Krašto žiniosIgnalina – pirmas miestas Europoje
2017 lapkričio 29, Trečiadienis 09:04

Ignalina – pirmas miestas Europoje

Ignalina – pirmas miestas Europoje
 • Vytautas RIDIKAS
 • 12 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Praėjusį penktadienį, lapkričio 24 dieną, Ignalinoje buvo organizuota konferencija „Energetinio efektyvumo didinimo projektų įgyvendinimas". Konferencijoje buvo pristatyti Ignalinos pasiekimai daugiabučių renovacijos srityje ir pasidalyta įžvalgomis bei ateities planais, tokiu būdu prisidedant prie visuotinio šiltnamio efekto mažinimo pasaulyje. Svarstyta, kaip dar būtų galima sumažinti šilumos energijos vartojimą mieste.

 Miestas renovuotas per dešimtmetį
Konferenciją pradėjo ir visus susirinkusiuosius pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, jam antrino LR aplinkos ministras Kęstutis Navickas, Seimo narys Gintautas Kindurys.

Vos įvažiavę į Ignaliną visi pastebi išgražėjusį miestą ir renovuotus daugiabučius. Šia linkme intensyviai dirbama ir toliau, o rajono valdžia pasiekė, kad jau kitais metais bus renovuoti beveik visi miesto daugiabučiai namai. Kaip pranešime teigė Ignalinos rajono savivaldybės meras H. Šiaudinis, tai buvo atlikta vos per dešimtmetį. Jo teigimu, renovuota 40 viešųjų pastatų: mokyklos, darželiai, ligoninė, seniūnijų pastatai, rajono savivaldybės pastatas ir kt. Taip mieste jau sutaupyta iki 45 proc. šilumos energijos. Kaip akcentavo H. Šiaudinis, dar svarbiau, kad jau kitais metais Ignalinos rajone bus renovuota 97 proc. daugiabučių, kurie atitinka renovacijai keliamus reikalavimus.

Pirmas miestas Europoje
Buvęs Ignalinos rajono savivaldybės meras, šiuo metu Europos Parlamento narys Bronis Ropė savo pranešime pabrėžė, kad Ignalina bus pirmas miestas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, kuriame visiškai įgyvendinta renovacija. Buvęs meras konferencijos dalyviams papasakojo, kaip iš pradžių sekėsi įgyvendinti „Ignalinos enervizijos" programą, atskleidė, su kokiais sunkumais ir iššūkiais buvo susidurta. Visi žinome, kad 2008 metais valstybė gyventojams kompensavo net 85 proc. renovacijos kainos. „Tačiau net ir tuomet, per pirmą susitikimą atėjus 60 daugiabučių atstovams, teigiamas sutikimas renovacijai buvo gautas tik iš šešių", – pastebėjo B. Ropė. Jo teigimu, savivaldybė bei daugiabučių administratorius turėjo daug nuveikti ir ne po vieną kartą gyventojams aiškinti teigiamus renovacijos aspektus. Viskas pasikeitė įgyvendinus pirmuosius projektus. „Tuomet mažame mieste gyvenantys žmonės, pakalbėję su kaimynais, patys prašydavosi kuo greičiau renovuoti jų daugiabučius", – sakė B. Ropė.

VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta savo pranešime pabrėžė, kad pagal „Ignalinos enervizijos" programos, kuri yra pati sėkmingiausia Lietuvoje, modelį renovacija buvo pradėta įgyvendinti ir kituose miestuose. Jo teigimu, užbaigus daugiabučių renovaciją nereikia sustoti ir yra visos galimybės ieškoti kitų būdų, kaip dar didinti pastatų energetinį efektyvumą.

Talkina ir vokiečiai
Vokietijos kompanija „Būsto iniciatyva Rytų Europoje", bendradarbiaudama su BETA, remia inovatyvius projektus Lietuvoje, kuriais siekiama sumažinti energijos vartojimą. Jos direktorius Knutas Holeris savo pranešimą pradėjo pagirdamas Ignalinos pasiekimus. „Po Europą keliauju daug ir tikrai galiu patvirtinti, kad šis miestas pirmasis, kuris iš esmės bus visas renovuotas, o šilumos sutaupymai daugiau nei įspūdingi", – tvirtino K. Holeris ir pridūrė, kad Ignalina yra pavyzdinis miestas, kaip renovacija turi būti atliekama visoje Europoje. Jis sakė, kad iš Ignalinos turėtų pasimokyti kiti miestai. Direktoriaus teigimu, nors visas Ignalinos miestas bus renovuotas, atnaujintos šilumos trasos, šilumą tiekiančioje įmonėje jau stovi biokuro katilai, vis tiek dar yra galimybių, kaip taupyti šilumos energiją. K. Holeris visiems konferencijos dalyviams pristatė galimybę, kaip pertvarkyti Ignalinos šilumos ūkį, kad jis šilumos energiją tiektų žemomis temperatūromis.

Diskusijoje – pagyrimai BETA
Po konferencijos buvo surengta diskusija, kurioje dalyvavo B. Ropė, H. Šiaudinis, Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys, UAB Ignalinos šilumos tinklų generalinis direktorius Mindaugas Lapėnas, UAB Zarasų būsto atstovai bei kiti konferencijos dalyviai. Diskusijos metu jos dalyviai vienareikšmiškai pabrėžė renovacijos naudą ir pasidalijo iškylančiais nesklandumais. Daug pagyros žodžių už konsultacijas ir visokeriopą pagalbą sulaukė BETA direktorius Valius Serbenta. „Jei taip dirbtų visos valstybinės institucijos, kaip dirba BETA, mes tikrai gyventume geresnėje Lietuvoje", – reziumavo Molėtų rajono savivaldybės meras S. Žvinys.

Autoriaus nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image IMG_5014.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5015.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5019.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5022.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5042.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5058.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5068.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5073.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5074.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5083.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5086.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5096.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Penktadienį Ignalinoje bus įžiebta eglutė

  Gruodžio 8 dieną 16 val. Ignalinos Laisvės aikštėje sužibs eglė ir prasidės kalėdinių renginių ciklas. Šiais metais Eglutės įžiebimo ceremonijoje ignaliniečių laukia ypatinga staigmena – naujomis dekoracijomis papuoštą eglę nušvies teatralizuotos programos ugnies šou ir fejerverkai.

 • Ignalinos fenomenas Europoje – renovuotas visas miestas

  Ignalinoje atnaujinti (modernizuoti) beveik visi daugiabučiai namai bei 40 perspektyvių visuomeninių pastatų (mokyklos, darželiai, ligoninė, savivaldybės pastatas, seniūnijos ir kt.). Po atnaujinimo pasiektas iki 45 ir daugiau proc. šilumos sutaupymas. Su buvusiu meru, Europos Parlamento nariu Broniu Rope kalbėjomės apie Ignalinos pasiekimus ir kaip miestas atrodo Europos kontekste.

 • Konferencijoje bus kalbama apie vaiko globą šeimoje

  Maloniai kviečiame globėjus, bendruomenių atstovus, asmenis, siekiančius globoti ar įvaikinti vaikus ir visus šiai temai neabejingus Utenos rajono gyventojus bei specialistus dalyvauti Utenos rajono savivaldybės administracijos vaikų teisių apsaugos ir Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro organizuojamoje konferencijoje „Vaiko globa šeimoje: aš irgi galiu prisidėti“.

 • Ignalinoje daugiabučių namų renovacija skverbiasi ir į kaimus

  Įgyvendinant Ignalinos rajono energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose pastatuose programą „Ignalinos Enervizija 2“, Ignalinos mieste pradėti atnaujinti dar trys daugiabučiai namai. Pagal minėtą programą bus modernizuoti 24 namai (16 Ignalinoje ir  8 rajone).

 • Žvilgsnis pro objektyvą: Ignalina

  Ignalina – nedidelis šiaurės rytų Lietuvos miestas. Šioje vietovėje maždaug XIII a. buvo keturios gyvenvietės – du palivarkai ir du kaimai, vienas iš palivarkų turėjo Ignalinos pavadinimą. Pati pagrindinė gyvenvietė pradėjo augti 1862 metais, kai buvo nutiestas Sankt Peterburgo–Varšuvos geležinkelis. Čia iškilo medinė geležinkelio stotis, o aplink ją pradėti statyti mediniai namai. 1950 metais Ignalinos miestelis tapo miestu, jis plėtotas kaip turizmo centras.

 • Pareigūnai sulaikė stambia vagyste įtariamą įsibrovėlį

  Birželio 16 dieną Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) buvo gautas pusamžės moters, gyvenančios Ignalinoje, Budrių gatvėje, pranešimas. Jame nurodoma, kad pro miegamojo langą buvo įsibrauta į gyvenamąjį namą ir iš spintelės pagrobtas plastikinis maišelis, kuriame buvo sudėti įvairūs juvelyriniai dirbiniai (auksiniai papuošalai). Moteris padarytą žalą įvertino 11 750 eurų.

 • Stripeikiuose – medkopio pabaigos šventė

  Rugpjūčio 15 d. (antradienį) Stripeikių kaime (Ignalinos r.) įsikūrusiame Senovinės bitininkystės muziejuje vyks medkopio pabaigos šventė „Ulioja bitela".

 • Ignaliniečių „Lelija“ mėgavosi uteniškių „Verdenės“ svetingumu

  Birželio pradžioje Ignalinos rajono literatų klubo atstovai ir veiklos koordinatorė bibliotekininkė Virginija Mesropian uteniškių kvietimu viešėjo literatūrinėje-etnografinėje Miškinių sodyboje Juknėnų kaime. Tai trimis stogastulpiais visus pasitinkanti poeto Antano Miškinio gimtinė, kurioje įrengta Utenos kraštotyros muziejaus ekspozicija, skirta A. ir M. Miškiniams.

 • Vaikų dienos šventėje pasveikinti patys mažiausieji

  Ignalina atvėrė vartus vasarai ir tradiciškai pasveikino mažiausius savo gyventojus. Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną Laisvės aikštėje surengta spalvinga šventė. Vaikus viliojo atrakcionai, smagios veiklos, visi norintys galėjo dalyvauti piešimo ant asfalto konkurse, lipdyti iš molio, lankstyti vėjo malūnėlius, pasimokyti karpinių meno ar daryti lėktuvėlius. Šventiniame koncerte, kurį vedė patys mokiniai, pasirodė Ignalinos kultūros ir sporto centro bei mokyklų vaikų ir jaunimo dainų, šokių kolektyvai, solistai, jungtinis rajono mokinių choras, koncertavo jaunimo grupės, šoko moterų linijinių šokių kolektyvas. Po vaikų ir jaunimo koncerto, lygiai 20 val., šventės dalyviai susijungė su Lietuvos vaikais akcijoje „Taikos glėbys". Visi buvo kviečiami apsikabinti, pasiklausyti vienas kito širdies plakimo ir suprasti, kad kai baigiasi karas mano širdyje, baigiasi karas ir širdyje to, kurį apkabinai.

 • Muziejų naktis Ignalinoje

  Gegužės 20-os vakarą Ignalinos krašto muziejus, prisidėdamas prie Muziejų nakties Lietuvoje renginių, ignaliniečius pakvietė į skulptoriaus Mindaugo Milinavičiaus kūrybos parodą, naujos ekspozicijos pristatymą ir tapymo ant akmenukų mokymus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1190
Vakar apsilankė:8082
Šią savaitę apsilankė:17196
Šį mėnesį apsilankė:116358
Viso (nuo 2015-02-16):7253033
Šiuo metu naršo:
70
2018-01-17