksiančios ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ bus jau 220-osios jų istorijoje ir 110-osios, kaip oficialiai organizuojamas renginys.

 • Ryškėja žirginio sporto šventės „Sartai 2018“ kontūrai

  Įvykusiame ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ organizacinio komiteto posėdyje patvirtinti varžybų ir neatsiejama jų dalimi tapusios, nacionalinį paveldą bei kultūrines etnines vertybes propaguojančios žiemos šventės nuostatai ir scenarijus.

 • „Sartai 2017“: faktai ir skaičiai

  Vasario 4-ą Dusetų hipodrome pasibaigusios tradicinės ristūnų lenktynės „Sartai 2017" kaip organizuotas, ne stichiškas renginys jų istorijoje buvo jau 221-osios, o oficialios – 110-tosios.

 • Sartų lenktynes vainikavo uteniškio rekordas

  Šeštadienį į tradicinę šventę „Sartai 2017", pasak organizatorių, buvo susirinkę apie 30 tūkstančių žiūrovų. Dalis jų nesiskirstė iki lenktynių pabaigos, nes pagal tradiciją varžybas vainikuoja žemės ūkio ministerijos įsteigto „Didžiojo žiemos" prizo batalijos, o jo laimėtojas laikomas nekarūnuotu lenktynių karaliumi iki kitų metų lenktynių.

 • Šalia Sartų ežero išlietas ledas jau laukia sportininkų ir žiūrovų

  Ristūnų tradicinių lenktynių „Sartai 2017" organizacinio komiteto nariai apsilankė Dusetose ir šalia jų esančiame hipodrome, kur jau šį šeštadienį, vasario 4-ą, vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.

 • Tiesiausias kelias – ne visada greičiausias

  Šeštadienį, vasario 4 –ą, Dusetose vyks tradicinės ristūnų lenktynės „Sartai 2017", kurias jau daugelį metų lydi sudėtine šios šventės dalimi tapusi nacionalinio kultūrinio paveldo mugė. Ši visą Lietuvą garsinanti žiemos šventė sutraukia dešimtis tūkstančių žiūrovų, todėl visi keliai, vedantys į Dusetas, tą šeštadienį neišvengiamai tampa intensyviausio eismo keliais.

 • „Sartai 2017“ – etnines vertybes propaguojanti šventė

  Vasario 4-ą Dusetų hipodrome rengiamos tradicinės ristūnų lenktynės „Sartai 2017", pagrįstai tituluojamos kaip didžiausia, ne tik šį Aukštaitijos miestelį, bet ir visą Lietuvą garsinanti žirgų sporto mylėtojų fiesta. Dešimtims tūkstančių žmonių, nekalbant jau apie giminaičius ar bičiulius, susitikti žirgų lenktynėse prie Sartų tapo garbės reikalu.

 • Prognozės – slidus dalykas, tačiau jos domina daugelį

  Mažiau nei dvi savaitės beliko iki vasario 4-os, kai Dusetų hipodrome bus duotas startas tradicinėms ristūnų lenktynėms „Sartai 2017".
  Šiemet lenktynėse bėgs 73 ristūnai iš visų trijų Baltijos šalių ir Lenkijos, o juos vadelios šių respublikų geriausieji sportininkai. Daugiausia, 37 ristūnus į Dusetų hipodrome vyksiančias lenktynes deleguoja Respublikinė lenktyninių žirgų lyga, o 22 – Lietuvos ristūnų sporto asociacija.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1012
Vakar apsilankė:3916
Šią savaitę apsilankė:8785
Šį mėnesį apsilankė:59844
Viso (nuo 2015-02-16):8866819
Šiuo metu naršo:
48
2018-08-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!