Krašto žiniosMirtiną avariją Molėtų rajone sukėlusį jaunuolį išgelbėjo nukentėjusiųjų gailestingumas
2018 spalio 05, Penktadienis 09:08

Mirtiną avariją Molėtų rajone sukėlusį jaunuolį išgelbėjo nukentėjusiųjų gailestingumas

Mirtiną avariją Molėtų rajone sukėlusį jaunuolį išgelbėjo nukentėjusiųjų gailestingumas

Jaunas vairuotojas, per kurio sukeltą avariją žuvo nepilnametė bei buvo sužaloti dar du keleiviai, baudžiamosios atsakomybės išvengė. Teismas patvirtino prokuratūros nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą ir paskyrė avarijos kaltininkui baudžiamojo poveikio priemones.

Avarija Molėtų rajone įvyko šiemet, gegužės 6-os naktį. Automobiliui „Volkswagen Bora", kuriuo važiavo penki jaunuoliai, nuvažiavus nuo kelio sankasos ir apvirtus, žuvo 17-metė keleivė, o 19-metis vairuotojas M. U. ir dar du keleiviai buvo sužaloti. Vėliau ekspertai vienam keleiviui nustatė sunkų, o kitam – nežymų sveikatos sutrikdymą. Dar vienas kartu važiavęs jaunuolis sužalojimų išvengė.
Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, metu buvo nustatyta, kad avarija įvyko vairuotojui M. U. pažeidus Kelių eismo taisykles – nepasirinkęs saugaus greičio, jis nesuvaldė automobilio ir šis nulėkė nuo kelio. Avariją sukėlęs gimnazistas buvo blaivus.
Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Gintautas Čekuolis, išnagrinėjęs visą surinktą medžiagą, priėmė sprendimą tyrimą nutraukti.
Pasak prokuroro G. Čekuolio, tyrimas nutrauktas atsižvelgus į bylos aplinkybes: kaltininkas kaltę visiškai pripažino ir gailėjosi, nusikalto pirmą kartą, baudžiamasis įstatymas šį nusikaltimą priskiria prie neatsargių nusikaltimų. Be to, M. U. atsiprašė visų nukentėjusiųjų bei su jais susitaikė, nukentėjusieji civilinių ieškinių nepateikė, visi jie prašė tyrimą nutraukti susitaikius su avarijos kaltininku. „Žuvusios merginos artimieji rado savyje jėgų atleisti avarijos kaltininkui, jam pretenzijų neturėjo ir kartu važiavę jaunuoliai", – sakė prokuroras.
Vis dėlto atsižvelgęs į padaryto nusikaltimo pobūdį (nusikalto šiurkščiai pažeisdamas kelių eismo taisykles, nes vairuodamas automobilį nepasirinko saugaus greičio) bei jo sukeltas sunkias pasekmes, prokuroras G. Čekuolis kreipėsi į teismą, prašydamas skirti M. U. baudžiamojo poveikio priemones – uždrausti dvejus metus vairuoti kelių transporto priemones bei sumokėti 8 MGL dydžio įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Rugsėjo 28 dieną Utenos apylinkės teismo Utenos rūmai priėmė nutartį, patvirtinančią prokuroro nutarimą ir skyrė M. U. prokuroro pasiūlytas baudžiamojo poveikio priemones.
Prokuroras G. Čekuolis paaiškino, kad jei per vienerių metų laikotarpį atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės asmuo padarys naują tyčinį nusikaltimą, šis sprendimas nustos galioti ir bus sprendžiamas klausimas dėl jaunuolio baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas.

Generalinės prokuratūros inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje sunkvežimis sužalojo žmogų

  Trečiadienį prieš pietus Utenoje, Aukštakalnio mikrorajone, automobilių stovėjimo aikštelėje prie prekybos centro, įvyko skaudi nelaimė: atbuline eiga važiuojančio krovininio automobilio „Renault“ vairuotojas nepastebėjo einančios moters ir ją sužalojo.

 • Pirmadienio popietę – eismo įvykis

  Pirmadienio popietę Utenos mieste susidūrė lengvasis automobilis AUDI A4 ir visureigis BMW X5. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, BMW automobilio, kurio vairas dešinėje pusėje, gale sėdėjusi vairuotojo mažametė dukra buvo apžiūrėta Utenos ligoninėje.

 • Nelaimė Utenos rajone: žuvo traktorininkas

  Antradienio rytas mūsų rajone paženklintas nelaime: apvirtus traktoriui žuvo 69 metų žmogus. Jis šioje apvirtusioje transporto priemonėje rastas prispaustas. Atvykusi medikų brigada konstatavo žmogaus mirtį.

 • Avarija – be skaudžių pasekmių

  Gruodžio 4-os vakarą, apie 19.30 val., Taikos ir Kupiškio gatvių sankryžoje esant prastam orui (lijo) įvyko dviejų automobilių susidūrimas. Nukentėjo viename iš automobilių važiavusi vairuotojo dukra, kuri greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo išvežta į Utenos ligoninę.

 • Avaringoje sankryžoje – automobilių susidūrimas

  Penktadienį per pietus mieste įvyko eismo įvykis – iš Maironio gatvės į Kauno gatvę sukusio „Opel Astra“ automobilio vairuotojas nepraleido pagrindiniu keliu (Kauno gatve) važiavusio „Volkswagen Bora“, kurio, kaip pats sakė, nepastebėjo.

 • Apvirto vilkiko priekaba ir pabiro plytos

  Spalio 16-os vidurdienį Leliūnų seniūnijoje, Ažugirių kaime, įvyko avarija. Nuo kelio nuvirto Šiaulių įmonei priklausančio sunkvežimio „Scania“ tempta priekaba ir pabiro vežamos silikatinės plytos.

 • Skaudus eismo įvykis: BMW susidūrė su briedžiu

  Rugsėjo 12 dienos vakarą Utenos rajone, magistraliniame kelyje Kaunas–Zarasai–Daugpilis, 45 metų vyro vairuojamas automobilis BMW susidūrė su netikėtai į kelią įbėgusiu briedžiu. Įvykio metu buvo sužeisti ir į ligoninę pristatyti automobilio vairuotojas ir kartu važiavusi 42 metų keleivė. Vairuotojas paguldytas į ligoninę, keleivė gydoma ambulatoriškai. Eismo įvykio metu briedis nugaišo.

 • Avariją Utenos rajone sukėlė girtas vairuotojas

  Sekmadienio, rugsėjo 9 dienos, vakarą Utenos rajone, už Daugailių, į griovį nuvažiavo neblaivaus vyro vairuojamas vilkikas.

 • Pasivažinėjimas automobiliu baigėsi smūgiu į tvorą

  Pirmadienio popietę Utenoje girtas vyriškis su lengvuoju automobiliu atsitrenkė į tvorą. Vairuotojui teko pūsti į alkotesterį, kuris parodė... 3,19 promiles.

 • Mirtinai girtas kelių erelis kelio ženklus vartė it kėglius

  Ketvirtadienio vakarą Utenoje policijai įkliuvo itin sunkiai apgirtęs vairuotojas, mieste sukėlęs du eismo įvykius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:173
Vakar apsilankė:4132
Šią savaitę apsilankė:173
Šį mėnesį apsilankė:116193
Viso (nuo 2015-02-16):10207636
Šiuo metu naršo:
22
2019-05-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!