„Sofos“ ūkininkams – didesnis dėmesys
Kaimas„Sofos“ ūkininkams – didesnis dėmesys
2016 liepos 08, Penktadienis 09:09

„Sofos“ ūkininkams – didesnis dėmesys

„Sofos“ ūkininkams – didesnis dėmesys

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Kontrolės departamento specialistai, siekdami įsitikinti kaip laikomasi paramos reikalavimų 2016 m. deklaruotuose plotuose, šiais metais planuoja atlikti daugiau patikrų ūkiuose pareiškėjų, priskirtinų rizikos grupės kategorijai. Tuo tarpu ūkininkai, dirbantys žemę ir besilaikantys prisiimtų įsipareigojimų, patikrų sulauks mažiau.

Europos Sąjungos teisės aktai įpareigoja kasmet patikrinti bent 5 proc. pareiškėjų pagal kiekvieną paramos priemonę ir tai turi būti padaryta iki paramos lėšų išmokėjimo. Šiais metais Nacionalinė mokėjimo agentūra identifikavo tam tikras pareiškėjų kategorijas, kurioms skiriamas papildomas dėmesys atrenkant ūkius patikroms:

- pareiškėjai, kurie deklaravo didelius daugiamečių pievų ir ganyklų plotus;
- pareiškėjai, kurių gyvenamoji vieta mieste;
- pareiškėjai, kurių deklaruoti laukai yra skirtinguose nesiribojančiuose rajonuose;
- pareiškėjai, deklaravę perimtus laukus iš kitų pareiškėjų, o pastariesiems ankstesniais metais buvo taikomos ilgalaikės sankcijos;
- pareiškėjai, kurie deklaravo valstybinę žemę savarankiškai prisijungdami prie paraiškų priėmimo sistemos (deklaravę valstybinę žemę „iš namų").

Tuo tarpu pareiškėjų, nepriskiriamų minėtoms kategorijoms, ūkių patikrų bus atliekama mažiau.

Taip pat Kontrolės departamento specialistai patikrų ūkiuose metu fiksuos Sosnovskio barščio paplitimą ne tik deklaruojamame, bet ir besiribojančiame deklaruotam plotui lauke. Pastarajam laukui specialistai inicijuos papildomą patikrą. Primename, kad piktžolėmis apaugę žemės ūkio augalų plotai ariamoje žemėje laikomi neatitinkančiais paramos skyrimo sąlygų, jeigu piktžolės stelbia žemės ūkio augalus, o šie augalai ten, kur yra piktžolių, yra išnykę ir tokie plotai užima daugiau kaip 10 proc. viso deklaruoto lauko. Parama už tokius plotus nėra skiriama.

Kaip ir ankstesniais metais, patikros bus vykdomos ir gavus pranešimus „Pasitikėjimo linija" (telefonu ar interneto svetainėje www.nma.lt) apie ūkininko deklaruojamus, bet neprižiūrimus laukus ar kitus pažeidimus. Atsižvelgdami į gautus pranešimus bei individualius skundus Kontrolės departamento specialistai praėjusiais metais atliko daugiau kaip 600 patikrų. Šiais metais „Pasitikėjimo linija" jau gauta apie 250 pranešimų, iš kurių 134 pranešimai yra susiję su galimais pareiškėjų įsipareigojimų nesilaikymo ar kitais paramos reikalavimų pažeidimais deklaruojamuose laukuose.

NMA inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Gera žinia smulkiesiems ūkininkams

  Priimtas sprendimas skirti trūkstamą paramos sumą smulkiesiems ūkininkams, kurių paraiškos surinko vienodą atrankos balų skaičių (65 balus), tačiau ne visoms joms užteko skirtos paramos. Paraiškos, dėl kurių buvo priimtas sprendimas, buvo renkamos šių metų pavasarį.

 • Mokslininkai, konsultantai ir ūkininkai – ranka rankon

  Tam, kad Lietuvos žemės ir miškų ūkis būtų gyvybingas bei konkurencingas, jis turi koja kojon žengti su inovacijomis. Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritis „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti" šiam tikslui vienija ūkininkus, mokslininkus ir konsultantus.

 • Ekologiškai ūkininkaujantieji paramą gali prarasti dėl klaidų

  Įsipareigojimus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“ šiuo metu vykdo daugiau nei 2 000 ūkininkų. Kokias klaidas dažniausiai daro ekologinių ūkių savininkai, gaunantys paramą, ir kaip išvengti sankcijų?

 • Meilė žemei keliauja iš kartos į kartą

  Kai derliaus aruodai jau pilni, o metai nenumaldomai eina į pabaigą, mūsų rajono ūkininkai buvo pakviesti į tradicinę kas antrus metus rengiamą žemdirbiams skirtą šventę, kurioje buvo atverta apdovanojimų, padėkų ir gražių žodžių skrynia mūsų krašto žemės ūkio produkcijos augintojams ir gamintojams, visiems savo žemę mylintiems žmonėms. Praėjusį penktadienį į Utenos kultūros centrą iš miestelių, kaimų ir atokesnių vienkiemių suvažiavusiems žemdirbiams, metus skaičiuojantiems nuo derliaus iki derliaus, buvo išdalyti apdovanojimai „Metų ūkis 2018“, paskelbti šimtmečio ūkiai.

 • Ūkininkus pasieks 241 mln. eurų išmokų

  Nuo spalio 16 dienos pradedama mokėti avansinės išmokos dalis už 2018 m. deklaruotus plotus, atitinkančius paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus. Iš viso 2018 m. tiesioginėms išmokoms skirta 475 mln. Eurų (2017 m. – 467 mln. eurų).

 • Jėgas sujungę ūkininkai tampa partneriais

  Smulkiesiems ūkiams vis sunkiau atlaikyti konkurencijos spaudimą. Būtent tokie ūkininkai nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 30 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui“.
  Žemės ūkio ministerija skatina smulkiųjų ūkių bendradarbiavimą – kartu dirbti, dalytis technika, ištekliais ir taip stiprinti konkurencingumą.

 • Ūkininkai sulauks ketvirtadaliu mažiau patikrų

  Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), bendradarbiaudama su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), šiais metais planuoja 25 proc. punktais sumažinti patikrų, susijusių su ūkinių gyvūnų laikymui keliamų reikalavimų kontrole.

 • Lietuvos ekologiniuose gyvulininkystės ūkiuose lankysis armėnų ūkininkai

  Armėnija yra suinteresuota tęsti dialogą tiek su Lietuva, tiek su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Žemės ūkis yra viena aktyviausių Lietuvos bendradarbiavimo sričių su Armėnija pastaraisiais metais: vykdyti bendri projektai, ekspertų konsultacijos. Šiandien Lietuvos žemės ūkio ministerijoje susitikę abiejų šalių žemės ūkio viceministrai – Rolandas Taraškevičius ir  Armenas Harutyunyanas – aptarė tolesnio dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio sektoriuje perspektyvas.

 • Ūkininkai duomenis atnaujinti galės neišeidami iš namų

  Kitąmet mažės ūkininkams tenkanti administracinė našta – pradės veikti bendras Žemės ūkio ir kaimo verslo ir Ūkininkų registrų portalas, tad ūkininkai, kasmet atnaujindami žemės ūkio naudmenų duomenis viename registre, vienu prisijungimu galės atnaujinti juos ir kitame. Be to, ūkininkai galės tai padaryti savo namuose, internetu. Skaičiuojama, kad dėl to administracinės naštos dydis sumažės daugiau nei 50 tūkst. eurų per metus.

 • Pirmieji avansai – jau ūkininkų sąskaitose

  Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) spalio 16 dieną pradeda mokėti avansinę dalį išmokos už 2017 m. deklaruotus plotus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3325
Vakar apsilankė:6703
Šią savaitę apsilankė:10028
Šį mėnesį apsilankė:134797
Viso (nuo 2015-02-16):10888692
Šiuo metu naršo:
94
2019-08-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!