Krašto žiniosVisagine lankėsi Ministras Pirmininkas S. Skvernelis
2018 balandžio 05, Ketvirtadienis 08:41

Visagine lankėsi Ministras Pirmininkas S. Skvernelis

Visagine lankėsi Ministras Pirmininkas S. Skvernelis

Kovo 30 dieną Visagine lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Čia jis susitiko su vietos verslininkais, savivaldybės atstovais ir biudžetinių įstaigų vadovais bei atsakė į visaginiečiams aktualiausius klausimus, o taip pat lankėsi Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre ir UAB „Visagino linija“.

Susitikimo pradžioje Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė padėkojo Ministrui Pirmininkui už dėmesį, skiriamą Visaginui, gebėjimą įsiklausyti į visų regionų poreikius ir per trumpą laiką nuveiktus svarbius darbus.

Premjeras Visagino bendruomenės atstovams trumpai pristatė prioritetinius Vyriausybės darbus, akcentuodamas investicinės aplinkos gerinimą, inovacijų skatinimą ir produktyvumo didinimą: „Vyriausybė pasirengusi vykdyti esmines struktūrines reformas. Turime gerokai sumažinti šešėlinę ekonomiką, o gautas didesnes pajamas skirti darbo apmokestinimo mažinimui, švietimui, sveikatai, žinoma, pensijoms. Sutvarkysime mokesčių sistemą, apjungiant socialinio draudimo ir gyventojų pajamų mokesčius, sumažinsime darbo apmokestinimą, įvesime Sodros lubas. Mūsų siekis – palankiausias darbo jėgos apmokestinimas Baltijos šalyse", – sakė premjeras.

Po Ministro Pirmininko pristatymo visaginiečiai uždavė jiems aktualius klausimus – UAB „Visagino būstas“ direktorius Erlandas Galaguz teiravosi, ar planuojami teisės aktų pakeitimai, kurie leistų uždaromos Ignalinos atominę elektrinę (IAE) teritoriją ir infrastruktūrą panaudoti verslui, nes šiuo metu dėl taikomų sanitarinės zonos reikalavimų aplink IAE tokia veikla negalima. Į tai Saulius Skvernelis atsakė, kad šiuo metu yra rengiamas Vyriausybės nutarimo „Dėl Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo" pakeitimo projektas, kuriame yra numatytas baigtinis draudžiamų panašiose teritorijose veiklų sąrašas. Ministro Pirmininko nuomone tokiu būdu dauguma ūkinės-komercinės veiklos rūšių IAE teritorijoje būtų galima.

Taip pat Erlandas Galaguz klausė, ar gyvenamųjų namų renovacijos programoje nėra numatytos ilgalaikės lengvatos Visagino gyventojams, kurių būsto vertė ženkliai krito po IAE uždarymo. Premjeras atsakė, kad supranta šio klausimo aktualumą, tačiau pabrėžė, kad ir kituose socialiai jautriuose Lietuvos regionuose pradedant renovacijos darbus kildavo panašių problemų, bet vėliau, renovuotų namų gyventojams gavus akivaizdžiai sumažėjusias sąskaitas, procesas įsibėgėdavo, todėl Visaginui išimtys taikomos nebus.

Visagino savivaldybės tarybos nariui Aleksandrui Kločanui išreiškus susirūpinimą, ar Visaginas netaps ne tik kitų Lietuvos regionų, bet ir kitų valstybių radioaktyvių atliekų saugykla Ministras Pirmininkas užtikrino, kad taip tikrai neatsitiks. Taip pat Saulius Skvernelis pasakė, kad jo vadovaujama Vyriausybė sieks pilno visų darbų, susijusių su IAE uždarymu, finansavimo iš Europos Sąjungos lėšų.

Susitikime su Visagino savivaldybės atstovais pabrėžta, kad didžiausias šalyje energetikos projektas – Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimas yra sėkmingai vykdomas. Todėl itin svarbu, kad būtų užtikrinta ilgalaikė reikšminga parama visam IAE regionui, taikant įvairias priemones socialiniams ir ekonominiams IAE eksploatavimo nutraukimo padariniams sušvelninti. Po susitikimo bendraudamas su žurnalistais Ministras Pirmininkas žadėjo užtikrinti, kad Visagino gyventojai ir toliau galėtų nemokamai lankyti lietuvių kalbos kursus.

Vėliau premjeras Saulius Skvernelis lankėsi Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre, kur susipažino centro veikla, pasiekimais, moderniomis mokymo patalpomis ir įranga. Centro direktorius dr. Vytautas Petkūnas papasakojo apie sėkmingą mokymo centro ir verslo įmonių bendradarbiavimą, keliant darbuotojų kvalifikaciją ir rengiant specialistus įmonių veiklai.

Lankantis UAB „Visagino linija“, akcentuota, jog tai pirmoji privataus kapitalo plyno lauko investicija Visagino regione, sukūrusi 500 darbo vietų ir taip svariai prisidėjusi mažinant nedarbą regione.

Visagino savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Brandus tautinių šokių kolektyvo jubiliejus

  Kovo 31 dieną Visagino kultūros centro „Draugystės“ salė nusidažė margaspalvių tautinių drabužių raštais – čia įvyko Visagino kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Rodničiok“ 30-ties metų jubiliejaus šventė. Pasveikinti kolektyvo vadovės ir jo narių, kurie yra neatsiejama Visagino kultūros dalis, šios gražios sukakties proga ir pasimėgauti smagiais tautiniais šokiais susirinko pilna salė svečių ir ilgamečių kolektyvo gerbėjų.

 • Visaginas linksmai ir išradingai šventė Lietuvos gimtadienį

  Vasario 14–16 dienomis Visagine vyko gausybė renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Į šventinį šurmulį įsijungė visi – nuo didelių iki mažų. Miesto mokyklų ir neformaliojo ugdymo įstaigų bendruomenės surengė nuoširdžius, trispalvės spalvomis šviečiančius, šokiais ir dainomis skambančius Lietuvos 100-ojo gimtadienio renginius.

 • Visagine lankėsi ministras L. Kukuraitis

  Spalio 20 dieną Visagine su vizitu apsilankė Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su savo komanda, Seimo narys Tomas Tomilinas (Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas) bei Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Žydronė Žukauskaitė–Kasparienė.

 • Visagine – verslininkų delegacija

  Rugsėjo 18 dieną Visagino savivaldybės salėje įvyko Čeliabinsko srities (Rusija) verslininkų delegacijos susitikimas su Visagino savivaldybės vadovais, tarybos nariais ir Visagino savivaldybėje veikiančių verslo įmonių atstovais.

 • Visagine – aistringas savaitgalis

  Liepos 8 dieną Visagino ežero paplūdimyje visą dieną šurmuliavo trečiasis, jau tapęs tradiciniu, Drakonų valčių festivalis. Jo tikslas – plėtoti bei populiarinti drakonų valčių irklavimo judėjimą Visagine bei Lietuvoje, propaguoti sveiką gyvenimo būdą bei skatinti įsitraukti į drakonų valčių irklavimą kuo daugiau žmonių, nepriklausomai nuo jų amžiaus, sportinio pasirengimo ar veiklos.

 • Visagine lankėsi ambasadorius A. Korolis

  Gegužės 10 dieną Visagine viešėjo Baltarusijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Korolis. Jis apsilankė Visagino savivaldybės administracijoje ir susitiko su Visagino savivaldybės mere Dalia Štraupaite.

 • NATO štabo atstovai lankėsi Visagine

  Kovo 29 dieną, minint 13 metų narystės aljanse sukaktį, Visagine viešėjo NATO pajėgų integravimo vieneto (toliau NPIV) Lietuvoje karininkai ir seržantai iš įvairių NATO valstybių – Lietuvos, JAV, Kanados, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Danijos, Portugalijos ir kt. Svečius lydėjo Lietuvos karo akademijos kariūnas Artūras Macickas.

 • Visagine viešėjo svečiai iš Baltarusijos

  Kovo 2 dieną Visagino savivaldybės mero pavaduotojos Tamaros Gaivoronskajos kvietimu Visagine viešėjo svečiai iš Baltarusijos – laisvosios ekonominės zonos „Vitebsk" administracijos atstovai, susitikę su šios savivaldybės vadovais, tarybos nariais, verslininkais ir aptarę bendradarbiavimo galimybes.

 • Buvusio karinio miestelio vietoje – kompleksas inovatyviai pramonei vystyti

  Vidaus reikalų ministerija skyrė finansavimą apleistos buvusio karinio miestelio teritorijos konversijos projektui įgyvendinti. Pertvarkytoje bemaž 9 ha dydžio teritorijoje visaginiečiai kuria kompleksą inovatyviai pramonei vystyti – SMART PARK.

 • Visagine apdovanoti 2016 metų nusipelniusieji

  Šių metų kalėdinių ir naujamečių renginių ciklas prasidėjo gruodžio 9 dieną puikiu renginiu „Mano miestas – Visaginas", kurio metu pasveikinti labiausiai Visagino savivaldybės gyventojų gerovei nusipelnę žmonės. Tokia šventė savivaldybėje organizuojama jau septintą kartą ir yra siejama su Tarptautine žmogaus teisių diena – kiekvieno iš mūsų teise pasirinkti daryti gera. Miestiečių, dalyvavusių renkant geriausiuosius, skaičius pranoko visus organizatorių lūkesčius – komisija gavo 479 popierines ir 1373 elektronines anketas. Iš viso buvo paskelbta 11 nominacijų, kiekvienoje – po 3 kandidatus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:12747
Vakar apsilankė:10360
Šią savaitę apsilankė:46947
Šį mėnesį apsilankė:229305
Viso (nuo 2015-02-16):8316956
Šiuo metu naršo:
173
2018-05-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!