JaunimasUtenos ugdymo įstaiga įgyvendino sumanymą: vaikus maitina sveikai
2017 gruodžio 18, Pirmadienis 10:10

Utenos ugdymo įstaiga įgyvendino sumanymą: vaikus maitina sveikai

Utenos ugdymo įstaiga įgyvendino sumanymą: vaikus maitina sveikai

Utenos vaikų lopšelis–darželis „Saulutė“ – dar viena ugdymo įstaiga nusprendusi, kad nuo šiol jų vaikai maitinsis sveikiau. Kartu su visa bendruomene pritarę sveikesniam darželio valgiaraščiui, šiandien sulaukia gausybės padėkų.

„Džiaugiamės glaudžia vaikų darželio bendruomene. Mūsų tėveliai labai aktyvūs, visada įsiklausome į jų nuomonę. Atlikome tyrimą dėl vaikų maitinimo ir rezultatai parodė, kad mums visiems yra labai svarbi sveika vaikų mityba. Surengėme susirinkimą, apsitarėme ir bandėme įdiegti sveikesnius produktus. Labai tinkamu laiku pasirodė Ramintos Bogušienės knyga „Sveikatai palankus technologinių kortelių ir valgiaraščių rinkinys", kurią ilgai nesvarstę užsisakėme," – sakė Utenos vaikų lopšelio–darželio „Saulutė" laikinoji vadovė Angelė Bražionienė.

Po valgiaraščio pakeitimų – padėkos iš tėvelių lūpų

Prie naujovių visiems reikia priprasti ir skirti tam laiko. Todėl valgiaraštis buvo diegiamas pamažu, o šiandien vaikai maitinami pagal visą „Sveikatai palankų technologinių kortelių ir valgiaraščių rinkinį".
„Iš pradžių daugiau salotų užsisakėme, vieną dieną pradėjome maitintis be mėsos. Diegiant sveikatai palankią mitybą net tiekėjams buvo sudėtinga, reikėjo gerokai paieškoti mūsų pageidaujamų produktų," – kalbėjo darželio dietistė.
Pradžia nebuvo lengva ir vaikams. Įpratus prie kitokio maisto, kai kurie patiekalai pamėgti tikrai ne iš karto. Teko pasikliauti ne tik didžiule kantrybe, bet kartais imtis ir gudrybių.
„Vaikams kai kuriuos produktus valgant reikėjo mūsų darbuotojų kantrybės aiškinant, kad čia labai skanu ir sveika. Pasikeitus patiekalų išvaizdai ir spalvoms keitėsi ir vaikų reakcija. Tamsūs (pilno grūdo) makaronai nepatiko. Teko imtis gudrybių, iš pat pradžių maišėme šviesius su tamsiais. Bandėme tiekti įvairesnes salotas, stebėjome, kurias valgo labiau. Buvome nustebę, kokie skanūs lęšių kotletai, net neįtarėme, kad jie ne iš mėsos. Vėliau jau džiaugėmės teigiamais vaikų atsiliepimais," – sakė A. Bražionienė.
Anot įstaigos vadovės, džiugu, kad tėveliai yra labai sąmoningi, visi supranta, kad namuose dėl laiko stokos neturi tokių galimybių sveikai maitintis. Vaikų lopšelyje–darželyje vaikas praleidžia visą dieną, todėl sulaukta gausybės tėvelių padėkų. Dabar, jų teigimu, reiks gerokai pasistengti namuose keičiant mitybos įpročius.

Pastangos atsipirks šimteriopai

Vis daugiau Lietuvos ugdymo įstaigų priima naujus pokyčius ir drąsiai žengia sveikos mitybos link. Tiesa, yra ir tokių, kurie dar dvejoja baimindamiesi išaugusių kainų, tėvelių pasipiktinimo, vaikų reakcijos.
A. Bražionienė įsitikinusi, nors ir nelengva pradžia, pastangos atsipirks šimteriopai. Apie tai ragina pagalvoti ir visus tuos, kurie iki šiolei dvejoja.
„Pajutome, kad kaina už maitinimą padidėjo, teko ir paieškoti virtuvės įrangos, reikalingos gaminti sveikatą tausojančius patiekalus. Bet mes tikime, kad vėliau šios pastangos tikrai atsipirks. Juk sveikas vaikas – tai sveika mūsų visuomenė. Labai noriu padėkoti iniciatyviems tėveliams, visai bendruomenei, ypač dietistei Danguolei Vanagienei ir virėjoms Reginai Marašinskienei, Nijolei Žvirblytei už pastangas ir kantrybę, toleranciją," – savo nuomonę išsakė A. Bražionienė.
VšĮ „Sveikatai palankus" direktorė, sveikatai palankios mitybos ir gyvenimo būdo propaguotoja, sveikatai palankaus maisto technologė Raminta Bogušienė džiaugėsi, kad vis daugiau ugdymo įstaigų nusprendžia eiti sveikatai palankaus vaikų maitinimo link. Pagal atliktus skaičiavimus, trijų valgymų, t. y. apie 70–90 proc. dienos kalorijų normos, 1–3 amžiaus grupės valgiaraščio vidutinė dienos kaina 1,32 Eur, o 4–6 m. amžiaus grupės valgiaraščio vidutinė dienos kaina –1,62 Eur.

VšĮ „Sveikatai palankus" ir laikraščio „Utenos diena" inf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4982
Vakar apsilankė:7898
Šią savaitę apsilankė:61218
Šį mėnesį apsilankė:145661
Viso (nuo 2015-02-16):7711275
Šiuo metu naršo:
102
2018-03-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!