Krašto žinios„Sartai 2018“ nugalėtojai ir prizininkai išsidalys per 24 tūkstančius eurų
2018 sausio 25, Ketvirtadienis 14:03

„Sartai 2018“ nugalėtojai ir prizininkai išsidalys per 24 tūkstančius eurų

„Sartai 2018“ nugalėtojai ir prizininkai išsidalys per 24 tūkstančius eurų

Vasario 3-ą Dusetose vėl šurmuliuos tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“, kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe. Ši ne tik žirginio sporto mėgėjų šventė šiemet įtraukta į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą.

Šįmet žiūrovus džiugins 100 eikliųjų žirgų, išaugintų Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Kasmet iš Dusetų lenktynių nugalėtojai ir prizininkai išsiveža solidžius piniginius prizus bei pergalės skonį menančius apdovanojimus. Taip bus ir šiemet.

„Solidus prizinis lenktynių fondas – ne tik svarbi paskata varžytis Dusetų hipodromo ledo take, bet ir plėtoti žirgininkystę, – sakė šventę „Sartai 2018“ rengiančios VšĮ „Promo Events" direktorius Darius Jonušis. – Todėl lenktynių organizacinio komiteto vardu norėčiau padėkoti rėmėjams, įmonėms ir organizacijoms, nelikusiems abejingais šiai žirginio žiemos sporto šventei“.

Įvykusiame organizacinio komiteto posėdyje konstatuota, kad šiemet su renginio rėmėjų pagalba pavyko suformuoti didesnį nei pernai, 25 tūkst. eurų prizinį fondą.

Didžiausias – šiemet net 4 000 eurų piniginis prizas tradiciškai bus išdalintas šių lenktynių organizatorės, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos steigiamo pagrindinio – „Didžiojo žiemos“ prizo laimėtojui ir prizininkams.

Žemės ūkio ministerija pagrindinį prizą steigia neatsitiktinai. Tai gražių, senų tradicijų, kurioms jau daugiau nei aštuoni dešimtmečiai, tąsa, liudijanti, jog pirmasis piniginis prizas žirgų lenktynių ant Sartų ežero ledo nugalėtojui buvo įteiktas 1933-aisiais, kai Žemės ūkio rūmai ėmė globoti šią ne tik Aukštaitiją garsinančią šventę ir premijuoti eikliausių žirgų šeimininkus.

Solidų 3 500 eurų piniginį prizą įsteigė viena šių lenktynių organizatorių – Zarasų rajono savivaldybė.

Šiemet net aštuonių važiavimų nugalėtojai ir prizininkai paaiškės 1609 metrų distancijose, o vienas važiavimas, kuriame varžysis suaugusius žirgus tramdantys sportininkai, bus surengtas ilgesnėje 3000 m. distancijoje, kur bus varžomasi dėl AB „Linas Agro group" prizo.

„Sartų 2018“ nugalėtojai ir prizininkai vasario 3-ą iš Dusetų išsiveš solidžias premijas, o žiūrovai, apsilankę šioje nuo seno tradicijomis garsėjančioje šventėje, puikiausią nuotaiką, o lauktuvėms apetitą žadinančių skanėstų, kurių gausybę siūlys šalies kulinarinio paveldo meistrai, lenktynių dieną iš visos Lietuvos ir ne tik jos susirinksiantys į Dusetas, bei akį traukiančių unikalių kultūrinio paveldo puoselėtojų suvenyrų.

Neatskiriamas šių lenktynių atributas – tradicinė mugė, kuriai jau pasirengęs gausus ūkininkų ir prekybininkų, tautodailininkų ir nacionalinių amatų puoselėtojų būrys ir kurios dalyvių paviljonai užims net trijų hektarų plotą, duris atvers pirmiausia – nuo pat vasario 3-os ryto.

Žemės ūkio ministerijoje įvykusiame lenktynių organizacinio komiteto posėdyje ištraukti burtai, kurie lėmė kokiu taku bėgs ristūnai, dalyvausiantys visuose važiavimuose.

Burtai lėmė, jog bene didžiausią ažiotažą keliančiame paskutiniajame, devintajame bėgime, kurio dalyviai varžysis dėl pagrindinio – žemės ūkio ministerijos steigiamo Didžiojo žiemos prizo – iš pirmojo tako startuos Žydrūnas Vasilionka su Tosca de Chanterne, iš antrojo – Eimantas Klebauskas su Ingo Sanna, iš trečiojo – Dainius Perednikas su Viesulu, iš ketvirtojo – trasos rekordininkas Egidijus Gudonis su Gardens Fairytale, iš penktojo – Saulius Matulevičius su Giant Cass, iš šeštojo – Kazys Trota su Torpediniu Kateriu, o iš septintojo – Monika Vinskutė su Monet Augustinu.

Dusetų hipodromo trasos rekordas priklauso uteniškiui E. Gudoniui, o šis pasiekimas užfiksuotas pernai, kai su Gardens Fairytale E. Gudonis 1609 metrų distanciją įveikė per 2 min. 00,165 sek. ir pagerino nuo 2014 m. sau pačiam priklausiusį trasos rekordą. Tada jis su Rodney Augustinu tą pačią distanciją buvo nuvažiavęs per 2 min. 00,775sek.

„Visus Bonus" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šeštadienį visi keliai ves į „Sartų 2018“ šventę

  Vasario 10-ą Dusetose vyks tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“. Plačiai pagarsėjusi ne tik žirginio sporto mėgėjų fiesta, bet ir jos dalimi tapusi nacionalinio kultūrinio paveldo puoselėtojų šventė šiemet įtraukta į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą.

 • „Sartų 2018“ šventės finišas – Dusetų kultūros centre

  Šį šeštadienį, vasario 10-ą, Dusetose vyks tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ,,Sartai 2018“, kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe. Šventė šiemet įtraukta į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą.

 • Keičiasi ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ data

  Ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ organizacinis komitetas nusprendė, jog tradicinės žirgų lenktynės Dusetose ir neatsiejama jų dalimi tapusi, nacionalinį paveldą bei kultūrines etnines vertybes propaguojanti mugė vyks ne šį savaitgalį, kaip buvo skelbta, o savaite vėliau, kitą šeštadienį, vasario 10-ą.

 • Apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai

  Trečiadienį Prezidentūroje įvyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu Konstitucijos egzamino globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo ministrė Milda Vainiutė pasveikino geriausiai Konstitucijos egzamine pasirodžiusius šalies piliečius, tarp kurių – ir Utenos apskrities gyventojai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:806
Vakar apsilankė:3590
Šią savaitę apsilankė:12169
Šį mėnesį apsilankė:63228
Viso (nuo 2015-02-16):8870203
Šiuo metu naršo:
49
2018-08-16
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!