Integruota pamoka atskleidė, kas mokytojams brangu
JaunimasIntegruota pamoka atskleidė, kas mokytojams brangu
2015 gruodžio 09, Trečiadienis 13:22

Integruota pamoka atskleidė, kas mokytojams brangu

Integruota pamoka atskleidė, kas mokytojams brangu
 • 13 foto

Gruodžio 4 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos istorijos mokytojos Jolita Baltuškienė ir Daiva Dudėnienė organizavo integruotą istorijos, pilietiškumo, geografijos, muzikos, anglų kalbos pamoką „Etnografiniai Lietuvos regionai".

Įdomu tai, kad Lietuvos regionus atstovavo gimnazijos mokytojai: Aukštaitiją – muzikos mokytoja Irena Latonienė, Dzūkiją – geografijos mokytojas Jonas Jarmalavičius, Žemaitiją – anglų kalbos mokytoja Jovita Butkienė, Suvalkiją – lituanistas Algimantas Siaurusaitis, mažąją Lietuvą – anglų mokytojas Antanas Būdvytis.
Mokytojos Jovitos Butkienės gimtasis miestas – Žemaitijos sostinė Telšiai. Jovitos siekis yra tas, kad savo gimtinę mylintis žmogus išgirstų, įsidėmėtų, neleistų pranykti nuo vaikystės girdėtiems žodžiams, intonacijoms, kūrusioms nepakartojamą tėviškės aurą.
Žemaitija – labai savita Lietuvos dalis. Išskirtiniai čia ne tik žmonės, jų gyvenimo būdas, kultūrinės tradicijos, kraštovaizdis bei dialektai, bet ir atkaklios žmonių pastangos išsaugoti tą išskirtinumą.
Mokytojas Jonas Jarmalavičius daugelį metų gyvena Utenoje, bet save laiko tikru dzūku. Mokytojas teigė, kad kiekvienas turi atskleisti savo tautos, savo krašto pažinimo paslaptis, vaizdžiai parodyti tai, kaip kaupėsi ir kaupiasi žmogaus pasaulėjauta tėviškės gamtoje.
Kiekviename Lietuvos etnografiniame regione yra asmenybių, gimusių ar palikusių ryškų pėdsaką, bet niekas nenuginčys fakto, kad dauguma ryškiausių asmenybių kilusios iš Suvalkijos žemės. Anot mokytojo A. Siaurusaičio, tam didelės reikšmės turėjo ir šio regiono istorija. Mokytojui Antanui Būdvyčiui labai brangus Rambyno kalnas, Bitėnai, Bitėnų kapinaitės, kur ilsisi Mažosios Lietuvos patriarchas Martynas Jankus ir jo bendražygis Vydūnas.
Pamokos pradžią ir pabaigą vainikavo mokytojos Irenos Latonienės mokinės skudutininkės, pasakorės ir dainininkės, pristatydamos aukštaičių krašto tarmes, dainas ir muziką. Viltė Subačiūtė padainavo liaudies dainą mūsų krašto užpaliečių tarme ir pasekė pasaką apie pupą. Mokytoja Irena Latonienė prisistatė biržietiška tarme.
Linksma, nuotaikinga, daug naujų žinių davusi pamoka baigėsi mokinių išsakyta mintimi: „Mes visi skirtingi, bet mus jungia vienas žodis – Lietuva".

Adolfo Šapokos gimnazijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje – garbūs svečiai

  Vasario 8 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje, mininčioje 111-ąsias Lietuvos istoriko Adolfo Šapokos gimimo metines, prasidėjo šiai svarbiai datai skirtų renginių ciklas. Šioje ugdymo įstaigoje apsilankęs garsaus kraštiečio sūnėnas Algirdas Šapoka gimnazistams pasidalijo prisiminimais apie uteniškį istoriką, o maisto istorikas prof. Rimvydas Laužikas leido pasinerti į senovę ir sužinoti, ką prieš kelis šimtmečius Lietuvos didikai valgė ir kuo vaišino svečius.

 • Šaknų mūsų krašte turintis kardinolas A. J. Bačkis lankėsi Utenoje

  Gruodžio 19 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje viena pamoka buvo ypatinga, mat ją vedė maždaug po dešimtmečio šią ugdymo įstaigą aplankęs garbingas svečias kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Pristatęs šiais metais išleistą savo knygą „Taip, laimingas", Jo Eminencija bandė ieškoti atsakymo į klausimą, kas gi yra toji laimė.

 • Pagerbti gimnazistai, kuriems knyga – didžiausia vertybė

  Gegužės 18 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje vyko mokinių pagerbimo– padėkos šventė „Skaitau, rašau vadinasi ESU", kurios metu gimnazistai buvo apdovanoti už įvairius pasiekimus. Ta proga renginio dalyviai ir svečiai klausėsi gyvai atliekamos muzikos, dainų, poezijos posmų, stebėjo 1b klasės vaidinimą, sukurtą pagal knygą „Eksperimentas gyventi".

 • Muzikinių apdovanojimų fiestoje – jaunatviškas šėlsmas

  Daug smagių akimirkų, muzikos garsų ir jaunatviško triukšmo – tokiais žodžiais galima apibūdinti ketvirtadienio popietę Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vykusį tradiciniu tapusį renginį „Šapokos gimnazijos muzikiniai apdovanojimai".

 • Muzikiniuose apdovanojimuose – praeities atspindžiai

  Balandžio 21 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vyks kasmetis renginys „Šapokos gimnazijos muzikiniai apdovanojimai".
  Šio Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos tradicija tapusio ir visų mokinių laukiamo renginio metu gimnazistų klasės atliks savo paruoštus muzikinius kūrinius, kurių pasiklausyti kasmet susirenka gausi publika. Tai puiki proga atverti duris į platų muzikos pasaulį.
  Šiųmečio renginio metu gimnazistai savo atliekamais kūriniais atspindės kiekvieną dešimtmetį nuo 1930 metų.

 • Adolfo Šapokos gimnazijoje – dviguba šventė

  Vasario 10 dieną sausakimšoje Adolfo Šapokos gimnazijos aktų salėje vyko šventinė pamoka, skirta mūsų kraštiečio, pirmosios Lietuvos istorijos knygos autoriaus Adolfo Šapokos 110-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

 • Šapokiukas visur šapokiukas

  Šįmet Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vyko gražia tradicija tapęs renginys „Šapokiukas visur šapokiukas", kurio metu buvę gimnazistai grįžta į mokyklą ir dalijasi savo patirtimi su esamais mokiniais: pasakoja apie savo veiklą, pasiekimus ir studijas, atsako į pateiktus klausimus.

 • Gimnazistai statė sudėtingus tiltus... iš makaronų

  Kad makaronus galima ne tik valgyti, bet ir iš jų kurti sudėtingas tiltus primenančias konstrukcijas bandė įrodyti uteniškiai mokiniai. Vilniaus Gedimino technikos universitetas pakvietė išbandyti savo jėgas makaronų čempionate „Makaronų tiltai 2016". Subūrus mokinių komandas, pasitelkus žinias bei fantaziją, mokiniai kibo į darbus: gavę makaronų spagečių ir plastilino kūrė tiltus, kurie turėjo atlaikyti kuo didesnius svorius. Renginyje liejosi azartas ir emocijos, o smalsūs žiūrovai garsiai palaikė savo klasės draugus.

 • Rotary klubas „Dipolis“ gimnazistus mokė atpažinti ir pakalbėti

  Lapkričio 26 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vyko Rotary klubo „Dipolis" narių susitikimas su gimnazistais. Susitikimo metu iš Vilniaus ir Kauno atvykę svečiai aiškino mokiniams, kaip atpažinti savižudybės rizikos ženklus ir kaip elgtis, kad būtų išvengta nelaimės. Šis susitikimas buvo RK „Dipolis" vykdomo projekto „Atpažink ir pakalbėk" dalis.

 • 15 metų bičiulystė įtvirtinta draugiškame Chelmo mieste

  Užsimezgus draugystei tarp Utenos ir Chelmo (Lenkija) miestų, dar 2000 metais buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos ir Chelmo miesto 1-ojo bendrojo lavinimo S. Čarneckio vardo licėjaus. Šia sutartimi numatyta stiprinti savitarpio supratimą tarp lietuvių ir lenkų jaunimo, pažinti kaimyninį kraštą, plėtoti edukacinę veiklą, organizuoti bendras kultūrines ir menines veiklas, padėti jauniems žmonėms dalyvauti tolimesnėje integracijoje į Europos Sąjungą, įgyvendinti mokinių mainų programas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8327
Vakar apsilankė:9055
Šią savaitę apsilankė:17382
Šį mėnesį apsilankė:296156
Viso (nuo 2015-02-16):13743222
Šiuo metu naršo:
127
2020-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!