Kas vyksta už „Saulės“ gimnazijos durų?
JaunimasKas vyksta už „Saulės“ gimnazijos durų?
2015 gruodžio 07, Pirmadienis 14:24

Kas vyksta už „Saulės“ gimnazijos durų?

Kas vyksta už „Saulės“ gimnazijos durų?
 • 33 foto

Pasiteiravome žmonių, nesusiduriančių su mokyklomis, kaip atrodo mokyklos gyvenimas. Daugelis mano, kad mokykloje vyksta tik pamokos, gal ir vienas kitas renginys. Norime parodyti, kad „Saulės" gimnazijoje verda toks intensyvus gyvenimas, renginys veja renginį, ir kad visiems – mokytojams, mokiniams, netgi besidomintiems tėvams – yra kur atskleisti savo sielą ir išlieti energiją.

Neseniai šioje ugdymo įstaigoje vyko tradicinė gimnazijos gimtadienio šventė, kurios tema – „Pasaulis po „Saule". Kiekviena klasė prieš kelias savaites iki renginio išsitraukė šalies, kurios kultūrą turėjo pristatyti, pavadinimą. Ir užvirė darbas: repetavo šokius, rinkosi sceninius drabužius, kūrė dekoracijas. Šventei neliko abejingos ir mokytojos, kurios niekuo nenusileido jaunajai kartai ir parengė savo muzikinį numerį. Prie šventės scenarijaus kūrimo daug prisidėjo ketvirtokas Domantas Rastenis, kuris ir vedė renginį.
Advento laikotarpį mokyklos kolektyvas pradėjo jaukiu vakaru, į kurį buvo pakviesti ir mokytojai senjorai, ir mokinių tėvai. Vakaro metu matematikos mokytoja Irena Eitminavičienė mokė gaminti šiaudinius žaisliukus, kuriais bus puošiama gimnazijos eglutė. O mokiniai, vadovaujami mokytojos Daivos Jasaitienės, visą savaitę gamino papuošimus – sidabrines gėles ir spalvotus burbulus – papuošti eglutei Utenio aikštėje. Šis darbas iš visų pareikalavo daug kūrybingumo ir kruopštumo, bet rezultatas tikrai džiugino visų širdis.
Be kūrybinės veiklos buvo skiriamas dėmesys ir ugdymui, ypač netradiciniam. Gimnazijoje vyko integruotos informacinių technologijų, anglų kalbos ir muzikos pamokos, kurias vedė mokytojai Jolita Pakalnytė, Jolita Šuminienė ir Aurelijus Janaudis. Pamokos metu mokiniai „atrakindami" teksto dalis turėjo sudėlioti kalėdinį eilėraštį anglų kalba ir jam sukurti muzikinį garso takelį.
Mokyklos tinklapyje jau kurį laiką akį traukė mirksintis skelbimas apie planuojamą žaidimą „Aš tikrai myliu Lietuvą" ir renkamas „geltonųjų" bei „žaliųjų" komandas, kurių kapitonais siūlėsi būti mokytojai Valdas Tumėnas ir Vytautas Ribokas. Žaidimo dieną žiūrovai pasidalijo į dvi grupes: vieni sirgo už „geltonuosius", kiti už „žaliuosius". Pilnutėlėje salėje tvyrojo neįtikėtina nuotaika, kurią palaikė originalūs, bet ne per sunkūs geografiniai, kultūriniai ir muzikiniai klausimai bei energingi sirgaliai, linksmi muzikiniai renginio intarpai. Labiausiai įtempta buvo priešpaskutinė užduotis, kurios metu komandų dalyviams reikėjo labai greitai atsakyti į klausimus, kol nesusprogo per rankas siunčiama paslaptinga dėžė, iš kurios jau rūko dūmai. Susumavus taškus laimėjo „žalieji", bet visų renginyje dalyvavusių nuotaika rodė, kad „mes tikrai mylime Lietuvą". Šį žaidimą, kuris tikrai nepaliko nė vieno abejingo, organizavo istorijos mokytoja Audronė Mikalaičiūnienė kartu su debatų klubu.
Mūsų gimnazijos žurnalistai, rengdami mokyklos sienlaikraštį, suskaičiavo, kad per lapkričio mėnesį mūsų gimnazijoje įvyko net 22 renginiai.

Jolita PAKALNYTĖ, „Saulės" gimnazijos direktorės pavaduotoja

 

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image As tikrai mylius Lietuva.jpg
 • Click to enlarge image As tikrai mylius Lietuva2.jpg
 • Click to enlarge image As tikrai mylius Lietuva3.jpg
 • Click to enlarge image As tikrai mylius Lietuva4.jpg
 • Click to enlarge image As tikrai mylius Lietuva5.jpg
 • Click to enlarge image As tikrai mylius Lietuva6.jpg
 • Click to enlarge image As tikrai mylius Lietuva7.jpg
 • Click to enlarge image As tikrai mylius Lietuva8.jpg
 • Click to enlarge image Gaminame zaisliukus.jpg
 • Click to enlarge image Gaminame zaisliukus2.jpg
 • Click to enlarge image Gaminame zaisliukus3.jpg
 • Click to enlarge image Gaminame zaisliukus4.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis10.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis11.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis12.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis13.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis14.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis2.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis3.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis4.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis5.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis6.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis7.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis8.jpg
 • Click to enlarge image Gimtadienis9.jpg
 • Click to enlarge image Integruota pamoka.jpg
 • Click to enlarge image Integruota pamoka2.jpg
 • Click to enlarge image Integruota pamoka3.jpg
 • Click to enlarge image Integruota pamoka4.jpg
 • Click to enlarge image Integruota pamoka5.jpg
 • Click to enlarge image Mokiniu puosta egle.jpg
 • Click to enlarge image Mokiniu puosta egle2.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Su atkurta Lietuva 100-metį mininčiai gimnazijai – patriotinės dovanos

  Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio fone savo garbų šimto metų jubiliejų paminėjo ir Utenos „Saulės“ gimnazija, tapusi kultūros, švietimo židiniu Utenos krašte, formavusiu ir tebeformuojančiu kilnių, taurių tikslų bei pergalės savo gyvenime siekiančius žmones. Lapkričio 23 dieną vykusios šventinės popietės, į kurią susirinko buvę ir esami darbuotojai, socialiniai partneriai, mokytojai bei mokiniai, metu skambėjo sveikinimai, o jubiliejų mininčiai gimnazijai, kaip ir dera, buvo įteiktos net kelios vėliavos. Antroji šventinė diena įvairių kartų mokytojus ir mokinius sugrąžino į prisiminimus.

 • Projektinė veikla Utenos „Saulės“ gimnazijoje

  Mokymasis veikiant, bendradarbiaujant, taikant įgytas žinias praktikoje yra, ko gero, geriausi mokinių ugdymo būdai, realiai prisidedantys prie jauno žmogaus tobulėjimo. Todėl „Saulės“ gimnazija nuolatos ieško įvairių naujų veiklų, ugdymo būdų ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų.

 • Kaimynų sporto šventė suvienijo sporto mylėtojus

  Gegužės 16 dieną „Saulės" gimnazijos stadione vyko „Kaimynų sporto šventė", kurioje dalyvavo „Saulės" gimnazijos, Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenės bei policijos atstovai. Šventės tikslas – ugdyti toleranciją ir mažinti patyčias, sportuojant rasti draugų. Šventės pradžią paskelbė gimnazijos šokių grupė „Tandemus", dalyvius pasveikino „Saulės" gimnazijos direktorė Nijolė Zabukienė, Utenos daugiafunkcio sporto centro direktoriaus pavaduotoja Vilgelmina Rastenienė, Utenos apskrities VPK veiklos skyriaus tyrėja D. Maselskienė.

 • Utenos „Saulės“ gimnazistai pateko į finalinį konkurso „Temidė“ etapą

  „Saulės" gimnazijoje vyko teisinių žinių konkurso „Temidė" III etapas. Jame dalyvavo mokyklų, laimėjusių atrankinį etapą savo rajonuose, komandos: Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos, Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos ir Utenos „Saulės" gimnazijos komandos. Dalyvius vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų, Ignalinos, Molėtų, Anykščių policijos komisariatų veiklos skyrių vyr. tyrėjai bei komisijos pirmininkė Utenos AVPK veiklos skyriaus viršininkė D. Sapkauskienė.

 • „Saulės“ gimnazija – šiuolaikiškų žmonių bendruomenė

  Šiandien suvokiame, kad jaunoji karta turi ne tik mokytis iš vadovėlių, bet ir lavintis kūrybiškai, ugdyti save visapusiškai. „Saulės" gimnazijos mokytojams tai savaime suprantama būtinybė, todėl žinios perteikiamos realiais pavyzdžiais, lavinamas gimnazistų kritinis mąstymas. Mokyklos bendruomenė savo darbais Utenos visuomenei įrodo, kad šios gimnazijos mokiniai yra nuolat įtraukiami į įdomias veiklas. Tą akivaizdžiai atskleidžia vieną kovo mėnesio savaitę mūsų gimnazijoje vykę renginiai.

 • Ant balto popieriaus lapo sužydo vasarą menančios kompozicijos

  Į tradicija tapusį renginį, kuris dedikuojamas Žemės dienai, kasmet draugėn sukviečiami Utenos miesto ugdymo įstaigų mokiniai, kurie įtraukiami į neįprastą veiklą. Šiais metais mokiniai pasinėrė į sausų gėlių ir augalų pasaulį – iš jų sukūrė įdomias ir akį traukiančias kompozicijas.

 • „Saulės“ gimnazija tapo dar saugesnė

  Šiais laikais visuomenės reikalavimai saugumui mokyklose yra labai dideli. Tėvai tikisi, kad jų vaikas mokykloje ne tik įgis žinių, bet bus ir saugus, nepastumtas, neužgautas, neapvogtas. Pamokų ir pertraukų metu mokytojai, budintysis, valytojos prižiūri tvarką gimnazijoje. Tuo tarpu tai, kas vyksta lauke, ne visada yra pastebima, o įvykus kažkokiam įvykiui sunkiai išaiškinama. Tokiu būdu, siekiant užkirsti kelią bet kokiems incidentams, „Saulės" gimnazijos teritorijoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

 • Kalėdinis sugrįžimas į „Saulę“

  Šiandien, City Alumni pakviesti aplankėme „Saulės“ gimnaziją ir su trečiokais bei ketvirtokais turėjome po pora pamokų. Ačiū Marijai Šaraitei, kad mus pakvietė, mokytojams, direktorei, kad mus priėmė, ačiū mokiniams, kad mus ištvėrėte!!!

 • Kalėdiniai renginiai „Saulės“ gimnazijoje

  Kalėdos – didžiosios metų šventės. Šventės, kai iš po blizgesio ir spindesio ištraukiame tai, kas brangiausia – gerumą, nuoširdumą, meilę. Ir tuomet suprantame, kad kartais trūksta tiek nedaug – gal tik gero žodžio ar šypsenos, o gal tik šilto, jaukaus pabuvimo kartu. Toks pabuvimas artėjant šventėms ir buvo organizuojamas „Saulės" gimnazijoje.

 • Sugrįžimų diena Utenos „Saulės“ gimnazijoje

  Pati gražiausia žmogaus kelionė per gyvenimą būna tada, kai jis pats kuria maršrutą neišpuikdamas ir kai sėkmė aplanko, nepabūgdamas ir smukimo žemyn. Gyvenimo jau patikrinta, kad geri darbai yra nerimo, abejonių, baimės būti nesuprastam priešnuodžiai. Jie skatina jauną žmogų nebijoti pokyčių, ieškoti saviraiškos galimybių, aplaužyti nepasitikėjimą ir priartėti prie savęs pažinimo... Tas, kuris nori būti sėkmės žmogumi, privalo ne plaukti pasroviui, o išlikti savimi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8532
Vakar apsilankė:16123
Šią savaitę apsilankė:61600
Šį mėnesį apsilankė:69390
Viso (nuo 2015-02-16):11831582
Šiuo metu naršo:
98
2019-12-06
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!