Paminėta Tarptautinė nerūkymo diena
JaunimasPaminėta Tarptautinė nerūkymo diena
2015 gruodžio 16, Trečiadienis 11:35

Paminėta Tarptautinė nerūkymo diena

Paminėta Tarptautinė nerūkymo diena
 • 5 foto

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įvykdė projektą „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas – visuotinė problema", finansuojamą Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Jo metu Utenos rajono ugdymo įstaigose buvo minima Tarptautinė nerūkymo diena.

Šia diena siekiama atkreipti rūkančių žmonių dėmesį atsisakyti šio žalingo įpročio savo ir artimųjų sveikatos labui. Prevencinės veiklos, akcijos „Rūkymui – NE!", protų mūšiai vyko ne tik mokyklose, bet ir ikimokyklinėse įstaigose. Mažieji pūtė spalvotus balionus, parodydami, kad jų plaučiai sveiki ir švarūs, diskutavo apie rūkymo žalą. Darželinukai, padedami ugdymo įstaigų specialistams, kreipėsi į tėvus su prašymu išsaugoti tyrą orą ir nerūkyti. Vyresniųjų klasių mokiniai patys dalijosi mintimis, kodėl nerūko, pabrėžė teigiamas gyvenimo puses be rūkalų. „Nerūkau, nes jau šešerius metus žaidžiu krepšinį. Nemanau, kad sportuojančiam žmogui reikia rūkyti. Iš vis nemanau, kad kam nors derėtų rūkyti", – savo mintis išsakė aštuntokas Lukas iš Utenos Aukštakalnio progimnazijos. Utenos rajono gimnazistai kūrė „nerūkymo" medį, „pažadų kilimėliui" žadėjo kvėpuoti ne tabako dūmais, o sveiku, grynu oru. Užuot nešiojus cigaretes, geriau nešioti apyrankes su užrašu „Rūkymui – NE!", kurias aktyviausiems renginio dalyviams padovanojo organizatoriai.

Visuomenės sveikatos biuro inf. ir nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image A.apokos gimnazija.JPG
 • Click to enlarge image Auktakalnio progimnazija.JPG
 • Click to enlarge image Krauonos progimnazija.JPG
 • Click to enlarge image Lopelis-darelis Voverait.JPG
 • Click to enlarge image Saldutikio pagrindin mokykla.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Įtampos valdymas“

  Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendino projektą „Įtampos valdymas“, finansuojamą iš Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Viskas vyko keturiais etapais:

 • Sveikuolių sveikuoliai

  Gruodžio mėnesį Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo Mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursą „Sveikuolių sveikuoliai". Konkurso tikslas - ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, skatinti vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą, vertinti savo ir kitų galimą potencialą dirbant komandoje. Konkurse varžėsi 12 komandų.

 • Sveikos puokštės kūrimo procese skleidėsi beribė vaikų fantazija

  Trečius metus mūsų rajone vykstantis Utenos visuomenės sveikatos biuro organizuojamas konkursas „Mūsų sveika puokštė" šįmet žavėjo savo originalumu – vaikai kartu su savo tėveliais noriai įsitraukė į puokščių gamybą, o kai kurie mokiniai į savo ugdymo įstaigą daržoves vežė karučiais.

 • „Maudynės gonge“ Utenoje

  Birželio 11 dieną Utenos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizavo renginį „Maudynės gonge", kuris yra finansuojamas Utenos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, įgyvendinant projektą „Įtampos valdymas'".  Pirmą kartą Utenoje vykusiame renginyje  dalyvavo virš 100 dalyvių. Gongų ir jogos meistras Vyrenijus ir Ramunė papasakojo apie gongų įtaką sveikatai. „Gongų maudynės" – tai garsinės meditacijos rūšis. Gongo garsai – harmonizuojantys virpesiai – priverčia mūsų kūno ląsteles vibruoti, o tokiu būdu ir masažuoti kiekvieną kūno lastelę. Šis garsinis masažas yra puiki gydymo ir terapijos priemonė nuo įvairiausių šiuolaikinio „skubančio" gyvenimo tempo sukeltų negalavimų. Gongai ypač teigiamai veikia psichiką – sumažina nuovargį, stresą, depresiją, vienišumo jausmą, visų tipų baimes. Yra veiksminga priemonė nuo nemigos.

 • Kviečia į nemokamą jogos užsiėmimą miesto sode

  Birželio 21 dieną minima Tarptautinė jogos diena, todėl uteniškiai kviečiami į nemokamą Jogos užsiėmimą Utenos miesto sode nuo 11.15 val. iki 12.15 val. Užsiėmimą ves jogos instruktoriai Ramunė ir Paulius.

 • Trys dienos kitaip

  Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras gegužės 29 - 31 d. Sudeikiuose suorganizavo sveikatinimo stovyklą suaugusiems. Dalyviai įsikūrė Sudeikių mokykloje-daugiafunkciame centre. Kiekvienas buvo aprūpintas asmeniniu puodeliu, kuprine ir rankšluostėliu. Šios priemonės pravertė stovyklos metu.

 • Utenos ligoninėje – akcija „Gimiau nerūkantis“

  Gegužės 31 dieną visame pasaulyje 26-ąjį kartą buvo minima Pasaulinė diena be tabako. Ta proga pirmadienį Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Alma Gaidienė ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vyr. specialistė, savivaldybės gydytoja Eligija Židonienė lankėsi VšĮ ,,Utenos ligoninė" Akušerijos ir ginekologijos skyriuje bei pasveikino mamytę Ilmą ir jos sūnelį Dovą: prieš kelias dienas pasaulį išvydusiam naujagimiui įteiktas pažymėjimas ir marškinėliai su užrašu ,,Gimiau nerūkantis".

 • Vyko paskaitos apie psichoaktyviąsias medžiagas

  Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras iš Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų įgyvendina projektą „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas – visuotinė problema".

 • Kviečia mankštintis

  Nuo gegužės 5 dienos iki rugsėjo mėnesio Utenos visuomenės sveikatos biuras uteniškius kviečia į mankštas, kurios vyks kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį 18 val. Dauniškio parke. Mankštų organizatoriai primena, kad ateinantiems pasimankštinti reikia turėti kilimėlį. Lietui lyjant mankštos nevyks.

  udiena.lt inf.

 • Į šiaurietiškąjį ėjimą įsilieja ir jaunimas

  Utenos Aukštakalnio progimnazija vykdo respublikinį „Sveikatiados" projektą, o pagrindinės šio projekto iniciatorės – šios ugdymo įstaigos mokytojos Janina Černiuvienė bei Daiva Trinkūnienė, joms talkina Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės, kurios per kūno kultūros pamokas veda mankštas, o mokiniai dalyvauja biuro organizuojamoje mankštoje su gimnastikos kamuoliais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1211
Vakar apsilankė:6920
Šią savaitę apsilankė:27196
Šį mėnesį apsilankė:59913
Viso (nuo 2015-02-16):14083905
Šiuo metu naršo:
85
2020-07-10
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!