KaimasUžpalėnus suvienijo Rudens lygiadienio šventė
2015 rugsėjo 25, Penktadienis 11:18

Užpalėnus suvienijo Rudens lygiadienio šventė

Užpalėnus suvienijo Rudens lygiadienio šventė
 • 23 foto

Rugsėjo 20 d. užpalėnai jau šeštą kartą šventė Rudens lygiadienio-Baltų vienybės dieną. Ruduo – žavus metas, kai gamta išskleidžia nuostabaus grožio ir spalvų paletę, o ugniniame klevo lape dovanoja rudeninį stebuklą – Rudens lygiadienį, per kurį nuo žilos senovės susiburdavo draugėn giminės, draugai, bičiuliai tam, kad padėkotų dievams už išaugintą ir subrandintą derlių, o išeinanti žiemoti Saulė Žemėje paliktų gabalėlį savo dieviško spindėjimo – ugnį.

Užpaliai nuo seno garsėjo savo turgumis, todėl per Rudens lygiadienio šventę miestelio centrinėje aikštėje Rudeninis užpalėnų turgus sukvietė į vieną būrį ir tuos, kurie norėjo ir turėjo ką parduoti, ir tuos, kurie norėjo įsigyti unikalų vienetinį daiktą ar paragauti gardėsių, vietinių šeimininkių pagaminto. Turguje buvo visko: gaminių iš vilnos, medžio, odos, įvairių saldumynų, keptų kukurūzų, cepelinų, sodo ir daržo gėrybių, nes ruduo pats tinkamiausias laikas sueiti į būrį ir pasidžiaugti derliumi.
Ateinantys į šventę turėjo praeiti pro simbolinius vartus, nes nuo seno Rudens lygiadienio apeigos prasidėdavo ėjimu pro simbolinius vartus: už jų paliekant viską, kas yra bloga. Vartus pastatė Kaniūkų krašto bendrijos žmonės. Praėjusiųjų pro vartus laukė įvairios veiklos: Užpalių gimnazijos direktorė Virginija Stukienė kvietė mažus ir didelius pūsti nuostabaus grožio ir įspūdingo dydžio muilo burbulus, vietinė dailininkė Lina Šimkaitienė kūrė šieno skulptūras su mažaisiais, „Žygeivių slėnio" šeimininkas Giedrius Indrašius kvietė pašaudyti iš lankų į taikinius, Kaniūkų ūlyčioje įsikūrusios Lina Keraminienė su dukra Greta kvietė pasidaryti obuolio veiduką, o Kaniūkų moterys kvietė į arbatų degustaciją. „Gero skonio" klubo moterys siūlė dalyvauti „Laimės šulinio" loterijoje. Eglė Jovaraitė vėžino visus norinčius arkliais kinkyta karieta ar siūlė pajodinėti, o urgaus dalyvius ir svečius linksmino Užpalių kultūros centro ansamblis „Svaja", vadovaujamas Nijolės Navikienės ir vilutiškės pasakorės.
Kai ištuštėjo prekystaliai ir piniginės, o krepšiai išsipūtė nuo prekių ir lauktuvių, į koncertą visus pakvietė roko grupė iš Vilniaus „Arbata". Po koncerto „Ugnies šokio" kolektyvas parodė nuostabią ugnies ir žmogaus harmoniją. Po pasirodymo visi šventės dalyviai ir svečiai susirinko pri šiaudinių skulptūrų, kurias sukūrė Kaniūkų bendruomenės laisvalaikio salės vadovė Rima Vygelienė su pagalbininkais. Skambant Nijolės Navikienės akordeono muzikai ir sukantis šokių ir žaidimų sūkuryje, buvo uždegta simbolinė ugnis, kurią kiekvienas dalyvis parsinešė savo širdyje į namus, kad saugiai ir šiltai praleistų niūrųjį metą.
Šis renginys – tai savotiškas bendruomeniškumo pavyzdys, nes savo idėjomis, darbais užpalėnai geba suorganizuoti gražią rudeninę šventę. Šį renginį galima įvardinti ir kaip socialinę akciją, kurios metu galima parodyti, ką moki, pasireklamuoti bei parduoti.

V. JUŠKIENĖ ir R. ŠLIOGERIENĖ

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Verslininko dovana Užpaliams: išgražėjo Krokulės šaltinio aplinka

  Užpalių miestelio verslininkas Edvardas Žilys ėmėsi gražios iniciatyvos: savo lėšomis atnaujino Krokulės (Lygamiškio) šaltinio aplinką. Prieš tai suderinę planuojamus veiksmus su Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistu paveldosaugininku Arvydu Mitalu bei Užpalių seniūnijos seniūnu Eugenijumi Keraminu, šios idėjos sumanytojas kartu su būriu užpaliečių per dvi savaites gražino legendomis apipintą vietą.

 • Užpaliuose – pasaulio margučių ridenimo čempionatas

  Balandžio 8 dieną 11 valandą, po šv. Mišių, Užpaliuose vyks Atvelykio šventė – vaikų velykėlės ir pasaulio margučių ridenimo čempionatas su įvairiais žaidimais ir atrakcionais. Programoje numatytos ne tik margučių ridenimo, bet ir stipriausio margučio varžybos, laimės šulinys, margučių nuomos punktas bei vaišių stalas.

 • Palūšė Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardą perdavė Užpaliams

  Gruodžio 8 dieną Palūšėje iškilmingu šventiniu renginiu užbaigti šio kaimo – 2017-ųjų Lietuvos mažosios kultūros sostinės – metai. Garbingas vardas, kurį Palūšė perėmė iš Molėtų rajono Alantos bendruomenės su geriausiais linkėjimais buvo perduotas Utenos rajono Užpalių miesteliui. Šventėje skambėjo patys gražiausi žodžiai, išdalintos dešimtys padėkų, simbolinių draugystės sagų, džiaugtasi draugyste, bendryste, žmonių širdžių šiluma ir bendruomenėms linkėta viltingo ėjimo į priekį.

 • Garsaus krepšininko dėka keičiasi Užpalių vaikų dienos centro veidas

  Rugsėjo mėnesį Užpalių vaikų dienos centras (toliau – Centras) sulaukė ypatingo svečio – krepšininko Jono Valančiūno. NBA krepšinio lygoje žaidžiantis uteniš­kis susipažino su Centro veikla, nuoširdžiai bendravo ir žaidė krepšinį su vaikais, dalijo autografus. Paste­bėjęs, kad Centre nėra vandentiekio, o vaikai rankas turi plauti primityviu būdu, garsus sportininkas pa­žadėjo kaip įmanoma greičiau šią problemą išspręs­ti. Nuvykusios į Užpalius „Utenos dienos“ žurnalistės domėjosi, kokie darbai šiuo metu vyksta, kaip pasi­keitimai pagerins Centro kasdienybę.

 • Lygiadienį pažymėjo ir užpaliečiai

  Rudens Lygiadienis – Baltų vienybės diena – Užpaliuose buvo minima rugsėjo 23 dieną ant Lygamiškio piliakalnio.

 • Liepsnos sunaikino medinio namo stogą

  Praėjusį šeštadienį Užpalių miestelyje kilo gaisras, kuris sunaikino gyvenamojo namo stogą, du kambarius, virtuvę ir verandą.

 • Nuo Sibiro iki Užpalių

  Praėjo mėnuo, kai „Misija Sibiras 17" dalyviai pajudėjo Irkutsko link. Ekspedicija jau sugrįžo namo. Dabar rengia susitikimus, pasakoja apie savo veiklą. Tradiciškai dalyviai susirinko vieno iš šios ekspedicijos sumanytojų ambasadoriaus Vygaudo Ušacko sodyboje Bajoriškėse aptarti ir pristatyti nuveiktus darbus. Šiemet ekspedicijos dalyviai ir jau anksčiau panašioje misijoje dalyvavę jaunuoliai rinkosi į netradicinę talką – Užpaliuose talkino Jūratės ir Eugenijaus Keraminų Šv. Teresės šeimynos namo statybose.

 • Garbės piliečio vardas – Juozui Vanagui

  Už ilgametį Užpalių garsinimą Užpalių garbės piliečio vardas praėjusį šeštadienį buvo suteiktas garsiam šalies chorvedžiui Juozui Vanagui.
  Pastaruoju metu iš ligos patalo nesikeliančiam kraštiečiui jau sukako 92-eji, todėl atsiimti įvertinimo į iškilmes atvyko jo dukra Beatričė ir sūnus Benediktas. Jiems Užpalių seniūnijos seniūnas Eugenijus Keraminas įteikė vardinę austą juostą, ąžuolo vainiką ir žymenį. Vaikai pasirašė ir Užpalių garbės piliečių knygoje. Sveikinimus J. Vanagui perdavė ir Užpalių gimnazijos, jo gimtųjų Vilučių kaimo bendruomenės.

 • Užpaliuose paminėtas Lygiadienis bei Baltų vienybės diena

  Praėjusį šeštadienį, rugsėjo 24 dieną, Užpalių miestelio centre užpaliečiai, svečiai iš kaimyninių apylinkių, pasinaudoję kvietimu, rinkosi į Lygiadienio, Baltų vienybės dienos šventę. Čia veikė bendruomenių, įvairių klubų kiemeliai, koncertavo kolektyvai, vyko kitos įdomios veiklos.
  Šventė – visos Užpalių bendruomenės. Šis susibūrimas, panašu, jau tapo tradicija. Užpaliečiai taip pabrėžia šiltojo meto pabaigą ir šaltojo pradžią.

 • Užpalių entuziastai šventė Sekmines

  Gegužės 14 dieną Užpaliuose prie tilto per upę rinkosi užpaliečiai. Ne žvejoti, ne maudytis, o dalyvauti linksmoje šventėje, kuri miestelyje organizuojama jau ne pirmus metus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4246
Vakar apsilankė:7740
Šią savaitę apsilankė:4246
Šį mėnesį apsilankė:187872
Viso (nuo 2015-02-16):8021519
Šiuo metu naršo:
120
2018-04-23
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!