Krašto žiniosSeni motociklai skries Rokiškio ir Anykščių keliais
2018 gegužės 31, Ketvirtadienis 13:35

Seni motociklai skries Rokiškio ir Anykščių keliais

Seni motociklai skries Rokiškio ir Anykščių keliais
 • 12 foto

Birželio 9–10 dienomis šalyje rengiamas tradiciniu tapęs šeštasis istorinės dviratės bei triratės technikos gerbėjų sąskrydis „Senas motociklas 2018“. Motociklų savininkai ir puoselėtojai gerbėjus kviečia ne tik pasigėrėti tarsi parodai išrikiuotomis sentimentus keliančiomis relikvijomis, bet ir pasidžiaugti antikvarine technika, riedančia miestų gatvėmis ar užmiesčio keliais.

„Šeštojo „Senų motociklų“ sąskrydžio dalyviai Rokiškio ir Anykščių rajonų keliais įveiks 100 km maršrutą, simbolizuojantį šiemet švenčiamą šalies valstybingumo šimtmetį, – sakė vienas renginio organizatorių, biržiečių klubo „Ekipažas" prezidentas Voldemaras Aišporas. – Senovinės technikos puoselėtojai ne tik važiuos, bet ir turės laiko į valias pabendrauti su bendraminčiais, pasižvalgyti po įdomesnes šių rajonų vietas ir, žinoma, susipažinti su kultūrinėmis įžymybėmis".

Sąskrydžio rengėjai siūlo 100 km maršrutą (iš jų – tik trys km žvyro danga) ir laukia beveik 100 senovinių motociklų vairuotojų. Todėl galima sakyti, kad tiek nagingų meistrų antrajai jaunystei prikeltų istorinių motociklų, kiek jų birželio antrąjį savaitgalį riedės šių rajonų keliais ir miestų gatvėmis, dar nėra regėję nei rokiškėnai, nei anykštėnai, nei tądien čia apsilankysiantys svečiai.

Besižavinčių istorine technika kasmet daugėja. O kokius jausmus ji teikia šeimininkams, visą savo laisvalaikį praleidžiantiems garažuose ar interneto platybėse, ilgą laiką beieškodami vienos vienintelės originalios detalės?

Pasak V. Aišporo, bene daugiausia sąskrydžio dalyvių atvairuos prieš keliasdešimt metų buvusį tikrą vaikinų pasididžiavimą – įvairių modifikacijų čekišką „Jawa" motociklą, kurie Lietuvoje buvo gana populiarūs.

Bus galima gėrėtis ir vengriškais „Panonia", čekiškais ČZ, o taip pat visa gama rusiškų – pradedant įvairių modifikacijų IŽ ir baigiant sunkiaisiais M72 ar „Dnepr".

„Sunkiajai artilerijai" atstovaus vokiški DKW SB 350 ir kiti trofėjiniai dviračiai, o daugiausia – triračiai, su priekabomis.

Du seniausius, 1937 metų gamybos motociklus, vairuos tėvas ir sūnus Šalavijai. Tėvas Romualdas pasirinko retą NSU 501 OSL, o jaunesnysis, Tautvydas Šalavijus – BMW R35, kuriam irgi jau 81-eri.

Tai ne vienintelė sąskrydžio šeimyninė dinastija. „Senųjų motociklų" klubo narių Gicevičių šeimynai iš Šakių atstovaus net trys jos nariai. Tėvas Aidas su dukra Liepa vairuos vienodus 1938 m. gamybos DKW SB 350 motociklus, o sūnus Arvydas – metais jaunesnį, tačiau dar rimtesnį DKW SB 500.

Sąskrydžio baze dviem dienoms taps jauki „Broniaus sodyba" šalia Rokiškio ir Anykščių rajonų ribos bei Juodonių piliakalnio. Iš čia renginio dalyvių kolona birželio 9-ą patrauks Anykščių link.

Anykščiuose miestelėnams ir miesto svečiams bus surengtos net trys istorinių motociklų parodos, kuriose jie galės ne tik mėgautis kruopščiu restauratorių triūsu, bet ir pabendrauti su jais. 11 val. pirmoji tokia paroda kvies „Siauruko muziejuje", 12.30 val. – miesto centre, A. Baranausko aikštėje, ir 15 val. - „Arklio muziejuje" Niūronyse.

Istorinių motociklų šeimininkai aplankys Angelų, A. Baranausko, A. Vienuolio-Žukausko ir Arklio muziejus, grožėsis aukščiausia Lietuvoje – Anykščių šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia, kurios bokštai stiebiasi į 79 metrų aukštį.

Sąskrydžio maršrutai istorinių motociklų mylėtojus atves ir prie vieno didžiausių, turinčio net 16 salų, Rubikių ežero, o vėliau jų keliai per Svėdasus vėl kryps Rokiškio link.

„Visus Bonus" inf., Ramūno Aišporo nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ratuoti mototurizmo ralio dalyviai vežė Utenos vėliavą

  Ratuoti entuziastai „Utenos klajūnai" ir „Uteniškiai" dalyvavo mototurizmo ralyje „Mylėk Lietuvą".

 • Garsiai burzgiantiems motociklams naikinama techninė apžiūra

  Kaip jau įprasta, šiltuoju metų laiku gatvėse sutinkama ne tik keturračių, bet ir nemažą skaičių dviračių transporto priemonių. Neretai prie mopedų ar motorolerių vairų sėda nepilnamečiai, praktinių vairavimo įgūdžių dar neturintys asmenys. Nors tokie vairuotojai keliuose privalėtų būti itin atsargūs, statistiniai eismo įvykių skaičiai byloja ką kitą. Be to, tokie vairuotojai keliuose ne tik elgiasi nesaugiai, bet ir neretai vairuoja techniškai netvarkingas transporto priemones, kurių skleidžiamas garsas trikdo gyventojų ramybę.

 • Nerijus Rukštela: „Atstovauti Lietuvai Dakare – garbė ir didžiulė atsakomybė“

  Kovo 22 dieną Paryžiuje (Prancūzija) paskelbtos Dakaro ralio trasos. 2018 metų 13 etapų Dakaro ralis Peru, Bolivijos ir Argentinos teritorijoje vyks sausio 6–20 dienomis. Gerbiami portalo udiena.lt skaitytojai, Jūsų dėmesiui – trumpas interviu su Dakaro ralyje dalyvausiančiu absoliučiu Lietuvos motokroso čempionu uteniškiu Nerijumi Rukštela.

 • Pasivažinėjimas motociklais Utenos gatvėmis baigėsi policijos komisariate

  Praėjusį savaitgalį policijos pareigūnai vykdė sustiprintas pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolės priemones Utenos ir Vilniaus apskrityse, ypatingą dėmesį skirdami motociklininkams. Pareigūnai šeštadienio ir sekmadienio reidų metu patikrino apie 80 motociklų. Utenoje, J. Basanavičiaus gatvėje, beveik tuo pačiu metu buvo nustatyti du pažeidėjai, vairavę galingus „Honda" ir „Kawasaki" motociklus.

 • Atšilus orams į gatves išrieda motociklai

  Atšilus orams, gatvėse ir keliuose padaugėja motociklų, mopedų vairuotojų, dviratininkų, šalyje fiksuojama daugiau eismo įvykių, kylančių dėl transporto priemonių vairuotojų kaltės, Kelių eismo taisyklių pažeidimų neatsakingai vairuojant transporto priemones.

 • Siūlo trumpesnį privalomų žieminių padangų laikotarpį motociklams

  Susisiekimo ministerija, atsižvelgdama į šylantį klimatą ir motociklų žieminių padangų naudojimo specifiką, ketina lanksčiau nustatyti privalomą tokių padangų naudojimo laikotarpį. Jei ministerijos siūlomiems Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimams pritars Vyriausybė, motociklai, mopedai ir kitos numatytos transporto priemonės lapkričio ir kovo mėnesiais, esant neapsnigtai ir neapledėjusiai kelių dangai, galės važinėti vasarinėmis padangomis.

 • 19 aukso medalių laimėjęs Nerijus Rukštela nežada sustoti

  Motociklų krosas (toliau – motokrosas), pasak jo entuziastų, – sporto šaka, ilgainiui tampanti priklausomybe. Kartą pravažiavęs – negali sustoti. Žiūrovus, stebinčius motokroso varžybas, vykstančias natūraliose bekelės trasose su gamtinėmis kliūtimis, labiausiai žavi įspūdingi šuoliai, staigūs posūkiai ir startas, po kurio užverda įnirtinga kova, garantuojanti teigiamą dozę adrenalino tiek sirgaliams, tiek tarpusavyje besivaržantiems sportininkams. 21-erių uteniškis Nerijus Rukštela net 15 savo gyvenimo metų paskyrė motokrosui. Kuklumu spinduliuojantis jaunuolis teigė niekuomet nepavydėjęs bendraamžiams, kurie, užuot sunkiai treniravęsi, kiurksojo prie kompiuterių. Priešingai – perspektyviausias Lietuvos motokrosininkas džiaugiasi, kad nuolat sportavo ir kryptingai siekė užsibrėžtų tikslų.

  Daugiau apie tai skaitykite penktadienio „Utenos dienoje".

   

 • Pavasaris keliuose: daugėja dviratininkų ir motociklininkų

  Atšilus orams keliuose ir gatvėse padaugėja dviratininkų, mopedų, motociklų vairuotojų. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai primena visiems eismo dalyviams tai, kad po tam tikro laiko nedalyvavus eisme būtina pasikartoti kelių eismo taisykles ir vykdyti jų reikalavimus bei patikrinti transporto priemonių techninę būklę. Didžioji dalis skaudžių eismo įvykių, kurių metu sužalojami arba žūsta žmonės, įvyksta dėl eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymo, neatsargaus arba net tyčinio elgesio gatvėse ir keliuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:251
Vakar apsilankė:7147
Šią savaitę apsilankė:42645
Šį mėnesį apsilankė:127898
Viso (nuo 2015-02-16):9651656
Šiuo metu naršo:
43
2019-02-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!