ĮvairenybėsGarsiai burzgiantiems motociklams naikinama techninė apžiūra
2017 birželio 06, Antradienis 10:44

Garsiai burzgiantiems motociklams naikinama techninė apžiūra

Garsiai burzgiantiems motociklams naikinama techninė apžiūra

Kaip jau įprasta, šiltuoju metų laiku gatvėse sutinkama ne tik keturračių, bet ir nemažą skaičių dviračių transporto priemonių. Neretai prie mopedų ar motorolerių vairų sėda nepilnamečiai, praktinių vairavimo įgūdžių dar neturintys asmenys. Nors tokie vairuotojai keliuose privalėtų būti itin atsargūs, statistiniai eismo įvykių skaičiai byloja ką kitą. Be to, tokie vairuotojai keliuose ne tik elgiasi nesaugiai, bet ir neretai vairuoja techniškai netvarkingas transporto priemones, kurių skleidžiamas garsas trikdo gyventojų ramybę.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės mėnesį sulaukė ne vieno telšiškio nusiskundimo dėl dideliu greičiu lakstančių motociklų ir jų keliamo triukšmo, ypač vakarais. Reaguodami į gyventojų pranešimus, policijos pareigūnai ne tik akylai stebėjo motociklininkus, bet ir atkreipė dėmesį į jų transporto priemonių skleidžiamą garsą. Pagal Kelių eismo taisyklių reikalavimus, draudžiama vairuoti techniškai netvarkingą, keliamų techninių reikalavimų neatitinkančią transporto priemonę. Viename iš punktų taip pat pabrėžiama, jog vairuotojas privalo užtikrinti, kad nebūtų viršijamas teisės aktuose nustatytas transporto priemonės skleidžiamas triukšmo lygis. Pastebėta, kad šio reikalavimo ne visada laikomasi.
Ar neviršijamas transporto priemonės gamintojo numatytas leidžiamas triukšmo lygis, policijos pareigūnams įvertinti padeda Telšių techninių apžiūrų centro darbuotojai. Pasitelkus decibelams matuoti skirtą prietaisą ir užfiksavus techninėje specifikacijoje numatytus pažeidimus, praėjusią savaitę trims dviratėms motorinėms transporto priemonėms buvo panaikinta techninė apžiūra. Į eismą tokių motociklų vairuotojai galės grįžti tik pašalinus neatitikimus ir pakartotinai atlikus techninę apžiūrą.
Pareigūnai įspėja vairuotojus, kad visą vasarą dviračių transporto priemonių vairuotojams bus keliami itin griežti reikalavimai, o į jų daromus pažeidimus bus reaguojama principingai. Tokiu būdu siekiama, kad keliuose įvyktų kuo mažiau eismo įvykių, o eismo dalyviai jaustųsi saugūs.

Policijos departamento inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Seni motociklai skries Rokiškio ir Anykščių keliais

  Birželio 9–10 dienomis šalyje rengiamas tradiciniu tapęs šeštasis istorinės dviratės bei triratės technikos gerbėjų sąskrydis „Senas motociklas 2018“. Motociklų savininkai ir puoselėtojai gerbėjus kviečia ne tik pasigėrėti tarsi parodai išrikiuotomis sentimentus keliančiomis relikvijomis, bet ir pasidžiaugti antikvarine technika, riedančia miestų gatvėmis ar užmiesčio keliais.

 • Ratuoti mototurizmo ralio dalyviai vežė Utenos vėliavą

  Ratuoti entuziastai „Utenos klajūnai" ir „Uteniškiai" dalyvavo mototurizmo ralyje „Mylėk Lietuvą".

 • Nerijus Rukštela: „Atstovauti Lietuvai Dakare – garbė ir didžiulė atsakomybė“

  Kovo 22 dieną Paryžiuje (Prancūzija) paskelbtos Dakaro ralio trasos. 2018 metų 13 etapų Dakaro ralis Peru, Bolivijos ir Argentinos teritorijoje vyks sausio 6–20 dienomis. Gerbiami portalo udiena.lt skaitytojai, Jūsų dėmesiui – trumpas interviu su Dakaro ralyje dalyvausiančiu absoliučiu Lietuvos motokroso čempionu uteniškiu Nerijumi Rukštela.

 • Pasivažinėjimas motociklais Utenos gatvėmis baigėsi policijos komisariate

  Praėjusį savaitgalį policijos pareigūnai vykdė sustiprintas pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolės priemones Utenos ir Vilniaus apskrityse, ypatingą dėmesį skirdami motociklininkams. Pareigūnai šeštadienio ir sekmadienio reidų metu patikrino apie 80 motociklų. Utenoje, J. Basanavičiaus gatvėje, beveik tuo pačiu metu buvo nustatyti du pažeidėjai, vairavę galingus „Honda" ir „Kawasaki" motociklus.

 • Atšilus orams į gatves išrieda motociklai

  Atšilus orams, gatvėse ir keliuose padaugėja motociklų, mopedų vairuotojų, dviratininkų, šalyje fiksuojama daugiau eismo įvykių, kylančių dėl transporto priemonių vairuotojų kaltės, Kelių eismo taisyklių pažeidimų neatsakingai vairuojant transporto priemones.

 • Siūlo trumpesnį privalomų žieminių padangų laikotarpį motociklams

  Susisiekimo ministerija, atsižvelgdama į šylantį klimatą ir motociklų žieminių padangų naudojimo specifiką, ketina lanksčiau nustatyti privalomą tokių padangų naudojimo laikotarpį. Jei ministerijos siūlomiems Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimams pritars Vyriausybė, motociklai, mopedai ir kitos numatytos transporto priemonės lapkričio ir kovo mėnesiais, esant neapsnigtai ir neapledėjusiai kelių dangai, galės važinėti vasarinėmis padangomis.

 • 19 aukso medalių laimėjęs Nerijus Rukštela nežada sustoti

  Motociklų krosas (toliau – motokrosas), pasak jo entuziastų, – sporto šaka, ilgainiui tampanti priklausomybe. Kartą pravažiavęs – negali sustoti. Žiūrovus, stebinčius motokroso varžybas, vykstančias natūraliose bekelės trasose su gamtinėmis kliūtimis, labiausiai žavi įspūdingi šuoliai, staigūs posūkiai ir startas, po kurio užverda įnirtinga kova, garantuojanti teigiamą dozę adrenalino tiek sirgaliams, tiek tarpusavyje besivaržantiems sportininkams. 21-erių uteniškis Nerijus Rukštela net 15 savo gyvenimo metų paskyrė motokrosui. Kuklumu spinduliuojantis jaunuolis teigė niekuomet nepavydėjęs bendraamžiams, kurie, užuot sunkiai treniravęsi, kiurksojo prie kompiuterių. Priešingai – perspektyviausias Lietuvos motokrosininkas džiaugiasi, kad nuolat sportavo ir kryptingai siekė užsibrėžtų tikslų.

  Daugiau apie tai skaitykite penktadienio „Utenos dienoje".

   

 • Pavasaris keliuose: daugėja dviratininkų ir motociklininkų

  Atšilus orams keliuose ir gatvėse padaugėja dviratininkų, mopedų, motociklų vairuotojų. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai primena visiems eismo dalyviams tai, kad po tam tikro laiko nedalyvavus eisme būtina pasikartoti kelių eismo taisykles ir vykdyti jų reikalavimus bei patikrinti transporto priemonių techninę būklę. Didžioji dalis skaudžių eismo įvykių, kurių metu sužalojami arba žūsta žmonės, įvyksta dėl eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymo, neatsargaus arba net tyčinio elgesio gatvėse ir keliuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1036
Vakar apsilankė:8841
Šią savaitę apsilankė:1036
Šį mėnesį apsilankė:229204
Viso (nuo 2015-02-16):8620348
Šiuo metu naršo:
86
2018-06-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!