JaunimasUtenoje dovanoti kompiuteriukai jau taikomi praktiškai
2018 kovo 14, Trečiadienis 10:16

Utenoje dovanoti kompiuteriukai jau taikomi praktiškai

Utenoje dovanoti kompiuteriukai jau taikomi praktiškai

Utenoje projekto „Kompiuteriukai vaikams“ komanda išdalino net 508 kompiuteriukus, skirtus visiems Rokiškio, Zarasų ir Ignalinos rajonų penktokams. Utenos rajono penktokams kompiuteriukai, kuriuos finansavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, buvo išdalinti dar rudenį, o neseniai mūsų mieste darbo su „BBC Micro:bit“ žinias pagilinti buvo pakviesti visi šių keturių rajonų informacinių technologijų mokytojai.

Kelių valandų trukmės kūrybiškus „Micro:bit" kompiuteriuko mokymus vedė IT edukacijos profesionalas Kęstutis Mačiulaitis ir projekto vadovė Viltautė Žvirzdinaitė. Mokytojai turėjo galimybę praktiškai išbandyti programavimą „Micro:bit" kompiuteriuku bei sužinoti praktinį pritaikymą informacinių technologijų bei kitų pamokų metu.

Tikimasi, jog šis projektas suteiks daugiau galimybių Utenos, Rokiškio, Zarasų ir Ignalinos rajonų vaikams kūrybiškai naudojant technologijas mokytis programavimo, logikos, robotikos pagrindų ir daugelio kitų šiuolaikiniame pasaulyje reikalingų įgūdžių. Šiuo metu tai yra vienos iš perspektyviausių šakų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. „Micro:bit" kompiuteriukai yra programuojami itin paprastai, nes buvo sukurti būtent vaikams ir jų mokymuisi, tad jie yra tinkami lengvai pradžiai į kūrybos ir technologijų pasaulį.

Norima pakartoti analogiško projekto Jungtinėje Karalystėje sėkmę
Tokio pat tipo projektas pirmą kartą buvo pristatytas Jungtinėje Karalystėje ir jis yra susilaukęs didžiulės sėkmės. Kiekvienais metais šalyje mokiniams yra išdalijama iki 1 milijono tokių kompiuteriukų. Pagal 2017-ųjų metų liepos mėnesio apklausos Jungtinėje Karalystėje statistiką, net 45 proc. vaikų, išbandžiusių programavimą su „Micro:bit", svarsto galimybę daryti savo karjerą kompiuterių mokslų srityse ir net 85 proc. apklaustų mokytojų patvirtino, jog šis projektas pagerino informacinių technologijų pamokų kokybę ir mokinių patirtį jose. „Kompiuteriukai vaikams" projekto organizatoriai teigia, jog projektui Lietuvoje kol kas sekasi taip pat gerai.

Mokinius įkvepiantis mokytojų ryžtas ir aktyvumas
„Kompiuteriukai vaikams" komanda džiaugiasi rajonų mokytojų aktyvumu – mokymuose Utenoje dalyvavo visi Utenos, Rokiškio, Zarasų ir Ignalinos mokyklų informatikos mokytojai, jie rodo entuziazmą, tuo jie stengiasi užkrėsti ir vaikus. „Vaikai pakylėti ir labai laimingi, dar laimingesni tėvai. Tikiuosi kitais metais entuziazmo bus tiek pat", – pirmaisiais rezultatais, pasiektais nuo spalio mėnesio, džiaugiasi Linas Vaitiekėnas, Utenos Vyturių progimnazijos muzikos mokytojas ir robotikos būrelio vadovas, kuris pagal antrą specialybę yra kompiuterių inžinierius.

Kadangi šis mokytojas yra ir kompiuterių inžinierius, ir muzikos mokytojas, tai jam suteikia galimybę į kompiuteriukus pažvelgti itin kūrybiškai: jis padėjo suorganizuoti konkursą „Aprenk Micro:bit" Utenos rajono progimnazijų mokiniams nuo pirmos iki šeštos klasės, kurio tikslas yra ne programavimas, bet paties kompiuteriuko „aprengimas" ir apsaugojimas fiziškai. Taip pat L. Vaitiekėnas panaudojo ir savo muzikinius gabumus – mokytojas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga iki mokslo metų pabaigos nori pristatyti Lietuvos himną grojančių laiptų projektą, kuris veiks naudojant būtent „Micro:bit" kompiuteriuką.
Projekto „Kompiuteriukai vaikams" organizatoriai neabejoja, jog Lino ir daugybės kitų aktyvių mokytojų pavyzdys jau dabar įkvepia ir dar įkvėps tūkstančius Lietuvos mokinių pradėti aktyviau domėtis informatikos mokslais ir į juos pažvelgti ne tik kaip į skaičius ir raides kompiuterio ekrane, bet ir kaip į galimybę išreikšti save kūrybiškai.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Kompiuteriukai mokyklose panaudojami išradingai

    Pirmojo projekto „Kompiuteriukai vaikams“ metu išdalyta 17 000 kompiuteriukų Lietuvos penktokams ir jau ruošiamasi kitiems mokslo metams. Paramos fondo komandai šiemet pavyko surinkti net 250 000 eurų.

  • Išmaniojoje kūrybos laboratorijoje išbandė kompiuteriukų galimybes

    Lapkričio 14 dieną Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijoje vyko jau tradicija tampanti „Išmanioji kūrybos laboratorija“, kurioje bendradarbiavo Rapolo Šaltenio progimnazijos NVŠ (neformalaus vaikų švietimo) „Išmanieji tyrinėtojai“ ir Krašuonos progimnazijos NVŠ „IT kūrybinės dirbtuvės“ mokiniai. Išmaniai suskirsčius mokinius poromis, jie susipažino, sprendė rebusus, iPAD planšetiniais kompiuteriais kūrė vaizdų koliažus ir rezultatais pasidalijo su draugais.

  • Visiems rajono mokyklų penktokams – po išmaniąją dovaną

    Penktadienį, Rugsėjo 1-ąją, Utenos rajono mokyklose skambutis pakvietė apie 3 900 mokinių, kurie pradeda naujus mokslo metus. Šventiškai nusiteikę po vasaros atostogų į mokyklas sugužėję mokiniai mokytojams įteikė po margaspalvį žiedą, susitiko su savo klasės draugais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:778
Vakar apsilankė:3590
Šią savaitę apsilankė:12141
Šį mėnesį apsilankė:63200
Viso (nuo 2015-02-16):8870175
Šiuo metu naršo:
45
2018-08-16
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!