Krašto žiniosVisagino savivaldybės merė D. Štraupaitė atskleidė ateities planus
2017 rugsėjo 18, Pirmadienis 11:02

Visagino savivaldybės merė D. Štraupaitė atskleidė ateities planus

Visagino savivaldybės merė D. Štraupaitė atskleidė ateities planus

Rugsėjo 15 dieną Visagino savivaldybėje su darbo vizitu lankėsi LR energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas bei viceministras Simonas Šatūnas. Pirmiausia svečiai apsilankė Ignalinos atominėje elektrinėje (toliau – IAE).

Vizito metu buvo aptarti strateginiai jėgainės uždarymo klausimai, Europos Sąjungos finansavimo tęstinumo svarba siekiant sklandaus IAE uždarymo. Ministras susipažino su eksploatavimo nutraukimo darbais ir pasiektais rezultatais, lankėsi IAE reaktoriaus bloke, kur pamatė ir įvertino vykdomų uždarymo darbų sudėtingumą. Ministras apsilankė naujai pastatytuose radioaktyviųjų atliekų saugojimo ir tvarkymo objektuose. Anot ministro, jis buvo maloniai nustebintas IAE uždarymo proceso pažangos. „Uždarymo darbai vyksta laiku ir kai kurie net greičiau nei planuota", – sakė ministras.

Vėliau svečiai apsilankė Visagino savivaldybėje ir susitiko su savivaldybės mere Dalia Štraupaite bei administracijos direktoriumi Sergejumi Mickevičiumi. Susitikime taip pat dalyvavo Seimo narys Algimantas Dumbrava ir Visagino savivaldybės tarybos narys Vytautas Šlaustas. Susitikimo metu ministras sakė, kad pagrindiniu vizito Visagine tikslu buvo apsilankyti IAE ir aptarti jos eksploatavimo nutraukimo proceso finansavimo klausimus.
Dalia Štraupaitė išsakė Visagino savivaldybės lūkesčius ir prašė ministerijos pagalbos ir palaikymo sprendžiant smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros, lengvatos elektros energijos tarifui IAE regiono gyventojams problemas. Merė prašė atkreipti dėmesį į sudėtingą IAE regiono situaciją, į tai, kad regiono savivaldybės paliktos vienos spręsti su IAE uždarymu susijusias problemas: didelis nedarbas, sudėtinga socialinė-ekonominė situacija, sumažėjęs regiono turistinis patrauklumas.
Visagino merė papasakojo apie ateities planus, pvz., apie Pasaulinio energetikos muziejaus IAE teritorijoje sukūrimą. Taip pat buvo kalbama apie panaudoto branduolinio kuro tolesnio panaudojimo galimybes, IAE sanitarinės apsaugos zonos sumažinimą, GMF tinklo veiklą bei VĮ „Visagino energija" perdavimą savivaldybės nuosavybėn ir kt.

Visagino savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Teismui perduota Visagino merės D. Štraupaitės byla

    Į teismą nagrinėti perduota baudžiamoji byla, kurioje prekyba poveikiu, piktnaudžiavimu tarnyba, dokumentų klastojimu bei teismo sprendimo nevykdymu kaltinama Visagino merė Dalia Štraupaitė. Kartu su ja dėl prekybos poveikiu bus teisiami dviejų bendrovių vadovai I. K. ir G. V.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1572
Vakar apsilankė:7898
Šią savaitę apsilankė:57808
Šį mėnesį apsilankė:142251
Viso (nuo 2015-02-16):7707865
Šiuo metu naršo:
72
2018-03-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!