Krašto žiniosGeriausia pasienio sargyba tarnauja Ignalinos rinktinėje
2018 birželio 14, Ketvirtadienis 11:27

Geriausia pasienio sargyba tarnauja Ignalinos rinktinėje

Geriausia pasienio sargyba tarnauja Ignalinos rinktinėje
  • 7 foto

Geriausia 2018 metų Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sargyba tarnauja Ignalinos pasienio rinktinėje. Tai paaiškėjo po dvi dienas Pasieniečių mokykloje trukusių profesinio meistriškumo varžybų „Geriausia pasienio sargyba“.

Nuo 2006 m. vykstančių tokių varžybų istorijoje penktą kartą ant aukščiausio pakylos laiptelio stojo sieną su Baltarusija saugančios Ignalinos pasienio rinktinės atstovai. Triumfavo komandos vadovas Adutiškio užkardos pareigūnas Slava Vilkoitis, Puškų užkardos pasieniečiai Giedrė Gavorskytė ir Darius Skutkevičius bei Darius Čeponis iš Pavoverės užkardos.

Antrą vietą užėmė irgi sieną su Baltarusija saugančios Vilniaus pasienio rinktinės komanda. Treti buvo kelias vyresnių kolegų komandas aplenkę Pasieniečių mokyklos atstovai, 33 laidos kursantai.

Varžybų dalyviai savo įgūdžius iš viso demonstravo devyniose rungtyse. Pasieniečiai varžėsi šaudymo iš tarnybinio ginklo, fizinio pasirengimo, pirmosios medicinos pagalbos ir civilinės saugos, patikrinimų kertant sieną, tarnybinio transporto vairavimo rungtyse. VSAT pareigūnai taip pat turėjo pademonstruoti sugebėjimus vykdant ginkluotai krašto gynybai keliamas užduotis, tikrinti jų įgūdžiai užtikrinant valstybės sienos bei pasienio teisinius režimus. Pasieniečiai taip pat laikė teorinių žinių testą ir atskiroje rungtyje vertinti komandų vadovai.

Kiekviena ekipa iš Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Pagėgių, ir Pakrančių apsaugos pasienio rinktinių bei svečių teisėmis dalyvavusi Pasieniečių mokykla turėjo po vadovą ir tris narius. Visose komandose privalėjo būti bent po vieną pareigūnę.

Šią savaitę Pasieniečių mokykloje vykusioje „Geriausios pasienio sargybos" varžybų uždarymo ceremonijoje nugalėtojai apdovanoti prizais, diplomais ir medaliais.
Daugiausiai laurų šiose varžybose jau buvo nuskynę šiemetiniai nugalėtojai VSAT Ignalinos pasienio rinktinės pasieniečiai – jie geriausiais buvo pripažinti 2006, 2007, 2008 ir 2012 m. Praėjusiais metais „Geriausios pasienio sargybos" varžybose pirmą kartą triumfavo VSAT Varėnos rinktinės pasieniečiai, užpernai – Vilniaus pasienio rinktinės atstovai. Pastarieji pergales šventė ir 2010 m. bei 2013 m.

2015 m. ant pirmo prizinio pakylos laiptelio lipo VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai. 2014 m. nepralenkiami buvo Pakrančių apsaugos rinktinės atstovai. Šio VSAT padalinio pasieniečiai geriausiais buvo pripažinti ir 2011 m.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Uteniškio tarnyba pasienyje prasidėjo gyvybės ir mirties drama

    Poledinės žūklės mėgėjai kasmet, vos tik vandens telkinius sukausto ledas, apninka tvenkinius ir ežerus, tad šaltuoju metų laiku ugniagesiams gelbėtojams gana dažnai tenka skubėti gelbėti juos ledui įlūžus. Deja, retas žvejybos aistruolis, susigundęs išmėginti pirmąjį ledą, kurio storis siekia vos kelis centimetrus, įvertina riziką. Kūčių išvakarėse ežere įlūžęs ir tik per laimingą atsitiktinumą išgelbėtas pusamžis vilnietis nuo šiol galės švęsti antrą savo gimtadienį. Medikų teigimu, tai, kad keliasdešimt minučių lediniame vandenyje išbuvęs vyriškis išgyveno, prilygsta stebuklui. Šiuo atveju – kalėdiniam. Jūsų dėmesiui – pasakojimas apie laimingai pasibaigusią gyvybės ir mirties dramą, kurios dalyviu tapo budrus uteniškis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:168
Vakar apsilankė:7147
Šią savaitę apsilankė:42562
Šį mėnesį apsilankė:127815
Viso (nuo 2015-02-16):9651573
Šiuo metu naršo:
45
2019-02-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!