Siūloma savivaldybėms registruoti ūkinius gyvūnus
KaimasSiūloma savivaldybėms registruoti ūkinius gyvūnus
2018 spalio 05, Penktadienis 10:54

Siūloma savivaldybėms registruoti ūkinius gyvūnus

Siūloma savivaldybėms registruoti ūkinius gyvūnus

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), atsižvelgdama į savivaldybių žemės ūkio skyrių prašymus, siekia suteikti jiems Ūkinių gyvūnų registravimo (perkėlimo ir kaitos) Ūkinių gyvūnų registre funkciją.

Šiuo metu perkėlimo ir kaitos duomenis teikia tik Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) arba patys laikytojai. Tam, kad savivaldybių darbuotojai galėtų teikti Ūkinių gyvūnų registrui duomenis, siekiama pakeisti Vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 24 punktą.
Planuojamas įstatymo pakeitimas, pasak ŽŪM Gyvulininkystės ir veislininkystės skyriaus vedėjo Arūno Šileikos, sumažintų administracinę naštą ir ūkinių gyvūnų laikytojams ir VMVT.
„Smulkūs gyvulių laikytojai, kurių yra didžioji dalis, dažnai neturi galimybės prisijungti prie Ūkinių gyvūnų registro, todėl turi eiti į teritorinius VMVT padalinius, kad inspektoriai suvestų jų duomenis. Perdavus šią funkciją savivaldybių administracijoms, tokiems gyvulių augintojams ne tik būtų patogiau, bet ir mažėtų VMVT padaliniams tenkanti našta, jie galėtų daugiau dėmesio ir laiko skirti užkrečiamų ligų kontrolei. Taigi šis pasikeitimas išeitų į naudą visiems", – teigė A. Šileika.
Po įstatymo ir ūkinių gyvūnų registro nuostatų bei aprašo pakeitimų šio registro tvarkytojai bus VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei savivaldybės.
Reikia pažymėti, kad ir toliau išlieka galimybė patiems ūkinių gyvūnų laikytojams, turintiems prisijungimą prie ūkinių gyvūnų registro, pranešti apie savo laikomų ūkinių gyvūnų perkėlimą ir kaitą.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Už galvijų nepriežiūrą – juokingos baudos

    Kasmet prasidėjus žiemai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – Utenos VMVT) sulaukia pranešimų žmonių, kurie piktinasi gyvūnų laikymu lauke ištisus metus. Anot jų, skaudu žiūrėti, kaip galvijai ar arkliai priversti braidyti po sniegą ir kęsti vėją bei šaltį. Utenos rajone yra daug ūkininkų, kurie žino, kaip auginti mėsinius galvijus, tačiau dar pasitaiko ir netvarkingų ūkių, kuriuose galvijai priversti gyventi sudėtingomis sąlygomis. Vieną tokį ūkį aplankę „Utenos dienos" žurnalistai ir Utenos VMVT inspektoriai įsitikino savo akimis, kad su gyvūnais elgiamasi, švelniai tariant, ne visai padoriai.

  • Gyvulininkystės padėtis Lietuvoje: ko tikėtis?

    Kokios gyvulininkystės galimybės ir perspektyvos Lietuvoje? Šiuos klausimus nuolat kelia gyvulių augintojai. „Auginamų gyvulių skaičius auga, taip pat galime pasigirti aukšta veislinių gyvulių kokybe, matome teigiamus pokyčius. Dar daug reikia nuveikti, bet pirmi žingsniai žengti", – sakė Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos (Tarnyba) vadovas Vilius Rekštys.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1353
Vakar apsilankė:6438
Šią savaitę apsilankė:41747
Šį mėnesį apsilankė:166516
Viso (nuo 2015-02-16):10920411
Šiuo metu naršo:
95
2019-08-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!