Krašto žiniosIgnalina – pirmas miestas Europoje
2017 lapkričio 29, Trečiadienis 09:04

Ignalina – pirmas miestas Europoje

Ignalina – pirmas miestas Europoje
 • Vytautas RIDIKAS
 • 12 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Praėjusį penktadienį, lapkričio 24 dieną, Ignalinoje buvo organizuota konferencija „Energetinio efektyvumo didinimo projektų įgyvendinimas". Konferencijoje buvo pristatyti Ignalinos pasiekimai daugiabučių renovacijos srityje ir pasidalyta įžvalgomis bei ateities planais, tokiu būdu prisidedant prie visuotinio šiltnamio efekto mažinimo pasaulyje. Svarstyta, kaip dar būtų galima sumažinti šilumos energijos vartojimą mieste.

 Miestas renovuotas per dešimtmetį
Konferenciją pradėjo ir visus susirinkusiuosius pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, jam antrino LR aplinkos ministras Kęstutis Navickas, Seimo narys Gintautas Kindurys.

Vos įvažiavę į Ignaliną visi pastebi išgražėjusį miestą ir renovuotus daugiabučius. Šia linkme intensyviai dirbama ir toliau, o rajono valdžia pasiekė, kad jau kitais metais bus renovuoti beveik visi miesto daugiabučiai namai. Kaip pranešime teigė Ignalinos rajono savivaldybės meras H. Šiaudinis, tai buvo atlikta vos per dešimtmetį. Jo teigimu, renovuota 40 viešųjų pastatų: mokyklos, darželiai, ligoninė, seniūnijų pastatai, rajono savivaldybės pastatas ir kt. Taip mieste jau sutaupyta iki 45 proc. šilumos energijos. Kaip akcentavo H. Šiaudinis, dar svarbiau, kad jau kitais metais Ignalinos rajone bus renovuota 97 proc. daugiabučių, kurie atitinka renovacijai keliamus reikalavimus.

Pirmas miestas Europoje
Buvęs Ignalinos rajono savivaldybės meras, šiuo metu Europos Parlamento narys Bronis Ropė savo pranešime pabrėžė, kad Ignalina bus pirmas miestas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, kuriame visiškai įgyvendinta renovacija. Buvęs meras konferencijos dalyviams papasakojo, kaip iš pradžių sekėsi įgyvendinti „Ignalinos enervizijos" programą, atskleidė, su kokiais sunkumais ir iššūkiais buvo susidurta. Visi žinome, kad 2008 metais valstybė gyventojams kompensavo net 85 proc. renovacijos kainos. „Tačiau net ir tuomet, per pirmą susitikimą atėjus 60 daugiabučių atstovams, teigiamas sutikimas renovacijai buvo gautas tik iš šešių", – pastebėjo B. Ropė. Jo teigimu, savivaldybė bei daugiabučių administratorius turėjo daug nuveikti ir ne po vieną kartą gyventojams aiškinti teigiamus renovacijos aspektus. Viskas pasikeitė įgyvendinus pirmuosius projektus. „Tuomet mažame mieste gyvenantys žmonės, pakalbėję su kaimynais, patys prašydavosi kuo greičiau renovuoti jų daugiabučius", – sakė B. Ropė.

VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta savo pranešime pabrėžė, kad pagal „Ignalinos enervizijos" programos, kuri yra pati sėkmingiausia Lietuvoje, modelį renovacija buvo pradėta įgyvendinti ir kituose miestuose. Jo teigimu, užbaigus daugiabučių renovaciją nereikia sustoti ir yra visos galimybės ieškoti kitų būdų, kaip dar didinti pastatų energetinį efektyvumą.

Talkina ir vokiečiai
Vokietijos kompanija „Būsto iniciatyva Rytų Europoje", bendradarbiaudama su BETA, remia inovatyvius projektus Lietuvoje, kuriais siekiama sumažinti energijos vartojimą. Jos direktorius Knutas Holeris savo pranešimą pradėjo pagirdamas Ignalinos pasiekimus. „Po Europą keliauju daug ir tikrai galiu patvirtinti, kad šis miestas pirmasis, kuris iš esmės bus visas renovuotas, o šilumos sutaupymai daugiau nei įspūdingi", – tvirtino K. Holeris ir pridūrė, kad Ignalina yra pavyzdinis miestas, kaip renovacija turi būti atliekama visoje Europoje. Jis sakė, kad iš Ignalinos turėtų pasimokyti kiti miestai. Direktoriaus teigimu, nors visas Ignalinos miestas bus renovuotas, atnaujintos šilumos trasos, šilumą tiekiančioje įmonėje jau stovi biokuro katilai, vis tiek dar yra galimybių, kaip taupyti šilumos energiją. K. Holeris visiems konferencijos dalyviams pristatė galimybę, kaip pertvarkyti Ignalinos šilumos ūkį, kad jis šilumos energiją tiektų žemomis temperatūromis.

Diskusijoje – pagyrimai BETA
Po konferencijos buvo surengta diskusija, kurioje dalyvavo B. Ropė, H. Šiaudinis, Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys, UAB Ignalinos šilumos tinklų generalinis direktorius Mindaugas Lapėnas, UAB Zarasų būsto atstovai bei kiti konferencijos dalyviai. Diskusijos metu jos dalyviai vienareikšmiškai pabrėžė renovacijos naudą ir pasidalijo iškylančiais nesklandumais. Daug pagyros žodžių už konsultacijas ir visokeriopą pagalbą sulaukė BETA direktorius Valius Serbenta. „Jei taip dirbtų visos valstybinės institucijos, kaip dirba BETA, mes tikrai gyventume geresnėje Lietuvoje", – reziumavo Molėtų rajono savivaldybės meras S. Žvinys.

Autoriaus nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image IMG_5014.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5015.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5019.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5022.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5042.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5058.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5068.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5073.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5074.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5083.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5086.JPG
 • Click to enlarge image IMG_5096.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Padėkojo merui už darbą

  Praėjusią savaitę vyko paskutinis šios kadencijos Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Posėdyje priimti 23 sprendimai, pritarta savivaldybės mero, savivaldybės administracijos ir direktoriaus 2018 m. veiklos ataskaitoms. Kaip sakė Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, taryba dirbo sutelktai ir atsakingai, įvyko 11 posėdžių, priimti 223 sprendimai. Meras apžvelgė biudžeto vykdymą ir įstaigų veiklą, savo darbą įvairiose komisijose, tarybose, asociacijose, tarptautinį bendradarbiavimą.

 • Ignalinos savivaldybės įmonės pateko į STT akiratį

  Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos korupcijos prevencijos pareigūnai atliko korupcijos rizikos analizę Ignalinos rajono savivaldybės (Savivaldybė) kontroliuojamų įmonių „Ignalinos autobusų parkas“, „Ignalinos butų ūkis“, „Ignalinos vanduo“, „Ignalinos šilumos tinklai“, „Kompata“, „Didžiasalio komunalinės paslaugos“ valdymo srityje.

 • Ignalinos rajono neįgalieji džiaugiasi nauja transporto priemone

  Kovo 25 dieną Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis apžiūrėjo naują neįgaliųjų poreikiams pritaikytą autobusiuką, kurį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Neįgaliųjų reikalų departamentas skyrė Ignalinos rajono neįgaliųjų draugijai. Ignalina – viena iš 20-ties savivaldybių, gavusių tokias transporto priemones.

 • Ignalinoje pagerbti policijos pareigūnai

  Rugsėjo 27 dieną Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis dalyvavo Paliesiaus dvare vykusiame iškilmingame Lietuvos policijos įkūrimo 100-ųjų metinių ir Angelų Sargų – Policijos dienos minėjime bei pasveikino Ignalinos rajono policijos komisariato vadovą Dainių Šidlauską, pareigūnus, darbuotojus.

 • Ignalina – renovacijos lyderė visoje šalyje

  Ignalinos miesto gyventojai jau įprato prie pasikeitusios aplinkos, modernizuotų daugiabučių namų vaizdo. Malonaus nustebimo gali sulaukti tik iš atvykusiųjų. Pirmoji pradėjusi renovaciją ir visai Lietuvai pateikusi savivaldybės sukurtą naują jos modelį Ignalina ir toliau išlieka lyderė. Gyventojų nereikia įtikinėti, kad modernizuotas būstas yra jaukesnis, šiltesnis, sunaudoja mažiau šilumos energijos ir, žinoma, yra patrauklesnis pirkėjui.

 • Strigailiškyje valomas Palaukinio ežeriukas

  Strigailiškio (Ignalinos r.) gyventojai džiaugiasi šalimais turėdami Palaukinio ežeriuką. Vieniems kliūva grožėtis jo didžiąja, kitiems – į kaimelį įsirangiusia mažąja dalimi. Neseniai šioje dalyje buvo organizuoti valymo darbai. Buvo šienaujamos nendrės, plaukant valtimis grėbiamos vandenį, ypač pakraščiuose, tirštai užtraukusios žolės. Ežeriukas po tokio valymo tarsi atsikvėpė, išgražėjo.

 • Pasieniečiams įkliuvo būrys nelegalų

  Ignalinos rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė neteisėtai į Lietuvą atklydusią migrantų grupę – 4 irakiečius ir 16, pirminiais duomenimis, Afganistano piliečių. Pastarieji neturėjo jokių tapatybę patvirtinančių dokumentų.

 • Ignalinoje atidaryta dviejų fotografų darbų paroda

  Ignalinos krašto muziejuje atidaryta kraštiečių fotografų Rimanto Nalivaikos ir Jono Barzdėno paroda „Iš girių glūdumos“. Paroda puikiai tinka Žemės dienai paminėti. Ją galima aplankyti ir nuostabia gamta bei jos gyventojais pasidžiaugti iki kovo mėnesio pabaigos.

 • Ignalinoje įteikta kultūros premija ir pristatytas muzikinis spektaklis

  Kovo 10-ą Ignalinos kultūros ir sporto centre iškilmingai paminėta Lietuvos nepriklausomybės atgavimo diena. Ta proga istorikui, publicistui Romučiui Matkevičiui įteikta Miko ir Kipro Petrauskų premija ir parodytas Lietuvos 100-mečiui ir laisvės šventei sukurtas muzikinis spektaklis „Eglė Žalčių karalienė" pagal Salomėjos Nėries poemą ir to paties pavadinimo Miko Petrausko operą.

 • Ignalinoje – neįprasta Vasario 16-osios akcija

  Ignalinos rajono savivaldybė skelbia Lietuvos 100-mečiui skirtą akciją – „100 laužų Lietuvos ateičiai“, kurią organizuoja seniūnijos, kultūros įstaigos, kaimų bendruomenės. Prie jos prisidės Valstybės sienos apsaugos ir priešgaisrinės apsaugos pareigūnai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:25
Vakar apsilankė:8742
Šią savaitę apsilankė:38510
Šį mėnesį apsilankė:132037
Viso (nuo 2015-02-16):10023039
Šiuo metu naršo:
54
2019-04-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!