Kompensacijos už paskerstas kiaules – galimybė keisti ūkininkavimo kryptį

Ūkininkams, kurie dėl afrikinio kiaulių maro buvo priversti atsisakyti kiaulininkystės pradėtos mokėti kompensacijos. Patirti nuostoliai kompensuojami 100 proc., o žemdirbiai gali rinktis kitas šakas: paukštininkystę, avininkystę ir kt. „Lietuvoje prasidėjęs afrikinis kiaulių maras pakenkė kiaulininkystei, daugelis žemdirbių buvo priversti paskersti riestauodeges. Tačiau tai kartu ir galimybė pradėti naują veiklą. Gavus kompensacijas atėjo laikas pagalvoti apie kitokių paukščių ar avių auginimą”, – teigia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Valstybė, siekdama, kad afrikinio kiaulių maro zonoje ir toliau būtų vykdoma gyvulininkystės veikla, auginami gyvūnai, sukūrė prielaidas šiems kiaulių laikytojams persiorientuoti į alternatyviąją veiklą ir skiria valstybės paramos lėšas kitų rūšių ūkiniams gyvūnams įsigyti. Žemės ūkio ministerija parengė ir pateikė institucijoms ir visuomenei derinti Pagalbos už įsigytus ūkinius gyvūnus teikimo taisykles, kuriose nustatyta, kad tiems kiaulių laikytojams, kurie įvykdė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus ir afrikinio kiaulių maro buferinėje zonoje paskerdė kiaules bei įsigijo kitus ūkinius gyvūnus, bus 80 procentų (iki dviejų tūkstančių litų arba 580 Eur) kompensuotos kitų rūšių (ne kiaulių) ūkinių gyvūnų įsigijimo išlaidos, tačiau gyvūnų laikytojai turės įsipareigoti bent trejus metus šioje zonoje vykdyti ūkinę veiklą ir auginti ūkinius gyvūnus. Norintys pasinaudoti šia galimybe ūkininkai paraiškas turėtų pateikti savivaldybių administracijoms, o lėšos bus išmokamos per Nacionalinę mokėjimo agentūrą.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras kasdien skaičiuoja kiaulių bandas, iki lapkričio 1 d. Lietuvoje jų užregistruota 45394. Kiaulių registracija visoje Lietuvoje – tai viena iš priemonių pažaboti afrikinį kiaulių marą. Pradėjus atidžiau stebėti šią procedūrą paaiškėjo, kad Lietuvoje yra nemažai tokių kiaulių laikytojų, kurie neregistravo savo turimų bandų. Kiaulių registracija – tai nėra naujovė, tokie reikalavimai buvo ir anksčiau, tačiau įsiplieskus afrikiniam kiaulių marui šis procesas yra stebimas dar atidžiau, kad būtų fiksuojami kuo tikslesni duomenys apie laikomų kiaulių skaičiaus pasikeitimus. Kiaulių laikytojai privalo registruoti kiaules ir jų laikymo vietas bei bandas. Šie gyvuliai registruojami bandomis ir visa jų apskaita yra vykdoma pagal laikytojų praneštus duomenis. Kiaulių registracija yra nemokama, o duomenys bus privaloma atnaujinti kas ketvirtį.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas