JaunimasVaikus pakvietė į prevencinį renginį „Draugo diena“
2017 spalio 30, Pirmadienis 10:23

Vaikus pakvietė į prevencinį renginį „Draugo diena“

Vaikus pakvietė į prevencinį renginį „Draugo diena“
 • 7 foto

Neseniai Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Daiva Maselskiene ir Agnė Steponavičienė sukvietė Utenos krašto vaikus ir tėvelius į prevencinį renginį „Draugo diena“, kuris tapo tradiciniu ir organizuojamas septynis metus.

Renginio tikslas yra priartinti visuomenę prie policijos, skatinti visuomenės pasitikėjimą policija, kurti saugią gyvenamąją aplinką vaikams. Jaunimą supažindinti su pareigūnų vykdomomis funkcijomis, darbo kasdienybe, pristatyti kitų institucijų vykdomas veiklas tam, kad vaikai žinotų ir galėtų pasirinkti prasmingus laisvalaikio praleidimo būdus, nebūtų gatvėse, nedarytų teisės pažeidimų ar nusikalstamų veikų. Policijos pareigūnus ir renginio partnerius vienija bendras tikslas – Utenos krašto vaikams perteikti žinias, vertybes, skatinti tapti draugais, bendrauti, bendradarbiauti, kad jaunuoliai ateityje pasirinktų tinkamą gyvenimo kelią.

Renginys vaikams ir jaunimui prasidėjo Utenos apskrities vyriausiame policijos komisariate, saugaus eismo klasėje. VĮ „Utenos regiono keliai“ atstovė Sandra Dindaitė vedė vaikams saugaus eismo pamokėlę. Vaikai buvo supažindinti su Kelių eismo taisyklėmis, saugaus eismo reikalavimais keliuose. Vaikams padovanoti šviesą atspindintys atšvaitai, kelių eismo taisyklių lankstinukai. Iš saugaus eismo klasės vaikai keliavo apžiūrėti policijos transporto priemonių, bendravo su Kelių policijos atstovu Gediminu Kvikliu, kuris pasakojo apie policijos pareigūnų darbo specifiką ir kasdienybę, atsakinėjo į vaikams rūpimus klausimus.

Utenos miesto sode vaikus su policijos bičiuliais Amsiais pasitiko Plk. Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės šauliai, Utenos krašto savanoriai, baikerių klubo „Fire Wheel“ baikeriai. Vaikai dalyvavo žaidimuose, estafetėse, komandinėse rungtyse: tai skatino vaikų komandiškumą, darbą porose. Utenos krašto savanoriai vaikams pristatė kario ekipiruotę, pasakojo apie savanorių vykdomas funkcijas ir veiklą. Klubo „Fire Wheel“ baikeriai organizavo vaikams ir užduotis, ir rungtis, demonstravo motociklus, atsakinėjo į rūpimus klausimus. Jaunieji šauliai pasakojo vaikams, kokios yra šaulių vykdomos funkcijos ir veikla. Renginio metu visus vaikus ir jų tėvelius lydėjo puiki nuotaika ir emocijos. Už dalyvavimą komandinėse rungtyse, žaidimuose vaikus apdovanojo bendruomenės pareigūnės, baikeriai – saldžiais prizais.

Bendruomenės pareigūnės renginio partneriams įteikė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko padėkas už bendradarbiavimą organizuojant prevencinį renginį „Draugo diena"“, dovanojo prevencines priemones, šviesą atspindinčius atšvaitus.

Renginio pabaigoje visi vaišinosi šauliška koše ir karšta arbata.

Utenos AVPK inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Už sunkiai sergančius vaikus – didesnės išmokos ne tik tėvams, bet ir seneliams

  Seimas priėmė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta sergančius sunkiomis ir ypač sunkiomis ligomis vaikus slaugantiems šeimos nariams mokėti ligos socialinio draudimo išmoką ilgesnį laikotarpį. Be to, teisę gauti ligos išmokas šiais atvejais įgis ir apdrausti seneliai. Už įstatymo naujas nuostatas balsavo 87 Seimo nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.

 • Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

  Per kelerius pastaruosius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. Pertvarka vyks keliais etapais, tariantis su įstaigų bendruomenėmis – kai kurie centrai bus uždaromi, kiti taps moderniomis erdvėmis. Planuojama, kad iki 2019 metų šalyje liktų veikti trys socializacijos centrai. Jiems pertvarkyti Švietimo ir mokslo ministerija skiria per 5 mln. eurų.

 • Iki 6 metų vaikai negalės likti vieni namuose

  Seimas 100 parlamentarų balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir vienam susilaikius, priėmė naujos redakcijos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą ir lydimuosius teisės aktus, kuriais tobulinama vaiko teisių apsaugos ir įgyvendinimo sistema, ypatingą dėmesį skiriant vaiko saugumui.

 • Lietuvoje planuojama įteisinti lauko darželius

  Sveikatos apsaugos ministro sudaryta darbo grupė parengė projektą, kuriuo siekiama įteisinti lauko darželius, ir pateikė šį projektą svarstyti kitoms atsakingoms institucijoms. Pritarus šiam projektui, būtų nustatyti reikalavimai lauko darželiams, tad tėveliai turėtų platesnį ikimokyklinio ugdymo įstaigų pasirinkimą. Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje didėja susidomėjimas vaikų ugdymo veiklos vykdymu lauke, tad tikėtina jau visai greitai šalyje atsiras galimybė ugdyti vaikus taip, kad šie kuo daugiau laiko praleistų gryname ore.

 • Nuo rugsėjo kiekvienoje savivaldybėje – sutelkta pagalba vaikams ir šeimoms

  Nuo rugsėjo 1 dienos visa vaikams ir jų tėvams reikalinga švietimo, socialinė pagalba bus teikiama koordinuotai, bendradarbiaujant švietimo, socialinės ir sveikatos priežiūros įstaigoms. Tuo rūpinsis tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius, kurio pareigybė kiekvienoje savivaldybėje atsiras nuo rugsėjo. Pagalbą bus galima gauti greičiau, vieno langelio principu. Tai ypač svarbu vaikams ir šeimoms, kurioms reikia kompleksinės skirtingų sektorių – švietimo, socialinės ir sveikatos priežiūros – pagalbos.

 • Ligonių kasos: pats metas pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėvams, turintiems mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, kad pats laikas suskubti pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu ugdymo įstaigoms. Specialistai ragina nedelsti užsirašyti ir apsilankyti pas šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą.

 • Paskui svajones – į Uteną

  Siekdami savo svajonių Pijus ir Gabrielius Petuchovai atvažiavo į Uteną iš Kupiškio rajone esančio Skapiškio miestelio ir, norėdami treniruotis „Utenyje", mokosi ne tik futbolo paslapčių, bet ir gyventi savarankiškai.

 • Rengiantis į mokyklą – pagalba nepasiturinčių šeimų vaikams

  Siekiant paremti nepasiturinčias šeimas, auginančias mokyklinio amžiaus vaikus, ir padėti joms pasiruošti mokyklai prasidedant naujiems mokslo metams, mokiniams iš mažas pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir parama mokinio reikmenims įsigyti.

 • Vaikai į šeimą ar šeimyną galės patekti greičiau

  Vyriausybė posėdyje pritarė socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pateiktam Vyriausybės nutarimo projektui, kuriuo įgyvendinamos įsigaliojusios Civilinio kodekso 3.253 ir 3.261 straipsnių nuostatos, reglamentuojančios vaiko laikinąją globą.

 • Kilus teisiniams ginčams bus geriau atstovaujama vaiko interesams

  Sprendžiant ginčus dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo priteisimo ar bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo teismas pagal patvirtintą tvarką parinks konkretų globėją konkrečiai situacijai. Jis tarpininkaus viso proceso metu ir sieks kuo efektyviau užtikrinti vaiko interesus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2017 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:722
Vakar apsilankė:6160
Šią savaitę apsilankė:722
Šį mėnesį apsilankė:149279
Viso (nuo 2015-02-16):6813776
Šiuo metu naršo:
55
2017-11-20