Anykščiuose – šventė „Bėk bėk, žirgeli!“
Krašto žiniosAnykščiuose – šventė „Bėk bėk, žirgeli!“
2018 birželio 01, Penktadienis 13:45

Anykščiuose – šventė „Bėk bėk, žirgeli!“

Anykščiuose – šventė „Bėk bėk, žirgeli!“

Birželio pirmąjį šeštadienį kryptis viena – į Anykščių rajone esantį Niūronių kaimą, kuriame vyks jau 40-oji tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!“. Gegužės 27 dieną iš Punsko (Lenkija) pajudėjo pirmieji šventės šaukliai – Anykščių rajono savivaldybės, Žemaitukų arklių augintojų asociacijos, Punsko valsčiaus savivaldybės, Lazdijų žirgininkų klubo, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus ir Arklio muziejaus organizuojamo tradicinių kinkinių žygio „Į „Bėk bėk, žirgeli!“ – su žemaitukais!" dalyviai. Šeši arkliniai vežimai mediniais ratais per savaitę aplankys Lazdijus, Alytų, Čiobiškį, Kernavę ir birželio 2 d. svečių lauks Niūronių kaime.

„Anykščiai didžiuojasi turėdami vieną seniausių tradicinės kultūros švenčių visoje Aukštaitijoje, kuri šiais metais švenčia jubiliejų. Meilė lietuviškai kultūrai, nedalomai žmogaus ir žirgo bendrystei – tai svarbiausi šių metų šventės akcentai“, – sakė Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis.

Šventės svečiai bus kviečiami ne tik apsilankyti žirgų konkūrų varžybose, įspūdingų Lietuvos sunkiųjų ir stambiųjų žemaitukų veislės eržilų vertinime, bet ir stebėti Jaroslav Petrulevič atliekamą voltižiravimo šou.

Lankytojų laukia ir kultūrinė programa: šventę pradėsiantis iškilmingas atidarymas, Japonijos ambasados dovana – parodomoji Kyudo, šaudymo iš tradicinio japoniško lanko, programa, net trys Anykščių kultūros centro skyrių spektakliai istoriniame Striukų sodybos klojime, tautinio paveldo ir prekybos mugė, persikėlusi į Muziejaus gatvę, šventiniai koncertai, žaidimai ir pramogos patiems mažiausiems šventės lankytojams.

Į Niūronių kaimą šventės organizatoriai kviečia vykti maršrutiniais autobusais. Nuo 9 val. iki 16 val. (kas valandą) maršrutinis autobusas šventės lankytojus veš iš Anykščių miesto centre esančios A. Baranausko aikštės, nuo 9.30 val. iki 17.30 val. (kas valandą) – iš Niūronių kaimo iki A. Baranausko a.

Anykščių r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Tradicinių kinkinių žygis „Bėk bėk, žirgeli“ startuos Punske

    Šalies šimtmečio proga Anykščių rajono savivaldybė, Žemaitukų arklių augintojų asociacija, Punsko valsčiaus savivaldybė, Lazdijų žirgininkų klubas, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus ir Arklio muziejus vėl organizuoja Tradicinių kinkinių žygį „Bėk bėk, žirgeli!“ – su žemaitukais!“.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4872
Vakar apsilankė:7438
Šią savaitę apsilankė:56734
Šį mėnesį apsilankė:144860
Viso (nuo 2015-02-16):11907052
Šiuo metu naršo:
60
2019-12-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!