KaimasGeriausių šalies ūkininkų gretose – ir gražus būrys uteniškių
2016 lapkričio 21, Pirmadienis 13:13

Geriausių šalies ūkininkų gretose – ir gražus būrys uteniškių

Geriausių šalies ūkininkų gretose – ir gražus būrys uteniškių
 • 14 foto

Praėjusią savaitę, lapkričio 18 dieną, jau 22 kartą ūkininkai iš visos Lietuvos susirinko į tradicinį renginį „Metų ūkis", kuriame apdovanoti geriausieji. O jų – net 126. Konkurse dalyvavo 410 ūkininkų iš 41 Lietuvos savivaldybės. Į Kaune vykusį renginį atvyko ir uteniškių ūkininkų šeimos, kurios šiais metais mūsų rajone pelnė pirmąsias vietas konkurse „Metų ūkis".

Renginio pradžią paskelbė Ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, savo kalboje paminėjęs ne vieną konkretų gražaus ūkininkavimo pavyzdį.
„Tradiciškai susirinkome pasidžiaugti tais, kurie šiemet pripažinti geriausiais. Pastebėjome įdomią tendenciją – daugėja iniciatyvų, kai kartu ūkininkauja kelios šeimos, nebūtinai susijusios šeiminiais ryšiais", – teigė J. Talmantas.
Svarbiausias konkurso kriterijus – ūkis turėjo būti padaręs realią pažangą, aktyviai naudotis investicinėmis kaimo plėtros priemonėmis ir įvertintas pagal konkurso nuostatus.
„Linkiu nugalėtojams sėkmės, o nenugalėjusiems – sėkmės kitąmet. Dirbkime kartu, tik bendromis jėgomis išspręsime klausimus, priimsime sprendimus, kad Lietuvos ūkininkui, kaimui būtų geriau", – sakė Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas.
„Džiaugiuosi visais ūkininkais, tiek laimėjusiais, tiek dalyvavusiais konkurse. Mūsų kaimas, žemės ūkis yra pakankamai stiprus ir žinomas pasaulyje. Noriu palinkėti tiek būsimai valdžiai, tiek žemdirbių organizacijoms sutarimo su ūkininkais. Vienykite visus, būkite vieningi – tiek žemdirbiai, tiek tie, kurie atstovauja žemdirbiams. Svarbiausia – teisingi sprendimai, net jei jie nebus populiarūs. Juk tam, kad Lietuva ir žemės ūkis eitų į priekį, nepakaks tiks pažadų ir pirmavimo reitingų lentelėse", – kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Apie būtinybę vieningai dirbti kalbėjo ir Seimo narys, kandidatas į žemės ūkio ministrus Bronius Markauskas. Pasak Seimo nario, norai turi būti pamatuoti, o tam, kad jie būtų įgyvendinti, būtinas pačių ūkininkų organizacijų susitarimas, nes kitaip dideli norai ir darbai taip ir liks neįgyvendinti.
Geriausių Utenos rajono metų ūkininko vardas šiais metais atiteko Sudeikių seniūnijoje ūkininkaujantiems Daivai ir Artūrui Vitkūnams, konkurse ,,Metų ūkis 2016" laimėjusiems I vietą, tauragniškiams Daivai ir Giedriui Rapnikams (,,Metų ūkis 2016" pelnė II vietą), III vietos laimėtojams bitininkams iš Užpalių Gražinai ir Gediminui Skardžiams – šie ūkininkai kartu su Utenos rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus, Utenos rajono ūkininkų sąjungos ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Utenos rajono biuro atstovais dalyvavo tradiciniame renginyje „Metų ūkis". Čia susirinko per 500 dalyvių. Ūkininkai buvo apdovanoti už pasiekimus žemės ūkyje, jiems buvo skiriamos pačios gražiausios Kėdainių senamiesčio choro melodijos, pirmųjų vietų laimėtojams įteikti suvenyrai iš stiklo.
Tarp šių metų šalies laimėtojų vyrauja augalininkystės bei mišrios specializacijos ūkiai. Laimėtojų amžiaus vidurkis – 45 metai. Vyriausiajai laimėtojai – ūkininkei Eugenijai Misevičienei – jau 73 metai, ji turi 100 melžiamų karvių ir 250 ha pievų grūdinių kultūrų. Jauniausiajam ūkininkui Nerijui Januškevičiui – 25 metai, jis laiko 130 mėsinių galvijų ir turi 180 ha dirbamos žemės.
„Metų ūkis" vyksta nuo 1994 metų.

Parengė Lina NARČIENĖ

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Mokslininkai, konsultantai ir ūkininkai – ranka rankon

  Tam, kad Lietuvos žemės ir miškų ūkis būtų gyvybingas bei konkurencingas, jis turi koja kojon žengti su inovacijomis. Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritis „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti" šiam tikslui vienija ūkininkus, mokslininkus ir konsultantus.

 • Ekologiškai ūkininkaujantieji paramą gali prarasti dėl klaidų

  Įsipareigojimus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“ šiuo metu vykdo daugiau nei 2 000 ūkininkų. Kokias klaidas dažniausiai daro ekologinių ūkių savininkai, gaunantys paramą, ir kaip išvengti sankcijų?

 • Meilė žemei keliauja iš kartos į kartą

  Kai derliaus aruodai jau pilni, o metai nenumaldomai eina į pabaigą, mūsų rajono ūkininkai buvo pakviesti į tradicinę kas antrus metus rengiamą žemdirbiams skirtą šventę, kurioje buvo atverta apdovanojimų, padėkų ir gražių žodžių skrynia mūsų krašto žemės ūkio produkcijos augintojams ir gamintojams, visiems savo žemę mylintiems žmonėms. Praėjusį penktadienį į Utenos kultūros centrą iš miestelių, kaimų ir atokesnių vienkiemių suvažiavusiems žemdirbiams, metus skaičiuojantiems nuo derliaus iki derliaus, buvo išdalyti apdovanojimai „Metų ūkis 2018“, paskelbti šimtmečio ūkiai.

 • Ūkininkus pasieks 241 mln. eurų išmokų

  Nuo spalio 16 dienos pradedama mokėti avansinės išmokos dalis už 2018 m. deklaruotus plotus, atitinkančius paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus. Iš viso 2018 m. tiesioginėms išmokoms skirta 475 mln. Eurų (2017 m. – 467 mln. eurų).

 • Jėgas sujungę ūkininkai tampa partneriais

  Smulkiesiems ūkiams vis sunkiau atlaikyti konkurencijos spaudimą. Būtent tokie ūkininkai nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 30 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui“.
  Žemės ūkio ministerija skatina smulkiųjų ūkių bendradarbiavimą – kartu dirbti, dalytis technika, ištekliais ir taip stiprinti konkurencingumą.

 • Ūkininkai sulauks ketvirtadaliu mažiau patikrų

  Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), bendradarbiaudama su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), šiais metais planuoja 25 proc. punktais sumažinti patikrų, susijusių su ūkinių gyvūnų laikymui keliamų reikalavimų kontrole.

 • Lietuvos ekologiniuose gyvulininkystės ūkiuose lankysis armėnų ūkininkai

  Armėnija yra suinteresuota tęsti dialogą tiek su Lietuva, tiek su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Žemės ūkis yra viena aktyviausių Lietuvos bendradarbiavimo sričių su Armėnija pastaraisiais metais: vykdyti bendri projektai, ekspertų konsultacijos. Šiandien Lietuvos žemės ūkio ministerijoje susitikę abiejų šalių žemės ūkio viceministrai – Rolandas Taraškevičius ir  Armenas Harutyunyanas – aptarė tolesnio dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio sektoriuje perspektyvas.

 • Ūkininkai duomenis atnaujinti galės neišeidami iš namų

  Kitąmet mažės ūkininkams tenkanti administracinė našta – pradės veikti bendras Žemės ūkio ir kaimo verslo ir Ūkininkų registrų portalas, tad ūkininkai, kasmet atnaujindami žemės ūkio naudmenų duomenis viename registre, vienu prisijungimu galės atnaujinti juos ir kitame. Be to, ūkininkai galės tai padaryti savo namuose, internetu. Skaičiuojama, kad dėl to administracinės naštos dydis sumažės daugiau nei 50 tūkst. eurų per metus.

 • Pirmieji avansai – jau ūkininkų sąskaitose

  Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) spalio 16 dieną pradeda mokėti avansinę dalį išmokos už 2017 m. deklaruotus plotus.

 • Visi nukentėję ūkininkai raginami nedelsiant kreiptis į savivaldybes

  Šlapymetis suėda visą darbymetį. Ši sena lietuvių liaudies patarlė šiandien kaip niekada aktuali visiems šalies žemdirbiams. Lietuvoje dėl užsitęsusių liūčių paskelbus ekstremaliąją situaciją, daugelis dėl to nukentėjusių kaimo žmonių sutrikę tebelaukia, nes nežino, ko turėtų imtis ir kur kreiptis. Žemės ūkio ministerija informuoja: dėl liūčių patyrę žalą visos šalies žemdirbiai turi nedelsiant kreiptis į savo savivaldybes ir pateikti informaciją apie žuvusių pasėlių plotus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2043
Vakar apsilankė:4132
Šią savaitę apsilankė:2043
Šį mėnesį apsilankė:118063
Viso (nuo 2015-02-16):10209506
Šiuo metu naršo:
72
2019-05-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!