Ignalinoje sužaliuos 100-mečio ąžuolai
Krašto žiniosIgnalinoje sužaliuos 100-mečio ąžuolai
2018 balandžio 30, Pirmadienis 14:07

Ignalinoje sužaliuos 100-mečio ąžuolai

Ignalinoje sužaliuos 100-mečio ąžuolai

Balandžio 27 dieną Ignalinoje vyko visas rajono mokyklas suvienijusi prasminga akcija „100-mečio ąžuolų giraitė“. Mokiniai kartu su savo mokytojais miesto paplūdimio teritorijoje prie Gavio ir Gavaičio ežerų pasodino pusšimtį ąžuoliukų.

Pumpurus beskleidžiantys ir stiprybę simbolizuojantys medeliai išsirikiavo šalia naujojo pėsčiųjų ir dviračių tako. Ant kiekvieno ąžuoliuko buvo užrišta tautinė juostelė.

Kai kuriems mokiniams – tai buvo pirmas jų pasodintas medis, graži viltis ateičiai.

Rajono mokiniai į miesto paplūdimį ėjo būreliais, nešini Lietuvos ir mokyklų vėliavomis. Nors buvo vėjuota ir debesuota, bet lietus nepasirodė ir geros nuotaikos nesugadino.

Renginys prasidėjo prie atnaujinto miesto paplūdimio tilto, kuris jau laukia vasaros sezono pradžios. Daina „Ant bangos" visus pasveikino „Šaltinėlio" mokyklos vokalinis ansamblis „Atgaiva" (vad. Vida Ksenzovienė). Ignalinos rajono savivaldybės administracijos meras Henrikas Šiaudinis pasidžiaugė, kad visos mokyklos palaikė šią iniciatyvą ir atsiuntė pačius geriausius ir aktyviausius mokinius, kuriems patikėta atlikti tikrai istorinį darbą.

Mokiniams priminta, kad šiuos ąžuoliukus reikės ne tik pasodinti, bet prižiūrėti, lankyti ir gerbti, kad nė vienas nebūtų nulaužtas, o visi gražiai užaugtų ir ateities kartoms primintų 100-metį šventusią Ignaliną. „Visi darbai, padaryti šiais metais turi labai didelę išliekamąją vertę, mes ir po daugelio metų prisiminsime šias akimirkas...",– sakė Seimo narys Gintautas Kindurys, linkėjęs ąžuolams kelti šakas į dangų, o šaknis tvirtai leisti į žemę.

Idėją pasodinti ąžuoliukus pasiūlė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija. Jos direktorė Danutė Jatulė dėkojo už pritarimą, palaikymą ir visų mokyklų dalyvavimą. Ji labai gražiai kalbėjo apie medį ir žmogų: „Kiekvienas pasodintas medelis – tai mūsų svajonių išsipildymas. Tikiuosi, kad užaugsit jūs, užaugs ir šie ąžuolai, nes juos sodina tikri Ignalinos ir Lietuvos patriotai".

Visi akcijos dalyviai buvo puikiai nusiteikę ir darbas vyko sklandžiai. Ignalinos miesto seniūnija pasirūpino duobių iškasimu, atvežė juodžemio, Naujojo Daugėliškio mokykla dovanojo medinę informacinę lentą. Sodinimo darbuose dalyvavo savivaldybės meras H. Šiaudinis, mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, Seimo narys G. Kindurys. Darbus organizavo seniūnas Valentinas Rumbutis. Jis džiaugėsi, kad miesto paplūdimio teritorija vis gražėja. Vėliau akcijos dalyviai vėl  susirinko prie tilto, susikibę rankomis sudainavo „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos...".

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šimtmečio ąžuolai – kelionė aplink Lietuvą

  Šiemet Lietuva mini valstybės atkūrimo šimtmetį, taigi Žemės ūkio ministerija šiais jubiliejiniais metais ketina apdovanoti bendruomenes ir labiausiai nusipelniusius jų narius. Liepos 1 dieną Vaškuose, (Pasvalio r.) įvyko pirmas iš 10 renginių, kuriame buvo pagerbti Šimtmečio nominacijose nugalėję žmones.

 • „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ įleis šaknis kiekviename Lietuvos regione

  Šiais metais kiekviename Lietuvos regione šaknis į žemę suleis tikri Stelmužės ąžuolo palikuonys: taip paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį nusprendusi Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) kantriai laukė, kol Lietuvos miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijoje in vitro kultūroje išauginti ąžuoliukai sustiprės, kad galėtų keliauti ten, kur jiems lemta augti.

 • Ritasi milijono ąžuolų sodinimo banga: Uteną pasieks pusantro šimto medelių

  Jau antrą mėnesį per Lietuvą ritasi ąžuolų sodinimo vajus, o ateinantį savaitgalį bus sodinama beveik tūkstantis ąžuolų visoje šalyje: socialinė iniciatyva „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ kviečia kiekvieną lietuvį stiprinti savo šaknis, tvirtinti ryšį su Lietuva ir pasodinti po ąžuolą.

 • Iš lietuviškų gilių išauginti ąžuolai bus sodinami ir Utenoje

  Socialinė iniciatyva „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ kviečia kiekvieną lietuvį stiprinti savo šaknis, tvirtinti ryšį su Lietuva ir pasodinti po ąžuolą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2493
Vakar apsilankė:8147
Šią savaitę apsilankė:17813
Šį mėnesį apsilankė:120671
Viso (nuo 2015-02-16):10644473
Šiuo metu naršo:
102
2019-07-17
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!