ĮvairenybėsUtenoje paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena
2016 gruodžio 02, Penktadienis 13:03

Utenoje paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

Utenoje paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena
 • 32 foto

Pirmąją žiemos dieną Utenoje vyko renginiai, skirti Tarptautinei žmonių su negalia dienai paminėti.
Istorija byloja, kad 1983 metų buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu būtų organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Utenoje minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną Utenos Dievo Apvaizdos parapijos bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už neįgaliuosius ir jų šeimas, o Utenos kultūros centre vyko tradicinė neįgaliųjų darbų paroda–mugė.

Pirkėjus nuotaikingai pasitiko muzikantai, mugėje šurmuliavo jau pasiilgę vieni kitų kūrėjai. Po mugės šventės dalyviai buvo pakviesti į didžiąją salę, kurioje Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė ir pavaduotoja Rima Lukošiūnienė pagerbė nevyriausybinių organizacijų vadovus ir įteikė mero padėkas ir gėlių žiedus. Vėliau vyko nuotaikingas teatro „Naisių vasara" muzikinis spektaklis.
Gruodžio 3 dieną Utenoje vyks akcija – UAB „Utenos autobusų parkas" miesto maršrutų autobusais, pateikus Neįgaliojo pažymėjimą, neįgaliuosius veš nemokamai.

Utenos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Neįgaliesiems naujais įstatymais bus skiriamos didesnės išmokos

  Sąvokos „nedarbingas“, „iš dalies darbingas“ ne vienam neįgaliajam yra užkirtusios kelią įsidarbinti net nepilnai darbo dienai ir yra visuotinai pripažįstamos kaip diskriminuojančios.

 • Gyventojai kviečiami teikti prašymus būsto pritaikymui neįgaliųjų poreikiams

  Utenos rajono savivaldybės teritorijoje gyvena nemažai neįgaliųjų, turinčių judėjimo negalią, todėl fizinės aplinkos pritaikymas yra būtina sąlyga atkurti žmogaus su negalia fizinį, dvasinį ir ekonominį savarankiškumą. 2017 metais būstas neįgaliųjų poreikiams buvo pritaikytas šešiems asmenims (du iš jų – vaikai, turintys sunkią negalią). Šiai priemonei įgyvendinti iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto skirta per 23 tūkst. Eur, iš valstybės biudžeto – bemaž 17 tūkst. Eur.

 • Utenos neįgaliesiems vežioti – naujas autobusiukas

  Utenos krašto žmonių su negalia sąjunga sulaukė dovanos – autobusiuko, kuris ketvirtadienį iš Vilniaus atriedėjo į Uteną ir trumpam stabtelėjo Utenos rajono savivaldybės administracijos kiemelyje, kur devynvietę neįgaliesiems pritaikytą transporto priemonę įvertino ir rajono valdžios atstovai.

 • Neįgaliesiems bus pritaikyta dar daugiau pastatų

  Vyriausybė pritarė Seimo narių pasiūlyto Statybos įstatymo projekto, kuriame numatoma įpareigoti pritaikyti remontuojamus statinius specialiesiems neįgaliųjų poreikiams, tikslams. Jais bus užtikrinta neįgaliųjų galimybė judėti ir pakliūti į didesnį kiekį pastatų ar inžinerinių statinių, taip gerinant jų gyvenimo kokybę ir skatinant socialinę integraciją.

 • Šventė suvienijo būrį neįgaliųjų ir sveikųjų meno kūrėjų

  Apie 650 neįgaliųjų ir sveikųjų meno kūrėjų iš Panevėžio, Utenos, Ukmergės, Molėtų, Anykščių, Ignalinos, Kupiškio, Zarasų ir kitų miestų penktadienį susirinko į Uteną – čia vyko Neįgaliųjų bendruomenės mugė-koncertas „Būkime kartu!", kurį organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja".

 • Neįgalieji sulauks daugiau šeimos gydytojo dėmesio

  Nuo balandžio 1-os poliklinikoms, medicinos centrams, šeimos gydytojo kabinetams iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto bus papildomai mokama už kiekvieną prie įstaigos prisirašiusį, apdraustą privalomuoju sveikatos draudimu žmogų, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Tai gydymo įstaigas paskatins labiau rūpintis šiais sunkiai sergančiais pacientais, užtikrinti jiems kokybišką ir prieinamą pirminę asmens sveikatos priežiūrą.

 • Pagerbti daugiausiai prisidėję prie žmonių su negalia integracijos

  Pirmąją šios žiemos dieną Vilniuje socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė įteikė apdovanojimus žmonėms ir kolektyvams už sėkmingą veiklą, susijusią su neįgaliųjų integracija. Šventinė apdovanojimų ceremonija, skirta artėjančiai Tarptautinei žmonių su negalia dienai, įvyko jau antrą kartą.

 • Paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

  Utenos kultūros centre vyko koncertas, skirtas paminėti Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Šios dienos renginių tikslas – atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Minint Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną Utenos rajone gyvenantiems neįgaliems žmonėms buvo padovanota graži šventė, prieš kurią surengta neįgaliųjų darbų paroda-mugė.

 • Apdovanoti verslo ir neįgaliųjų bendruomenės atstovai

  Lapkričio 16 dieną Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai paminėti skirtame ir pirmą kartą vykusiame šventiniame renginyje „Griaunantys sienas", globojamame socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, iškilmingai apdovanoti verslo ir neįgaliųjų bendruomenės atstovai, skatinantys neįgaliųjų integraciją į visuomenę.

 • Neįgaliųjų asociacijų veiklai remti šiemet skirta daugiau lėšų

  2015 metais neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektams finansuoti skirta per 1,2 mln. eurų suma, t.y. beveik 145 tūkst. eurų arba 13,4 proc. daugiau nei 2014 metais. Iš viso nuo 2013 metų pradžioje šiems projektams įgyvendinti skirto finansavimo lėšos išaugo 16,6 proc.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:11649
Vakar apsilankė:8403
Šią savaitę apsilankė:11649
Šį mėnesį apsilankė:194007
Viso (nuo 2015-02-16):8281658
Šiuo metu naršo:
159
2018-05-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!