Ignaliniškiai renka geriausią Metų ūkį
Krašto žiniosIgnaliniškiai renka geriausią Metų ūkį
2014 rugsėjo 16, Antradienis 10:13

Ignaliniškiai renka geriausią Metų ūkį

Ignaliniškiai renka geriausią Metų ūkį

Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir Ignalinos rajono savivaldybė kasmet organizuoja geriausių ūkininkų konkursą. Konkurso „Metų ūkis" nugalėtojai paprastai pagerbiami besidžiaugiant derliumi rudens gėrybių mugėje. Rugsėjo 12 dieną vertinimo komisija aplankė tris ūkius, kurių šeimininkai yra ūkininkų sąjungos nariai ir šiemet pretenduoja tapti rajono Metų ūkininkais. Konkurso vertinimo komisijos pirmininkė Marijona Lukoševičienė sakė, kad šiais metais labai norėjosi surasti mūsų kaimo perliukus, nuoširdžius paprastus žmones, kurie ramiai dirba, stengiasi ne tik dėl savęs, bet ir dėl bendruomenės. Šiuo metu rajone yra 73 stambūs (daugiau nei 100 ha), ūkiai, smulkesnių – apie 2700.

I. ir A. Cicėnai

Konkurso komisijos nariai pirmiausia aplankė Naujojo Daugėliškio seniūnijoje, Mikalavo kaime, ūkininkaujantys Inga ir Algirdas Cicėnai. Algirdas ūkininko duoną valgo nuo 1991 metų, kai tik tėvai atsiėmė žemę. Tėvui mirus ūkininkavo kartu su mama, o savarankiškai tvarkytis pradėjo nuo 2006 metų. Vedė, nusipirko kaimynų sodybą, renovavo namą, ėmė plėsti ūkį. Dabar jauno ūkininko valdose daugiau nei 300 ha, pagrindinė veikla – javų auginimas. Sėkmingai ūkininkauja ir jo brolis dvynys Stasys. Jie abu dideli seniūnijos pagalbininkai, kai reikia žiemą kelius valyti, nereikalingus medžius išpjauti ar kitą kokį darbą atlikti. Algirdas dar prisipažino esąs aistringas medžiotojas. Žiemą, kai ūkyje darbo mažiau, šiai veiklai jis atsiduoda visa širdimi.
Algirdas kartu su žmona Inga augina vienturtį sūnelį Jokūbą. Šešiametis tėvų džiaugsmas, kaip pasakojo mama, tik grįžęs iš darželio bėga į kiemą, kur randa pačių geriausių žaislų: traktorių, kombainų ir kitokios technikos, kuri tiesiog traukia mažąjį ūkininką. Nors technikos tikrai daug ir įvairios (įspūdingiausiai atrodo naujas modernus kombainas), Algirdas juokauja, kad jos dar mažoka. „Iki pilnos laimės dar reikia vieno traktoriaus ir krautuvo", – teigė jis.. Kieme kyla didžiulio garažo sienos, kad būtų kur visą techniką tvarkingai sustatyti, vyras dar pasakoja apie planus įsirengti džiovyklą.
Inga apgailestauja, kad dėl kiaulių maro teko išpjauti visas kiaules, nors jos ir augintos laikantis visų reikalavimų. Dabar turi dvi karves, telyčią, veršį.

Z. ir A. Rekečiai

Toliau kelias vedė į Gilūtas. Čia komisijos jau laukė ir kieme pasitiko Zita ir Alvydas Rakečiai. Linksmi, malonūs žmonės pirmiausia aprodė savo sodybą, tvartus ir kluonus. Sunku ūkininkams sutilpti 23 arų sklypelyje, taigi vietos tenka prašytis ir pas kaimynus. Gyvena ankštokai, bet draugiškai.
Rakečiai ūkininkauja nuo 2004 metų. Jų ūkis mišrus, turi 85 ha žemės (30 ha savos, kitą nuomoja), taip pat laiko 11 karvių. Ūkininkai apgailestauja, kad su pieno pardavimu vis liūdniau ir liūdniau darosi. Kaip sakė Zita, liepos mėnesį už pieno litrą ūkininkai gaudavo vos 43 ct, o dabar išvis nežinia, kiek mokės. Karves ūkininkė melžia rankomis.
Alvydas gimė ir augo Gilūtose, Zita kilusi iš Adutiškio. Rakečių šeimoje – 4 sūnūs (Andrius, Robertas, Laurynas ir Rimvydas), du jau studijuoja, du dar mokiniai, tačiau visi padeda nudirbti ūkio darbus. Tėtis tikisi, kad bent vienas tikrai sugrįš į ūkį. Alvydas – bendruomenės pirmininkas, Zita – seniūnaitė.

V. ir D. Jelinskai

Komisija atvyko į Kazitiškį, pas Drąsutį ir Vandą Jelinskus. Gražus namas, puikiai sutvarkyta aplinka, išpuoselėti gėlynai, jaunas, gerai prižiūrėtas sodas, daržas – visa tai rodo, kad čia gyvena darbštūs žmonės. Drąsutis svečius pasitinka kieme ir iškart pasiūlo paragauti avietyne raudonuojančių uogų. Vanda parodo gėlynus, pasidžiaugia juos puošiančiais įdomiais medžio drožiniais, kuriuos padarė auksinių rankų meistras Eduardas Velička, o paskui vedasi į šiltnamį. Čia pilna pomidorų, paprikų. Tikrai geras derlius. „Mes visada turėjom ūkelį, anksčiau gyvenom pas vyro tėvus Sabališkės kaime, paskui persikėlėm į Kazitiškį...", – pasakoja moteris.
Jelinskai rimčiau ūkininkauti pradėjo prieš 15 metų, dabar jie turi 18 nuosavos ir 40 nuomojamos žemės, laiko šešias karves. Ūkininkai džiaugiasi, kad dirbantis kaimo žmogus gali gerinti savo buitį, naudotis Europos Sąjungos parama.
Besisvečiuojant šiuose ūkiuose buvo ne tik apžiūrėtos sodybos, turima technika, bet ir užpildytos specialios konkurso anketos. Kiekvienas punktas bus įvertintas nurodyta balų suma, tuomet ir paaiškės, kam skirta pirmoji, antroji ir trečioji vietos.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ignalinoje auga naujos plaukimo žvaigždutės

  Ignalinos sporto ir pramogų centro baseine surengtos jau tradicinėmis tampančios plaukimo varžybos ,,Jaunoji plaukimo žvaigždutė 4“. Ši šventė skirta mažiausiems plaukikams, kurie tik pradeda savo sportinį kelią. Į Ignalinos baseiną susirinko apie 130 vaikų iš Mažeikių, Šiaulių, Varėnos, Anykščių, Utenos, Elektrėnų, Rokiškio, Vilniaus plaukimo mokyklos ,,Nemunas“ ir Ignalinos mažieji plaukikai.

 • Rankų darbo lėlės – puiki dovana ir daug šiltų emocijų

  Gruodžio 8 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre surengta edukacija „Stebuklingas lėlių pasaulis“ su Švenčionių krašto menininke Veronika Garbuliene. Ši popietė buvo puiki proga kelioms valandoms užsimiršti, sugrįžti į vaikystę, pasaką ir pajusti kūrybos džiaugsmą.

 • Ignalina palaiko ūkininkus

  Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas ir savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė savo palaikymą rajono ūkininkams išreiškė dalyvaudami akcijoje „Lietuva, tavo kaimas miršta“. Akcija lapkričio 26 dieną vyko visoje Lietuvoje. Ignalinoje ūkininkai traktoriais suvažiavo į aikštelę miesto pakraštyje, vėliau jie pajudėjo link Ignalinos, pravažiavo Geležinkelio ir Turistų gatvėmis iki Aukštaitijos nacionalinio parko ribos į Palūšę vedančiame kelyje. Akcijoje Ignalinoje dalyvavo 26 traktoriais važiavę ūkininkai ir 15-ka važiavusių kitomis transporto priemonėmis. Pro Ignaliną pravažiuota tris kartus. Jokių incidentų nebuvo, akcijos transporto priemonės nenaudojo signalų ir netrukdė eismui.

 • Nepaprastas paprastos moters gyvenimas

  Lapkričio 1-ą 90 metų sulaukė Vidiškių seniūnijos Kaneišių kaimo (Ignalinos r.) gyventoja Konstancija Ribokienė. Lapkričio 4 dieną jubiliatę pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas, Vidiškių seniūnijos seniūnas Alfredas Aškelėnas, bendruomenės nariai, senolei linkėję stiprios sveikatos, gražių dienų ir sulaukti 100 metų.

 • Dovana Ignalinos kraštui – vertinga knyga

  Spalio 17 dieną Ignalinos krašto muziejuje pristatyta istorinė knyga apie Ignalinos kraštą ir jo vietovardžius „Ignalinos kraštas. Vietovių istorinė – statistinė apžvalga amžių tėkmėje“.  Tai įspūdingas 800 puslapių leidinys, bene 20-ties metų kruopštaus darbo rezultatas, prasminga dovana Ignalinai ir visiems kraštiečiams. Knygoje atsiskleidžia ir visos Lietuvos praeitis. Medžiagą leidiniui parengė istorikas mėgėjas Romutis Matkevičius, kuris daugiau kaip 20 metų dirba, tyrinėja savo gimtojo krašto istoriją ir skelbia ją atskirais straipsniais spaudoje.

 • Sprendžiamas garvežio likimas

  Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas ir savivaldybės tarybos sekretorius Vilius Cibulskas lankėsi Vilniuje ir susitiko su AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais. Susitikime kalbėta apie Gavio ežero pusiasalyje esančią vaikų vasaros stovyklos bazę ir garvežį.

 • Naujiems mokslo metams artėjant

  Rugpjūčio 29 dieną savivaldybėje vyko Ignalinos rajono švietimo ir ugdymo įstaigų vadovų pasitarimas. Sveikinimo kalboje Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas visiems palinkėjo gerų mokslo metų, gražios artėjančios šventės, tvirtybės ir optimizmo ateičiai, glaudesnio bendradarbiavimo, šiltesnių santykių, kad visiems pavyktų bendrauti ne kaip biurokratams, o kaip atsakingiems žmonėms, ieškantiems išeičių ir sprendimų.

 • Ignalina išeinančiai vasarai dovanojo skrybėlę

  Rugpjūčio 24 dieną Ignalinos vasaros estradoje atsisveikinta su besibaigiančia vasara. Šventė „Paskutiniai žiedai – vasaros skrybėlei“ buvo graži, lyriškai svajinga, romantiška ir trankiai linksma... Gėlėta vasaros skrybėlė, kurią išpuošė visi šventės dalyviai, buvo išplukdyta į paslaptingąsias Ilgio ežero tolumas.

 • Ignalina – dangaus takais

  Ignalinos rajono savivaldybės administracija spaudai parengė nuotraukų albumą „Ignalina dangaus takais“. Kovo mėnesį leidykla „Vyzdys" užbaigė leidybos darbus. Dabar knygą galima įsigyti Ignalinos rajono turizmo informacijos centre ir parduotuvėje „Liepa“. Ignalinos rajono savivaldybė naująjį leidinį naudos reprezentacinėms reikmėms.

 • Padėkojo merui už darbą

  Praėjusią savaitę vyko paskutinis šios kadencijos Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Posėdyje priimti 23 sprendimai, pritarta savivaldybės mero, savivaldybės administracijos ir direktoriaus 2018 m. veiklos ataskaitoms. Kaip sakė Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, taryba dirbo sutelktai ir atsakingai, įvyko 11 posėdžių, priimti 223 sprendimai. Meras apžvelgė biudžeto vykdymą ir įstaigų veiklą, savo darbą įvairiose komisijose, tarybose, asociacijose, tarptautinį bendradarbiavimą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9074
Vakar apsilankė:8835
Šią savaitę apsilankė:17909
Šį mėnesį apsilankė:197366
Viso (nuo 2015-02-16):12247716
Šiuo metu naršo:
123
2020-01-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!