JaunimasStudentų sukurtas airanas su kmynų arbata pelnė apdovanojimą
2016 balandžio 04, Pirmadienis 10:44

Studentų sukurtas airanas su kmynų arbata pelnė apdovanojimą

Studentų sukurtas airanas su kmynų arbata pelnė apdovanojimą

Utenos kolegijos studentai ir jų vadovė Gražina Stasiulionienė džiaugiasi įvertinimu, atsivežtu iš praėjusią savaitę Kaune vykusios parodos „AgroBalt" – čia medaliais buvo apdovanoti geriausi maisto produktai. Į laimingųjų būrį pateko ir uteniškiai studentai, gavę diplomus už airaną su kmynų arbatos gėrimu.

Tradiciškai Kaune vykusios parodos „AgroBalt" atidarymo dieną aukso medaliais buvo apdovanojami geriausi maisto produktai, tačiau čia būta ir įvairovės – apdovanoti tautinio paveldo meistrai, jaunieji maistininkai, gyvulių laikytojai.
Apdovanojimo metu įteikti 25 aukso medaliai – 18 medalių už maisto produktus, vienas – tautinio paveldo, ne maisto, šeši medaliai paskirti už gyvulius ir 24 diplomai.
„Džiaugiamės tęsdami tokią gražią tradiciją, kuri gyvuoja jau 21-erius metus, parodos atidarymo dieną apdovanoti pačius geriausius parodos eksponatus. Lietuva garsėja puikia savo produktų kokybe, tad pastebėti pačius geriausius iš jų nėra lengva, bet labai svarbu. Renkame geriausiuosius iš geriausių", – kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Šiemet konkursui buvo teikiami įvairūs eksponatai – maisto produktai, tautinio paveldo, jaunojo maistininko idėjos, veisliniai gyvuliai bei žemės ūkio technika, kurių kokybei įrodyti ar įvertinti nereikia specialios ekspertizės ar papildomų laboratorinių tyrimų. Konkursui pasiūlytus eksponatus vertino speciali konkurso vertinimo komisija.
Aukso medalius pelnė Klaipėdos, Kauno kolegijų studentai, kai kurios šalies įmonės, ūkininkai, bitininkai. Sėkme džiaugėsi antrą kartą „AgroBalt" dalyvavę Utenos kolegijos Maisto produktų technologijos studijų programos studentai Tautvydas Kamsiukas, Ema Kurulytė, Virginija Žukauskaitė ir Rasa Lingytė kartu su Technologijų katedros vedėja Gražina Stasiulioniene – jie pristatė naują jų pačių sukurtą produktą – airaną su kmynų arbatos gėrimu.
Pasak G. Stasiulionienės, airanas yra Rytų šalių jogurtas, kurio vartojimas ypač plačiai paplitęs Turkijoje. „Pagal „Erasmus" programą studentai pabuvojo Turkijoje, kur pasivaišino airanu ir sužinojo tai, kaip šis produktas gaminamas. Lietuvoje mums įprasta, kad jogurtas turi būti saldus, tačiau airanas yra sūrokas gėrimas. Mus tai sudomino ir nusprendėme iš Turkijos atsivežtą idėją įgyvendinti Lietuvoje. Sukūrėme lietuvišką airaną. O tam, kad jis tikrai būtų lietuviškas, paskaninome kmynų arbata. Prieš tai išbandėme daugybę airano rūšių su mėtų, kmynų, čiobrelių arbatomis. Po to vyko degustacija, kurios metu visi ragavę pirmumą teikė airanui su kmynais. Išrinkome kmynų arbatą, kuria paskaninome paprastą lietuvišką jogurtą", – pasakojo G. Stasiulionienė, teigianti, kad vertintojus sudomino ne tik neįprastas skonis, bet ir uteniškių sugalvota bei įgyvendinta idėja sukurti lietuvišką airaną.
Kaip sakė pašnekovė, studentai, vykdami į parodą ir pristatydami sukurtą naujovę, tikėjosi ir apdovanojimo. Tai, pasak Utenos kolegijos bendruomenės, šis laimėjimas paskatins siekti medalio 2018 metais.

Parengė Lina NARČIENĖ

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Miesto širdį papuošė „100“

  Vasario 13 dieną Utenos kolegijos studentai smagiai paminėjo artėjantį Lietuvos šimtmečio gimtadienį. Miesto širdyje, Utenio aikštėje, jie kartu su dėstytojais sudarė „gyvą“ Lietuvos vėliavos spalvų skaičių „100“ ir sudainavo Marijono Mikutavičiaus dainą „Aš tikrai myliu Lietuvą“.

 • „Lietuvos metų gaminys 2017“ apdovanojimas – anykštėnams

  Gruodžio 15 dieną, penktadienį, Lietuvos Respublikos Vyriausybėje iškilmingai įteikti prestižiniai konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ apdovanojimai. Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamas konkursas – vienas labiausiai atspindinčių šalies ūkio pažangą renginys, kuriam pateikiamos įvairių šalies ūkio šakų naujovės, įsitvirtinusios rinkoje ir jau pelniusios vartotojų pripažinimą. Aukso medaliu šiais metais įvertintas bendras Anykščių rajono savivaldybės ir AB „Panevėžio keliai“ rengtas projektas „Nestandartiniai vizualiniai sprendimai Anykščių miesto gatvėse“.

 • „Utenos trikotažas“ plečia parduotuvių tinklą

  Per dvejus metus didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės bendrovė „Utenos trikotažas“ padvigubino savo parduotuvių tinklą ir 2018 m. pasitiks turėdama 15 parduotuvių. Vien šių metų lapkričio–gruodžio mėnesį klientams duris atvėrė keturios naujos „Utenos trikotažo" parduotuvės visoje Lietuvoje. Parduotuvių tinklo plėtra vyksta daugiausiai franšizės pagrindu.

 • Visaginiečiui – garbingas apdovanojimas

  Lapkričio 16 dieną minint Tarptautinę tolerancijos dieną LR Seime įvyko iškilmingas renginys, skirtas pagerbti Premijos už tarpkultūrinio dialogo skatinimą laimėtojus.

 • Ministrė J. Petrauskienė susitiko su Utenos kolegijos bendruomene

  Lapkričio 10 dieną Utenos kolegijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

 • Aplinkos ministerija apdovanojo šių metų judriausiuosius

  Nors kaip niekad sėkminga Europos judumo savaitė pasibaigė, jos pasiekimai nelieka užmiršti. Šiandien Aplinkos ministerijoje įvyko apdovanojimų ceremonija, kurioje buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę ir geriausi rezultatų pasiekę kampanijos dalyviai. Padėkos raštus, aplinkosaugos garbės statulėles-gerves ir ministerijos įsteigtas dovanas laimėtojams įteikė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

 • Apdovanota mokytoja – Meilės Lukšienės premijos laureatė

  Spalio 2 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje įteikta Meilės Lukšienės premija. Šiemet ją apdovanota Vilniaus Žemynos gimnazijos biologijos vyresnioji mokytoja biomedicinos mokslų daktarė Asta Navickaitė. Ji premijos nusipelnė už siekį eiti už įprastų mokyklos ribų, už darbą, kuris sulieja teoriją ir praktiką, už vaisingas pastangas į mokyklą atnešti mokslinius tyrimus.

 • Apdovanotas „Utenos Utenio“ direktorius Artūras Gimžauskas

  Rugsėjo 7 dieną Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė apdovanojo neseniai jubiliejines sukaktis minėjusius arba greitai sukaktuvių sulauksiančius olimpiniam sąjūdžiui nusipelniusius žmones.

 • Rutai Sepetys – garbingas Jungtinės Karalystės apdovanojimas

  Šiemet Carnegie medaliu už knygą „Druska jūrai"/Salt to the sea apdovanojama Ruta Sepetys. CILIP Carnegie and Kate Greenaway apdovanojimai – vieni garbingiausių ir prestižiškiausių apdovanojimų Jungtinėje Karalystėje už geriausias vaikų ir jaunimo knygas.

 • Parodoje – Utenos kolegijos studenčių kūrybiniai darbai

  Utenos kolegijos Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos studentės kviečia aplankyti kūrybinių darbų parodą. Paroda veikia PC „Aušra" patalpose prie knygyno „Pegasas".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4229
Vakar apsilankė:7740
Šią savaitę apsilankė:4229
Šį mėnesį apsilankė:187855
Viso (nuo 2015-02-16):8021502
Šiuo metu naršo:
115
2018-04-23
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!