KaimasŠernakiaules neteisėtai laikantys ūkininkai didina afrikinio kiaulių maro grėsmę
2017 rugpjūčio 29, Antradienis 09:01

Šernakiaules neteisėtai laikantys ūkininkai didina afrikinio kiaulių maro grėsmę

Šernakiaules neteisėtai laikantys ūkininkai didina afrikinio kiaulių maro grėsmę

Nors afrikinis kiaulių maras Lietuvai graso jau daugiau kaip metus, kai kurie ūkininkai nepaiso draudimo laikyti šernus ir šernakiaules ir neteisėtai tai daro.

Antai Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) pareigūnai, patikrinę gyventojų pranešimą, nustatė, kad Radviliškio rajono Aukštelkų seniūnijoje ūkininkas V. K laiko tris šernakiaules. Jo ūkyje aplinkosaugininkai apsilankė kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnais. Šiam ūkininkui, nepaisančiam VMVT direktoriaus 2016 m. kovo 30 d. įsakymo dėl afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės priemonių šernų populiacijos ir kiaulių laikymo vietose, bus surašytas protokolas ir skirta bauda. Jam įteiktas privalomas nurodymas sunaikinti šiuos gyvūnus.
Tai jau ne pirmas toks atvejis šiemet Šiaulių regione. Praėjusį birželį aplinkosaugininkai V. M. sodyboje Šiaulių rajone rado aptvare laikomus 7 šernus. Vyras neturėjo leidimo laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus ir nepaisė minėtojo VMVT direktoriaus įsakymo.
Balandžio mėnesį Joniškio rajono Skaistgirio seniūnijoje esančioje A. P. fermoje apsilankę pareigūnai rado net 16 aptvare laikomų šernakiaulių. Pažeidėjui taip pat buvo surašytas protokolas ir įteiktas privalomas nurodymas sunaikinti gyvūnus.
Šernakiaulės – tai šerno ir kiaulės hibridas.  Laukinės gyvūnijos įstatymas draudžia kryžminti laukinius ir naminius gyvūnus. Tai leidžiama tik mokslinių tyrimų tikslais turint Aplinkos ministerijos įgaliotos institucijos leidimą, išduotą vadovaujantis Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėmis.
Šios taisyklės draudžia laikyti laukinių gyvūnų hibridus, jų palikuonis ir gyvūnus, kuriems veisti naudoti hibridai, išskyrus nustatytas išimtis. Už šių reikalavimų nesilaikymą gresia administracinė atsakomybė.

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Už sumedžiotas šernų pateles – 385 tūkstančiai eurų

  Lietuvos miškuose siaučiant afrikinam kiaulių marui (AKM), jau keletą metų taikomos įvairios priemonės šernų populiacijos gausai kontroliuoti ir ligos plitimui pristabdyti. Viena tokių priemonių – išmokos už sumedžiotas vyresnes nei 2 metų amžiaus šernų pateles. 2017 metais medžiotojai pagal šią priemonę pateikė per tūkstantį paraiškų, o bendra išmokų suma siekė daugiau kaip 385 tūkstančius eurų.

 • Utenos rajone sumedžioti trys užsikrėtę šernai

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informavo, kad spalio 26–lapkričio 2 d. Lietuvos laukinėje faunoje rastos 32 šernų gaišenos ir sumedžiota 11 šernų (iš viso 43), kurių mėginius ištyrus laboratorijoje, nustatyta afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozė.

 • Lietuvoje suskaičiuota beveik 21 tūkst. šernų

  Lietuvoje, naujausios apskaitos duomenimis, šiuo metu yra beveik 21 tūkst. (20 839) šernų. Ši apskaita buvo surengta vasario 15-29 dienomis visoje šalies teritorijoje vykdant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus sprendimą, priimtą dėl afrikinio kiaulių maro plitimo pavojaus.

 • Visoje šalyje bus skaičiuojami šernai

  Vasario 15–29 dienomis visoje šalyje bus skaičiuojami šernai. Remiantis jų apskaitos rezultatais, bus nustatytos tolesnės priemonės šių gyvūnų populiacijai reguliuoti ir priimti sprendimai, kaip veiksmingiau užkirsti kelią afrikiniam kiaulių marui plisti. Šernų apskaita bus vykdoma įgyvendinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus sprendimą.

 • Už surastas šernų gaišenas – išmokos

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad atsižvelgus į afrikinio kiaulių maro (AKM) situaciją mūsų šalyje, gyventojams bus mokamos išmokos už surastas šernų gaišenas.

 • Už sumedžiotas šernų pateles – išmokos medžiotojams

  Lapkričio 13 dieną, patvirtinus išmokų už sumedžiotas šernų pateles skaičiavimo ir mokėjimo tvarką, medžiotojai už iki 2016 m. pabaigos sumedžiotą šerno patelę galės gauti nustatyto dydžio išmoką. Šia tvarka siekiama paskatinti medžioti ne tik jaunus patinus bet ir pateles ir taip efektyviau reguliuoti šalyje šernų populiacijos gausėjimą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2557
Vakar apsilankė:10934
Šią savaitę apsilankė:55230
Šį mėnesį apsilankė:202368
Viso (nuo 2015-02-16):7767982
Šiuo metu naršo:
105
2018-03-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!