Čiurlionio muzika atgijo vaikų piešiniuose
JaunimasČiurlionio muzika atgijo vaikų piešiniuose
2015 rugsėjo 23, Trečiadienis 10:45

Čiurlionio muzika atgijo vaikų piešiniuose

Čiurlionio muzika atgijo vaikų piešiniuose
 • 19 foto

Rugsėjo 22-ą, minint iškilaus lietuvių kompozitoriaus, dailininko, chorvedžio, kultūros veikėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-ąsias gimimo metines, Utenos dailės mokykloje buvo surengtas tradicinio projekto, vienijančio Muzikos ir Dailės mokyklas, renginys „Muzikos ir dailės interpretacijos".

Kaip portalui udiena.lt sakė Muzikos mokyklos mokytoja Ingrida Dirmienė, kiekvienais metais yra pasirenkamas kompozitorius, kurio muziką grojant Muzikos mokyklos mokiniams, Dailės mokyklos auklėtiniai piešia tai, ką girdi ir jaučia. „Šiemet renginys pirmą kartą vyksta Dailės mokykloje, anksčiau koncertuodavome savoje erdvėje. Mokiniai kasmet noriai dalyvauja projekte „Piešiu muziką", o šiemet ypatingai džiaugiasi galimybe pasirodyti naujoje vietoje, kur jų klausosi kiti klausytojai", – kalbėjo mokytoja. Pedagogė tikino, kad nauja koncertinė aplinka vaikus skatina pasitempti, stengtis kuo geriau atlikti kūrinius, dovanoja naujos patirties.
I. Dirmienės teigimu, Muzikos mokykloje Čiurlionio akordai skamba gana dažnai. „Čiurlionis rašė ir polkutes, ir labai sudėtingus, gilius kūrinius. Atsižvelgdami į kiekvieno vaiko muzikinius gebėjimus stengiamės parinkti atitinkamus kūrinius, kuriuos jie galėtų sugroti", – aiškino pašnekovė.
Publiką fortepijonu atliktais kūriniais žavėjo Asta Dirmaitė, Aistė Rukštaitytė, Mindaugas Baliukevičius bei Miglės Umbrasaitės ir Augustės Laužikaitės duetas. Muzikos mokyklos mokinė M. Umbrasaitė drauge su A. Laužikaite sugrojusi Vargoninį preliudą A-dur sakė, kad muzikos piešimas yra labai sunkus kūrybinis procesas, reikalaujantis didelės koncentracijos į girdimo kūrinio nuotaiką ar greitį. „Mums, muzikantams, taip pat tenka nelengva užduotis, turime kūrinį sugroti švariai, jausmingai. Reikia išmokti perteikti nuotaikas, suprasti, ką kompozitorius savo kūriniu norėjo pasakyti", – teigė M. Umbrasaitė, atskleidusi, kad jaučia didžiulę pagarbą Čiurlioniui.

Laikraščio „Utenos diena" inf., D. Kazokaitės nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image DSC_1769.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1771.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1772.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1774.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1776.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1779.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1780.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1781.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1783.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1788.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1791.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1793.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1800.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1801.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1803.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1804.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1805.jpg
 • Click to enlarge image DSC_1808.jpg
 • Click to enlarge image Pirma.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Atskleidė, kiek per pastarąjį ketvirtį iš tėvų paimta vaikų

  Pastarųjų devynių mėnesių Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos statistiniai duomenys apie Utenos apskritį rodo, kad šiek tiek sumažėjo pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Taip pat sumažėjo ir vaikų, paimtų iš nesaugios aplinkos. 2018 metų II pusmetyje iš nesaugios aplinkos paimti 165 vaikai, 2019 metų I ketvirtyje – 72 vaikai.

 • Esant ekstremalioms vairavimo sąlygoms galima mokinių į mokyklas nevežti

  Kelininkams informuojant apie sudėtingas, dėl nepalankių žiemiškų sąlygų susidariusias eismo sąlygas kai kuriuose keliuose, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad mokyklų vadovai kartu su savivaldybe gali priimti sprendimą leisti vaikams likti namuose. Tai aktualu kaimiškoms vietovėms.

 • Vaikams dovanojamas džiaugsmas sugrįžta su kaupu

  Iš laimės blizgančios akys ir pakili bei šventiška nuotaika – taip buvo galima apibūdinti įvairaus amžiaus vaikus, kurie prieš didžiąsias metų šventes išsirikiavo prie boulingo takelio Utenoje. Šią pramogą jiems dovanojęs Užpalių Švč. Trejybės parapijos klebonas Jonas Bučelis apie nebe pirmus metus teikiamą gerumo dovaną vaikams kalbėjo nesiplėsdamas. Dvasininko teigimu, išvažiavimas iš namų ir aplinkos pakeitimas jiems teikia džiugesio, o judėjimas skatina atsigręžti į sveikesnį gyvenimo būdą.

 • Vaikų nukritimų prevencija

  Nukritimai yra opi problema, nes tai yra pagrindinė visų amžiaus grupių vaikų susižalojimų priežastis. Mažam vaikui pasaulis yra nepažintas ir viliojantis. Vaikui susipažįstant su supančia aplinka, neįmanoma išvengti lengvų traumų. Suklupti ar pargriūti yra natūralus savo galimybių pažinimo procesas. Nors daugelis nukritimų baigiasi tiesiog nestipriais nubrozdinimais ar lengvais sumušimais, tačiau galima patirti ir sunkių traumų: stiprų kraujavimą, kaulų lūžius, galvos ar akių sumušimus, kurie gali būti pavojingi gyvybei ar turėti ilgalaikių pasekmių. Pačios pavojingiausios yra galvos traumos – jos netgi gali baigtis mirtimi.

 • Rudens palydėtuvės – su ožka

  Lapkričio 12-ą švenčiama Ožio diena, anot etnologų – įspūdingos rudens palydos, padėka derliaus dievams. Tai – paskutinė rudens šventė. Ganymo sezono pabaigą žmonės anuomet pažymėdavo įvairiomis apeigomis, burdavo, ar greit ateis žiema. Baltas ožys tapdavo tarpininku tarp dieviškojo ir žemiškojo pasaulių, buvo manoma, kad jis gali priartinti žiemą ir savo elgesiu išduoti apie ateitį. Pasak lietuvių tradicijų žinovų, Ožio diena buvo itin svarbi piemenėliams, nes prisnigus jiems prasidėdavo savotiškos atostogos, nebereikėdavo tęsti ganiavos: piemenėliai galėdavo pailsėti, prie šilto „pečiaus" pasišildyti, šiltos putros sočiai prisisrėbti. Šią šventę ketvirtus metus iš eilės švenčia ir Utenos vaikų lopšelio-darželio „Želmenėlis", puoselėjančio senąsias tradicijas, ugdytiniai.

 • Vaiko ketinimas nusižudyti – tai paslėptas pagalbos šauksmas

  Iš gyvenimo vis dažniau nutaria pasitraukti Lietuvos jauniausieji – vaikai ir paaugliai, dar nesulaukę pilnametystės, tačiau dažnais atvejais jau spėję patirti tokius gyvenimo išbandymus, apie kuriuos kiti suaugusieji nesusapnuotų net savo baisiausiuose košmaruose. Šį kraupiausią, kartu ir greičiausią problemų sprendimo kelią kasmet pasirenka apytiksliai 25–30 nepilnamečių, o savižalos atvejų yra fiksuojama keleriopai daugiau. Apie tai, kokie yra pagrindiniai požymiai, įspėjantys apie suicidinio elgesio pavojų, ir kaip derėtų elgtis tokio asmens artimiesiems, pasakojo gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė, Santaros klinikų filialo Vaikų ligoninės Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyriaus vedėja Jolanta Trinkūnienė.

 • Varvanti nosis ar kosulys – ne kliūtis eiti į vaikų darželį

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujinama higienos norma, numatanti, kokių sveikatos sutrikimų požymių turintys vaikai negali būti priimami į priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Šia higienos norma atsisakoma perteklinių reikalavimų, tad nežymių sveikatos sutrikimų turintys vaikai į darželius galės būti priimami.

 • Vaikų apklausose privalo dalyvauti psichologas

  Nuo šių metų liepos 1-os tiriant baudžiamąją bylą vaikai ir nepilnamečiai, jeigu jie yra nukentėjusieji ar liudytojai, privalo būti apklausiami dalyvaujant psichologui. Tokio priimto sprendimo tikslas – padėti vaikams apklausose, kad nusikaltimo tyrėjai ir teisėjai surinktų kuo objektyvesnę medžiagą, taip pat padėti sumažinti procese vaikų ir nepilnamečių patiriamą stresą.

 • Keliaujantiems su vaikais – palankesnės sąlygos

  Numatoma suteikti galimybę vaikams iki 7 metų pirkti bilietus su 50 proc. nuolaida, jei tolimojo ar vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo transporte bus norima vaikui turėti atskirą sėdimąją ar miegamąją vietą. Tai numatančiam Transporto lengvatų įstatymo pakeitimui pritarė Vyriausybė, vėliau jis bus teikiamas svarstyti Seimui.

 • Rajono vaikų vasaros poilsiui – 10 tūkst. eurų

  Šiais metais padidintas vaikų vasaros poilsio projektų finansavimas. Iš Europos socialinio fondo lėšų skirta 400 tūkst. eurų. Dar apie 900 tūkst. nusimačiusios savivaldybės, lėšų skirs ir Švietimo ir mokslo ministerija. Kartu sudėjus ES, valstybės biudžeto ir savivaldybių lėšas vaikų vasaros poilsiui teks daugiau kaip 1 milijonas eurų. Utenos rajono vaikai poilsiaus už 10 tūkst. eurų, skiriamų iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:15559
Vakar apsilankė:13647
Šią savaitę apsilankė:52504
Šį mėnesį apsilankė:60294
Viso (nuo 2015-02-16):11822486
Šiuo metu naršo:
127
2019-12-05
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!