Utenos regiono plėtros taryba posėdžiavo Dubingiuose
Krašto žiniosUtenos regiono plėtros taryba posėdžiavo Dubingiuose
2015 rugsėjo 16, Trečiadienis 15:46

Utenos regiono plėtros taryba posėdžiavo Dubingiuose

Utenos regiono plėtros taryba posėdžiavo Dubingiuose
 • 8 foto

Rugsėjo 15 dieną Asvejos regioninio parko direkcijoje, Dubingiuose (Molėtų r.), posėdžiavo Utenos regiono plėtros taryba: išrinktas Tarybos pirmininko pavaduotojas, svarstyti Utenos regiono plėtros 2014-2020 m. plano atnaujinimo, regiono projektų sąrašų tikslinimo ir kiti klausimai.
Į posėdį atvyko visi Tarybos nariai bei svečiai iš Marijampolės apskrities: Marijampolės regiono plėtros tarybos pirmininkas metas Ražinskas, Valdas Tumelis, Valdas Tumelis ir Regioninės plėtros departamento prie VRM Marijampolės apskrities skyriaus vedėjas Evaldas Ulevičius.

Posėdyje su Utenos regiono atliekų tvarkymo 2014-2020 m. planu, atliekų tvarkymo prognozėmis supažindino ir apie Utenos regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemą kalbėjo UAB „Hidroterra" direktoriaus pavaduotojas Jurijus Valiūnas. Vietos veiklos grupių (VVG) rengiamas strategijas pristatė Zarasų–Visagino regiono VVG pirmininkas Arvydas Veikšra ir Utenos regiono VVG pirmininkė Jolita Umbrasienė.
Atsižvelgiant į Utenos regiono plėtros 2014-2020 m. plano rengimo darbo grupės siūlymus, pritarti patikslintai Utenos regiono plėtros 2014-2020 m. plano daliai „Strategija" kvietė ir apie pasikeitimus „Strategijoje" kalbėjo Nerijus Čepauskas, Regioninės plėtros departamento prie VRM Utenos apskrities skyriaus vedėjas.
Posėdyje Tarybos nariai vienbalsiai pritarė ir pasiūlytoms atstovų, į 2014-2020 m. Europos Sąjungos teritorinio bendradarbiavimo tikslo programų Lietuvos delegacijas, kandidatūroms. Tai bus Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys Arnoldas Abramavičius ir Tarybos narys Erlandas Galaguzas.
Tarybos nariai šiame posėdyje taip pat pritarė Tarybos pirmininko Alvydo Katino siūlymui šiame posėdyje išsirinkti Tarybos pirmininko pavaduotoją ir, vienbalsiai pritarė pasiūlytai – Molėtų rajono savivaldybės mero Stasio Žvinio – kandidatūrai.
Vėliau buvo suteiktas žodis svečiams iš Marijampolės, kurie kalbėjo apie regionų veiklos planus bei regionams skiriamus asignavimus, dalijosi gerąja patirtimi, atsakė į Tarybos narių klausimus. Taip pat Tarybos nariai aptarė kitus klausimus bei susitarė, kad kitas Utenos regiono plėtros tarybos posėdis antrą spalio savaitę bus rengiamas Anykščiuose.
Po posėdžio visi susirinkusieji apžiūrėjo Asvejos regioninio parko lankytojų centrą, Radvilų rūmų liekanų ekspoziciją, lankėsi Dubingių žirgyne.

Molėtų r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Bus tvarkomas tiltas Dubingiuose

  Įsigaliojo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos ir UAB „Tiltuva“ pasirašyta rangos sutartis dėl medinio tilto per ilgiausią Lietuvoje Asvejos ežerą (Dubingiuose, Molėtų r.) remonto. Tai vienas iš 3 medinių tiltų, esančių valstybinės reikšmės keliuose.

 • Dubingių piliavietė atgis „Išaustos tapatybės“ ženklais

  Liepos 6-ąją, minint Valstybės dieną, nuostabiame Lietuvos kampelyje – Dubingių piliavietėje vyks tautinio kostiumo konkurso „Išausta tapatybė" baigiamasis turas, dailiausių kostiumų rinkimai ir iškilmingas koncertas. Visą dieną čia bus sodru garsų ir spalvų – žėrės tautiniai raštai, aidės sutartinių sąskambiai, svečių šalių garsai ir šiuolaikiniai ritmai – į šventinę programą įsilies sutartinių šventė „Sutarjėla", tarptautinis folkloro festivalis „Baltica", žinomi Lietuvos atlikėjai.

 • Istorijos sugrąžinimas: Dubingių piliavietė vėl bus saloje

  Dubingių piliavietė glaudžiai siejama su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovais ir kovomis su kryžiuočiais. Tai viena ryškiausių Asvejos regioninio parko kultūros paveldo vertybių. Kadaise šią vaizdingą, apie 500 m ilgio ir beveik 200 m pločio kalvą, kurioje stovėjo pilis, iš visų pusių supo vanduo.

 • Dubingiuose – didelis dėmesys istoriniam kultūriniam paveldui

  Kitų metų vasario 16 dieną Lietuva minės 100-ąsias valstybės atkūrimo metines. Per šį jubiliejų norima pabrėžti, kad užtikrinamas Lietuvos valstybės tęstinumas ir amžinumas, pagal istorinę situaciją kūrybingai keičiant jos formas. Siūlomas šimtmečio minėjimo šūkis – „Lietuva, Tėvyne mūsų". Vieną svarbiausių valstybingumo šimtmečiui skirtą renginį, į kurį sueitų ir suvažiuotų visa Lietuva bei jos svečiai, planuojama surengti Dubingiuose.

 • Anykščiuose vyko Utenos regiono plėtros tarybos posėdis

  Spalio 13 dieną Anykščių menų inkubatoriaus-menų studijos salėje įvyko Utenos regiono plėtros tarybos posėdis. Posėdyje dalyvavo Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Utenos, Zarasų rajonų savivaldybių ir Visagino savivaldybės merai, savivaldybių tarybų nariai, administracijų darbuotojai, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, kiti suinteresuotieji asmenys.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3925
Vakar apsilankė:7200
Šią savaitę apsilankė:3925
Šį mėnesį apsilankė:249019
Viso (nuo 2015-02-16):12299369
Šiuo metu naršo:
162
2020-01-27
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!