KaimasŽemės grąžinimas – finišo tiesiojoje
2017 gegužės 11, Ketvirtadienis 14:18

Žemės grąžinimas – finišo tiesiojoje

Žemės grąžinimas – finišo tiesiojoje

Seimas pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlytiems Žemės reformos įstatymo pakeitimams, kuriais siekiama spartinti bei viešinti nuosavybės teisių atkūrimo į žemę miestuose procesą. Įstatymu savivaldybės įpareigojamos per konkretų terminą įgyvendinti joms pavestas funkcijas nuosavybės teisių atkūrimo procese, projektuojant perduodamus neatlygintinai nuosavybėn piliečiams naujus žemės sklypus.

Nuosavybės teisių į žemę atkūrimas, pasak žemės ūkio ministro Broniaus Markausko, yra prioritetinis Lietuvos uždavinys, kuris iki šiol miestuose buvo vykdomas labai vangiai. Tam yra kelios priežastys. Viena jų – stringantis perduodamų naujų žemės sklypų projektavimas, už kurį atsakingos savivaldybės. Taip pat pastebima, kad piliečiai, pageidaujantys gauti naujus žemės sklypus, dažnai nesirenka jiems siūlomų suprojektuotų žemės sklypų, nes nemato visų teritorijų, kuriuose numatoma projektuoti naujus žemės sklypus piliečiams perduoti nuosavybėn neatlygintinai, sąrašo. Jie baiminasi, kad vėliau bus projektuojami ir siūlomi patrauklesnėse miesto vietose esantys žemės sklypai. Šios priežastys, be jokios abejonės, lėtina nuosavybės teisių atkūrimo procesą.
Savivaldybės privalės iki 2018 m. sausio 1 d. identifikuoti sąrašą miestų teritorijų, kuriose bus formuojami nauji žemės sklypai piliečiams perduoti nuosavybėn neatlygintinai, ir jį turės viešai paskelbti savivaldybių interneto svetainėse, o iki 2019 m. sausio 1 d. tose teritorijose patvirtinti teritorijų planavimo dokumentus ar žemės valdos projektus, kuriuose šie žemės sklypai bus suprojektuoti.
Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) duomenimis, iki 2016 m. spalio 1 d. kaimo vietovėse nuosavybės teisės atkurtos 99 proc. piliečių, tuo tarpu miestuose dar 6,3 tūkst. piliečių laukia savo žemės. Mažiausiai nuosavybės teisės į žemę yra atkurtos Vilniuje – tik 48,36 proc. ploto, nurodyto piliečių prašymuose, Trakų mieste – 64,96 proc., Palangoje – 82,5 proc., Kauno mieste – 93 proc.
Šiuo metu nėra nustatyto realiai įgyvendinamo termino, per kurį savivaldybių institucijos atliktų joms priskirtas funkcijas nuosavybės teisių atkūrimo į žemę miestuose procese.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Spartinamas žemės grąžinimo miestuose procesas

  Seimas po pateikimo pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlomiems Žemės reformos įstatymo pakeitimams, kuriais siekiama spartinti bei viešinti nuosavybės teisių atkūrimo į žemę miestuose procesą. Įstatymu norima įpareigoti savivaldybes per konkretų terminą įgyvendinti joms pavestas funkcijas nuosavybės teisių atkūrimo procese, projektuojant perduodamus neatlygintinai nuosavybėn piliečiams naujus žemės sklypus.

 • Dėl žemės kąsnio – kaimynų peštynės

  Lietuviams visais laikais žemė buvo didžiulė vertybė ir turtas, užtikrinanti sotų kąsnį. Dėl kiekvieno žemės centimetro tautiečiai į jos gabalėlį įsikibtų nagais ir dantimis, jei tik tai padėtų nors kiek didesnį rėžį atsiplėšti. Žemė sukelia pavydą jos neturintiems, didina godumo jausmą turintiems ir norintiems turėti dar daugiau, sukiršina draugus, gimines ar kaimynus, kurie dėl juodo plotelio pamiršta bičiuliškus ir kraujo ryšius nepaisydami to, kad galiausiai visiems teprireiks poros metrų ant kalnelio...

 • Daugiamečių pievų išlaikymo reikalavimas – nenaujas, bet būtinas

  Atsižvelgiant į tai, jog vis pasigirsta žemdirbių nuogąstavimų dėl neva naujų, anksčiau nebuvusių reikalavimų dėl daugiamečių pievų išlaikymo, Žemės ūkio ministerija nori atkreipti dėmesį ir paaiškinti, kad šis reikalavimas – jokia naujiena šalies žemdirbiams, Lietuvoje jis galioja jau nuo 2005 m. Skirtumas toks, kad iki šiol už šio reikalavimo nesilaikymą nebuvo numatyta taikyti jokio išmokų mažinimo, tačiau pareiškėjai, teikdami paraiškas gauti tiesiogines išmokas, visada įsipareigodavo, kad Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos (Agentūra) pareikalavus, jos nustatytais terminais bei tvarka atkurs per paskutiniuosius metus buvusį daugiamečių ganyklų (pievų) plotą.

 • Už visuomenės poreikiams paimamą privačią žemę ūkininkams bus atlyginama pinigais

  Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su Susiekimo ministerijos bei „Rail Baltica" atstovais aptarti ūkininkams rūpimų klausimu, susijusių su ypatingos valstybinės svarbos Europinio standarto geležinkelio linijos „Rail Baltica" projektu.

 • Gyventojai raginami suskubti įteisinti asmeninio ūkio žemės naudojimą

  Pagal 2015 m. liepos 1 d. būklę Lietuvoje 9,93 tūkst. asmeninio ūkio žemės naudotojų dar liko įteisinti 15,15 tūkst. ha asmeninio ūkio žemės.

 • Žemėtvarkininkų laukia nemenkas išbandymas

  Žemės ūkio ministerija siekdama efektyvesnės ir skaidresnės Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) veiklos ketina patikrinti visus teritorinius Tarnybos skyrius, tarp jų ir NŽT prie Žemės ūkio ministerijos Utenos skyrių.

 • Dėl privažiavimo prie žemės sklypų – administracinė tvarka

  Žemės ūkio ministerija siūlo Vyriausybei keisti Žemės įstatymą ir įtvirtinti galimybę kelio ar kitus servitutus nustatyti administraciniu aktu. Tai padaryti siūloma tais atvejais, kai vykdant žemės reformą ir valstybinės žemės sklypus išnuomojant, perduodant neatlygintinai naudotis ar perleidžiant iš valstybės į savivaldybės ar privačią nuosavybę, nebuvo laikomasi teisės aktų reikalavimų, taip pat kai nesuprojektuoti sprendiniai dėl patekimo per šiuos žemės sklypus į kitą žemės sklypą ar objektą, arba sprendiniai suprojektuoti, tačiau nepriimti administraciniai aktai, reikalingi šiems sprendiniams įgyvendinti.

 • Keliams reikalingi žemės plotai - neprivatizuojami

  Žemės ūkio ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo ir Žemės reformos įstatymo pakeitimų projektus, kuriais siekiama uždrausti perleisti į privačią nuosavybę likusius laisvus valstybinės žemės plotus, reikalingus valstybinės ir vietinės reikšmės kelių plėtrai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8288
Vakar apsilankė:8841
Šią savaitę apsilankė:8288
Šį mėnesį apsilankė:236456
Viso (nuo 2015-02-16):8627600
Šiuo metu naršo:
137
2018-06-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!