Geriausiems metų aplinkosaugininkams – apdovanojimai ir padėkos
Krašto žiniosGeriausiems metų aplinkosaugininkams – apdovanojimai ir padėkos
2016 birželio 07, Antradienis 15:15

Geriausiems metų aplinkosaugininkams – apdovanojimai ir padėkos

Geriausiems metų aplinkosaugininkams – apdovanojimai ir padėkos

Per iškilmingą Pasaulinės aplinkos dienos minėjimą praėjusį penktadienį buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojai ir aplinkosaugai itin nusipelnę visuomenės atstovai. Už drąsą gelbėjant skendusį žveją padėkomis apdovanoti ir molėtiškiai Robertas Kuzma, Albertas Vaišvila ir Vaidas Vaišvila.

Garbingiausią ministerijos apdovanojimą – Česlovo Kudabos premiją – pelnė judėjimo „Už gamtą" vadovas dr. Algirdas Knystautas. Kitas apdovanojimas – Juozo Virbicko premija – už žuvų išteklių apsaugos ir žvejybos kontrolės veiklą šiemet skirtas Valstybinės miškų tarnybos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjui Kęstučiui Motiekaičiui ir Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos skyriaus vyriausiajam specialistui Giedriui Ladukui.

Išskirtiniu ministerijos Garbės ženklu pažymėtas buvęs Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento direktorius Bronislovas Giedraitis ir Aplinkos apsaugos agentūros Jūrinių tyrimų departamento direktorius Algirdas Stankevičius.

Ženklu „Už visuomeninę veiklą" pagerbtas miškininkas dendrologas, Aleksandro Stulginskio universiteto Arboretumo vedėjas doc. dr. Mindaugas Navasaitis – už nuopelnus ugdant būsimuosius miškininkus ir rengiant leidinius apie miško medžių ir krūmų įvairovę. Šiuo ženklu taip pat pagerbta Gražutės regioninio parko savanorė Jadvyga Vida Žilinskienė už įkurtą ir puoselėjamą unikalų Jūrų muziejų ir ilgametę savanorišką tarnybą parko Lankytojų centre.

Aktyviausi aplinkos sistemos darbuotojų talkininkai iš kitų valstybės institucijų, akademinės bendruomenės pažymėti aplinkos ministro padėkomis. Tai Lietuvos botanikų draugijos, Biologinės įvairovės tyrimo draugijos, Ekologinės žemdirbystės bendrijos „Gaja" narė Jadvyga Balvočiūtė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Artūras Jasinskas, UAB „Grota" direktorius Antanas Marcinonis, UAB „ARVI cukrus" aplinkos apsaugos inžinerijos projektų vadovas Giedrius Šlekys, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktorius Albinas Tebėra ir aktyvi visuomenės veikėja Skaistė Vasiliauskaitė-Dančenkovienė.

Už nepriekaištingą 50 metų darbą Nusipelniusio aplinkosaugininko aukščiausiojo laipsnio ženklas įteiktas VĮ Valstybinio miškotvarkos instituto Kontrolės skyriaus vyriausiajam specialistui Jonui Zelvarui.

Geriausiais aplinkos apsaugos inspektoriais šiemet išrinkti trys regionų aplinkos apsaugos departamentų (RAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų (GGAI) pareigūnai: Egidijus Baltrušaitis, Marijampolės RAAD GGAI vyriausiasis specialistas, Darius Jurevičius, Kauno RAAD GGAI vyresnysis specialistas ir Vitalis Marozas, Klaipėdos RAAD GGAI viršininkas. Jiems įteikti Aplinkos ministerijos medaliai.

Visuomenės atstovams – ištikimiausiems gamtos bičiuliams, aplinkosauginių pilietinių akcijų iniciatoriams – kaip pagarbos ženklas buvo įteiktos gervių, Lietuvos gamtosaugos simbolio, skulptūrėlės. Jomis pagerbti: už pagalbą migruojantiems varliagyviams Vilniaus Vingio parke – Virginijus Opulskis, už pilietinių aplinkosauginių iniciatyvų rengimą ir jaunimo ekologinės sąmonės ugdymą – sostinės Antakalnio bendruomenės aktyvistė, Lietuvos geografų draugijos narė Nijolė Balčiūnienė, už pastangas organizuojant aplinkai ir sveikatai pavojingų elektroninių atliekų rinkimą – Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Artūras Jasinskas.

Už drąsą gelbėjant skendusį žveją aplinkos ministras padėkas pareiškė Utenos RAAD Molėtų r. agentūros vyriausiajam specialistui Robertui Kuzmai ir neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams Albertui Vaišvilai ir Vaidui Vaišvilai. Už tai, kad nepabijojo lipti ant plonyčio ledo, rizikavo gyvybe, kad išgelbėtų kitą žmogų, Vaidui Vaišvilai įteiktas ir specialus žvejo kostiumas.

Už gerus tarnybos rezultatus Pasaulinės aplinkos dienos proga ministras pareiškė padėkas 99 aplinkos sistemos darbuotojams.

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Aplinkosaugininkų darbo užmokesčiui didinti – 2,9 mln. eurų

  2020 metų valstybės biudžete Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų darbo užmokesčiui didinti papildomai numatyta 2,9 mln. eurų. Iš šios sumos 1,3 mln. eurų skirta Aplinkos apsaugos departamentui.

 • Iškilmingai įteiktos prestižinės „LTeam apdovanojimų 2019“ statulėlės

  Antradienio vakarą Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ įvyko iškilminga geriausių šalies sportininkų apdovanojimų ceremonija. Šventės metu įteiktos aštuonios prestižinės „LTeam apdovanojimų 2019“ statulėlės, iš kurių septynios atiteko vasaros sporto šakų atstovams.

 • Apdovanoti geriausi aplinkosaugininkai

  Praėjusią savaitę per iškilmingą Pasaulinės aplinkos dienos minėjimą buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojai ir aplinkosaugai itin nusipelnę žmonės.

 • Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga – mero padėkų lietus Utenos verslininkams

  Šią savaitę Utenos rajono savivaldybė organizavo verslininkų pagerbimo šventę. Meras Alvydas Katinas ne tik sveikino beveik pilnoje Utenos kultūros centro didžiojoje salėje susirinkusius verslo atstovus, bet ir daugeliui iš jų įteikė padėkas bei suvenyrinius savivaldybės ženklelius.

 • Meilė žemei keliauja iš kartos į kartą

  Kai derliaus aruodai jau pilni, o metai nenumaldomai eina į pabaigą, mūsų rajono ūkininkai buvo pakviesti į tradicinę kas antrus metus rengiamą žemdirbiams skirtą šventę, kurioje buvo atverta apdovanojimų, padėkų ir gražių žodžių skrynia mūsų krašto žemės ūkio produkcijos augintojams ir gamintojams, visiems savo žemę mylintiems žmonėms. Praėjusį penktadienį į Utenos kultūros centrą iš miestelių, kaimų ir atokesnių vienkiemių suvažiavusiems žemdirbiams, metus skaičiuojantiems nuo derliaus iki derliaus, buvo išdalyti apdovanojimai „Metų ūkis 2018“, paskelbti šimtmečio ūkiai.

 • Nusipelniusiems aplinkos saugotojams ir puoselėtojams įteikti apdovanojimai

  Trečiadienį per iškilmingą Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos minėjimą buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojai ir aplinkosaugai itin nusipelnę visuomenės atstovai. Ministro padėkos įteiktos ir dviem uteniškiams.

 • Už didelį kraitį apdovanojimų – šilti padėkos žodžiai sportininkams

  „Šiandien susirinkome pagerbti geriausius Utenos rajono ir Utenos daugiafunkcio sporto centro sportininkus ir trenerius“, – tokiais žodžiais tradicinę sportininkų apdovanojimo ceremoniją pradėjo vedantysis Paulius Čyvas, pabrėždamas, kad jau išrinktas geriausias sportininkų dešimtukas olimpinių sporto šakų grupėje ir penketukas neolimpinių sporto šakų grupėje. Mūsų krašto ir Lietuvos vardą garsinantys pasaulio ir Europos sporto arenose uteniškiai sportininkai paskatinti ir piniginiais prizais.

 • Aplinkosaugininkai įgyvendino jaunuolio svajonę

  Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas prisidėjo prie visoje Lietuvoje organizuojamo projekto „Vaikų svajonės“.

 • Apdovanoti 2017 metų Lietuvos jaunių ir sporto vilčių nugalėtojai

  Utenos rajono savivaldybėje pagerbti 2017 metų Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynių prizininkai bei jų treneriai.

 • Aplinkosaugininkai „garažiukuose“ aptiko nemažai pažeidimų

  Visoje šalyje surengtos aplinkosauginės akcijos „Garažiukas“ rezultatai rodo, kad autotransporto priežiūros ir remonto sektoriuje vis dar padaroma nemažai atliekų tvarkymo pažeidimų. Šios tradicinės akcijos, kuri vyko nuo spalio 3 d. iki lapkričio 4 d., tikslas – apsaugoti aplinką nuo taršos transporto priemonių atliekomis ir teršalais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:697
Vakar apsilankė:8871
Šią savaitę apsilankė:47217
Šį mėnesį apsilankė:47217
Viso (nuo 2015-02-16):13848779
Šiuo metu naršo:
101
2020-06-06
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!