JaunimasVaikus pakvietė į prevencinį renginį „Draugo diena“
2017 spalio 30, Pirmadienis 10:23

Vaikus pakvietė į prevencinį renginį „Draugo diena“

Vaikus pakvietė į prevencinį renginį „Draugo diena“
 • 7 foto

Neseniai Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Daiva Maselskiene ir Agnė Steponavičienė sukvietė Utenos krašto vaikus ir tėvelius į prevencinį renginį „Draugo diena“, kuris tapo tradiciniu ir organizuojamas septynis metus.

Renginio tikslas yra priartinti visuomenę prie policijos, skatinti visuomenės pasitikėjimą policija, kurti saugią gyvenamąją aplinką vaikams. Jaunimą supažindinti su pareigūnų vykdomomis funkcijomis, darbo kasdienybe, pristatyti kitų institucijų vykdomas veiklas tam, kad vaikai žinotų ir galėtų pasirinkti prasmingus laisvalaikio praleidimo būdus, nebūtų gatvėse, nedarytų teisės pažeidimų ar nusikalstamų veikų. Policijos pareigūnus ir renginio partnerius vienija bendras tikslas – Utenos krašto vaikams perteikti žinias, vertybes, skatinti tapti draugais, bendrauti, bendradarbiauti, kad jaunuoliai ateityje pasirinktų tinkamą gyvenimo kelią.

Renginys vaikams ir jaunimui prasidėjo Utenos apskrities vyriausiame policijos komisariate, saugaus eismo klasėje. VĮ „Utenos regiono keliai“ atstovė Sandra Dindaitė vedė vaikams saugaus eismo pamokėlę. Vaikai buvo supažindinti su Kelių eismo taisyklėmis, saugaus eismo reikalavimais keliuose. Vaikams padovanoti šviesą atspindintys atšvaitai, kelių eismo taisyklių lankstinukai. Iš saugaus eismo klasės vaikai keliavo apžiūrėti policijos transporto priemonių, bendravo su Kelių policijos atstovu Gediminu Kvikliu, kuris pasakojo apie policijos pareigūnų darbo specifiką ir kasdienybę, atsakinėjo į vaikams rūpimus klausimus.

Utenos miesto sode vaikus su policijos bičiuliais Amsiais pasitiko Plk. Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės šauliai, Utenos krašto savanoriai, baikerių klubo „Fire Wheel“ baikeriai. Vaikai dalyvavo žaidimuose, estafetėse, komandinėse rungtyse: tai skatino vaikų komandiškumą, darbą porose. Utenos krašto savanoriai vaikams pristatė kario ekipiruotę, pasakojo apie savanorių vykdomas funkcijas ir veiklą. Klubo „Fire Wheel“ baikeriai organizavo vaikams ir užduotis, ir rungtis, demonstravo motociklus, atsakinėjo į rūpimus klausimus. Jaunieji šauliai pasakojo vaikams, kokios yra šaulių vykdomos funkcijos ir veikla. Renginio metu visus vaikus ir jų tėvelius lydėjo puiki nuotaika ir emocijos. Už dalyvavimą komandinėse rungtyse, žaidimuose vaikus apdovanojo bendruomenės pareigūnės, baikeriai – saldžiais prizais.

Bendruomenės pareigūnės renginio partneriams įteikė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko padėkas už bendradarbiavimą organizuojant prevencinį renginį „Draugo diena"“, dovanojo prevencines priemones, šviesą atspindinčius atšvaitus.

Renginio pabaigoje visi vaišinosi šauliška koše ir karšta arbata.

Utenos AVPK inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Rajono vaikų vasaros poilsiui – 10 tūkst. eurų

  Šiais metais padidintas vaikų vasaros poilsio projektų finansavimas. Iš Europos socialinio fondo lėšų skirta 400 tūkst. eurų. Dar apie 900 tūkst. nusimačiusios savivaldybės, lėšų skirs ir Švietimo ir mokslo ministerija. Kartu sudėjus ES, valstybės biudžeto ir savivaldybių lėšas vaikų vasaros poilsiui teks daugiau kaip 1 milijonas eurų. Utenos rajono vaikai poilsiaus už 10 tūkst. eurų, skiriamų iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto.

 • Siekiama sukurti efektyvią vaikų teises ginančią sistemą

  Vyriausybė pritarė dar vienam vaiko teisių apsaugos centralizacijos žingsniui: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateiktame įstatymų projektų pakete skirtingų institucijų, atsakingų už vaiko teisių apsaugą, sąvokos pakeistos į vieną. Valstybine vaiko teisių apsaugos institucija nuo liepos 1 d. tampa Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 • Ugniagesiai ragina niekada namuose nepalikti vienų vaikų

  Kaip nuo žūties gaisre apsaugoti vaikus? Kodėl daugėja gaisrų ir žūčių juose?„Daug kas priklauso nuo žmonių požiūrio į saugumą, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Nuolat vykstančių prevencinių akcijų metu, ugniagesiai ir priešgaisrinės priežiūros pareigūnai aplanko tūkstančius gyventojų, primindami, kad jeigu nori būti saugus – išvalyk dūmtraukius, suremontuok krosnį, įsirenk dūmų detektorių... Deja, nors gyventojai supratingai linksi, kad visą tai jie gerai žino, bet ne vienuose namuose tenka išvysti priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų, o dovanoti autonominiai dūmų detektoriai, kaip paaiškėja, kartais guli ant krosnių ar mėtosi stalčiuose“.

 • Pristatyta dingusių vaikų paieškai skirta iniciatyva

  Kompanija „Facebook“, bendradarbiaudama su Dingusių žmonių šeimų paramos centru, Lietuvos Respublikos Prezidente, JAV ambasada Lietuvoje, LR vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos policijos departamentu, džiaugiasi galėdama pranešti apie „Amber Alert“ veiklos pradžią Lietuvoje. Iniciatyva, skirta dingusių vaikų paieškai, buvo pristatyta trečiadienį, kovo 14 dieną, Prezidento rūmų ansamblyje įsikūrusiame Valstybės pažinimo centre.

 • Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį pasveikino ir naujieji uteniškiai

  Šių metų pradžioje gimę vaikai – ypatingi, nes savo riksmu pirmieji pasveikino Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Tiesa, sausio 1-ą Utenos ligoninės Chirurgijos klinikos Akušerijos ir ginekologijos sektoriuje gimė tik viena mergaitė, antras naujagimis – berniukas – į šį pasaulį pasibeldė sausio 2 dieną. Įdomu, kad 2017 metais pirmoji pasaulį išvydo taip pat mergaitė iš Saldutiškio seniūnijos. Šiltame ir jaukiame glėbyje įsitaisę mažieji uteniškiai kol kas džiaugiasi mamų draugija ir verksmu protestą išreiškia tik išalkę. Šio sektoriaus darbuotojai gali pasidžiaugti, kad praėję metai buvo itin derlingi – priimti 325 gimdymai (2015 m. – 269, 2016 m. – 298). Gydytojų teigimu, belieka tikėtis, jog šiemet vaikučių derlius bus dar didesnis – ar gali būti geresnė dovana mūsų šaliai gimtadienio proga.

 • Ar žinote, kiek kalorijų per dieną reikia suvartoti vaikui?

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad siekiant gerinti vaikų mitybą bei užtikrinti jos pilnavertiškumą, nuo 2018 m. sausio 1 dienos įsigaliojo naujos rekomenduojamos paros maistinių medžiagų ir energijos normos.

 • Pabėgėlių vaikai švenčia Kalėdas kartu su lietuvių atžalomis

  Valstybės tarnybos departamentas kartu su Vilniaus arkivyskupijos „Caritu“  pakvietė keliolika vaikų iš Lietuvoje gyvenančių pabėgėlių šeimų į kalėdinę šventę „Lėlės“ teatre. Šventėje kartu su vaikais iš Ukrainos, Sirijos, Afganistano, Eritrėjos dalyvavo ir departamento darbuotojų atžalos.

 • „Lidl“ rems ir kvies aukoti Lietuvoje veikiantiems vaikų dienos centrams

  Žiemos švenčių metas širdyse žadina norą dalytis gerumu, tačiau kasdienių rūpesčių sūkuryje tam reikia rasti laiko. Ilgalaikį nacionalinį paramos projektą „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ pradėjęs prekybos tinklas „Lidl“ siūlo šalies gyventojams paprastą būdą paaukoti kilniam tikslui: priduodant pakuotes į parduotuvių taromatus, užstatą skirti paramai.

 • Ūkininkams – nauda, vaikams – sveikata

  Netylant diskusijoms, kaip ugdymo įstaigose maitinti vaikus kokybišku ir sveikatai palankiu maistu iš vietinių ūkių, Žemės ūkio ministerija organizavo konferenciją „Kuo maitinsime savo vaikus?“, į kurią sukvietė ūkininkus, mitybos specialistus, švietimo sistemos, savivaldų, viešųjų pirkimų ir tėvų organizacijų atstovus.

 • Spalvoto meduolio diena Utenoje: vaikai numargino 550 meduolių

  Lapkričio 25 dieną keliasdešimt Lietuvos kepyklėlių klegėjo nuo gausaus būrio savanorių, globos namų, dienos centrų auklėtinių, į Spalvoto meduolio dienos akciją įsitraukusių miestelėnų. Šios akcijos tikslas – kurti bendruomenę vienijančią šventę, kurioje vaikai ir suaugusieji kartu su globotiniais iš vaikų dienos centrų, globos namų, šeimynų, margintų meduolius, dovanotų vienas kitam džiaugsmą ir šilčiausias emocijas. Tai renginys – skatinantis savanorystę, įtraukiant ne tik mokyklų, kolegijų ar kitų įstaigų atstovus, bet ir globos namų auklėtinius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3731
Vakar apsilankė:11506
Šią savaitę apsilankė:24182
Šį mėnesį apsilankė:180829
Viso (nuo 2015-02-16):8571973
Šiuo metu naršo:
129
2018-06-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!