ĮvairenybėsUteniškiai Valstybės atkūrimo dieną nusprendė paminėti netradiciškai
2016 vasario 15, Pirmadienis 15:35

Uteniškiai Valstybės atkūrimo dieną nusprendė paminėti netradiciškai

Uteniškiai Valstybės atkūrimo dieną nusprendė paminėti netradiciškai
 • 55 foto

Išgirdusi Prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimą kūrybingai ir prasmingai minėti Valstybės atkūrimo dieną, Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė su savo kolegėmis nusprendė šią Lietuvai svarbią datą įprasminti kiek kitaip – išradingai. Sukvietusi įvairių įstaigų darbuotojus ir visus norinčius išmokti vilnos vėlimo paslapčių, dar kartą įrodė tai, kad Vasario 16-ąją galima švęsti kitaip.

Su Valstybės atkūrimo diena dešimtį dalyvių pasveikinusi V. Bujanauskienė teigė, kad šią datą galima paminėti ne raudomis, dainomis ar šokiais, o prasminga veikla. „Dabar ir istorikai pripažįsta, kad istoriją kuriame kiekvienas iš mūsų. Jūs čia atėjote ir esate istorijos dalis, o tai, kas įvyks vakare, – taip pat bus istorija. Turime simbolius, kuriuos mes galime panaudoti praktiškai", – kalbėdama ir rodydama vaizdinę medžiagą aiškino direktorė, prisimindama lietuvišką kaimą su darželyje žaliuojančiomis rūtomis, žemę dirbantį ūkininką ar į būrį susispietusių švelniavilnių avelių, iš kurių vilnos galima gauti praktiškų dirbinių.
Kviesdama Vasario 16-ąją švęsti kitaip, V. Bujanauskienė visus susirinkusius ragino iš vilnos nusivelti norimą darbelį ir jį papuošti tautine atributika.
Kelių valandų darbas neprailgo – iš pradžių reikėjo pasverti vilną, ją lygiai paskirstyti, o paskui velti šlapiuoju būdu – su vandeniu ir muilu. Vieni, turėdami šiek tiek patirties, su šiuo darbu susidorojo ypač greit, kitiems reikėjo šiek tiek kantrybės, tačiau savo gaminiais – šlepetėmis, veltiniais ar pirties kepurėmis – džiaugėsi kiekvienas, kai kurie savo dirbinius papuošė ir tautine atributika. Nemažą vilnos vėlimo praktiką turinti Krašuonos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Viktorija Vilūnienė veltinius padabino Vyčio simboliu.
Tai nelengvas fizinis darbas, stovint pavargsta nugara ir kojos, tačiau šis procesas žmogui leidžia atsipalaiduoti ir pailsėti. „Tai tikra reabilitacija", – pastebėjo pirmą kartą vėlimo pamokoje dalyvaujanti Bronė.
Vėlimo paslapčių išmokti atskubėjo ir vienas vyras – Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistas Jonas Paukštė, kuris nusprendė nusivelti šlepetes. Jis neslėpė – darbas sunkus, bet rezultatas džiuginantis.

Laikraščio „Utenos diena" inf., L. Narčienės nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ignalinoje – neįprasta Vasario 16-osios akcija

  Ignalinos rajono savivaldybė skelbia Lietuvos 100-mečiui skirtą akciją – „100 laužų Lietuvos ateičiai“, kurią organizuoja seniūnijos, kultūros įstaigos, kaimų bendruomenės. Prie jos prisidės Valstybės sienos apsaugos ir priešgaisrinės apsaugos pareigūnai.

 • Audėjai paklūsta ir vilnos, ir šilko siūlai

  Anksčiau moterys kilimėlius, rankšluosčius, lovatieses ausdavo dėl to, kad jų nebūdavo kur įsigyti. Šiandien tokie audiniai turi išskirtinę paliekamąją vertę. Grybėnuose (Ignalinos r.) gyvenančios audėjos Albinos Būgienės darbai unikalūs: garsi šio krašto audėja su savo darbais ne kartą dalyvavo įvairiose parodose, o į stalčius tvarkingai sudėtos lovatiesės bus padovanotos jaunajai kartai.

 • Valstybės atkūrimo dieną apdovanoti nusipelniusieji Utenos kraštui

  Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Utenos kultūros centre nusipelniusiems žmonėms buvo suteikti Utenos krašto garbės piliečio vardai, įteiktos rajono meno ir kultūros premijos. Apdovanotuosius ir susirinkusiuosius sveikino Seimo narys Edmundas Pupinis bei rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, šventinę nuotaiką kūrė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro NONETAS su solistais Regina Šilinskaite (sopranas) ir Kęstučiu Nevuliu (baritonas) priešakyje.

 • Vilnos krautuvėlę įkūrusi kuktiškietė vėlimo amato paslapčių po devyniais užraktais nelaiko

  Ne vieną veiklos sritį išmėginusi meniškos sielos kuktiškietė Edita Kaniušėnienė šiandien daugiausia savo dėmesio ir laiko skiria liepos mėnesį duris atvėrusiai nuosavai vilnos krautuvėlei „Veliam". Optimizmo nestokojanti verslininkė ne tik prekiauja pačios veltais gaminiais, bet ir rengia šlepečių bei riešinių vėlimo kursus. Prie puodelio kvapnios arbatos jaukiai įrengtos krautuvėlės savininkė „Utenos dienai" papasakojo apie verslu virtusį pomėgį ir atskleidė, kad vilnos vėlimas – daug fizinių jėgų bei kantrybės reikalaujantis, tačiau labai įdomus darbas, kuriame nėra monotonijos.

 • Vasario 16-osios šventė Ignalinoje – įteikta garbinga premija

  Lietuvos valstybės atkūrimo diena – džiaugsminga ir viltinga šventė, skatinanti patriotinius jausmus ir mokanti branginti svarbiausią žmogaus ir tautos vertybę – laisvę. Ši diena buria žmones, bendruomenes ir kviečia pajusti, kad Lietuva – tai mes visi. Vasario 16 dieną šventė Ignalinos kultūros ir sporto centre tradiciškai pradėta Lietuvos valstybės himnu bei mero Henriko Šiaudinio sveikinimu. „Šiandien turime didžiuotis tautos didžiavyriais, kurie, vedami patriarcho Jono Basanavičiaus, drąsiai ir ryžtingai atkūrė Lietuvos valstybę.", – sakė meras ir dėkojo ignaliniečiams už  gražius darbus, palaikymą, linkėjo gražios šventės, sėkmės kasdienėje veikloje bei santarvės šeimose.

 • Vasario 16-ąją kviečia švęsti kitaip

  Vasario 16-ąją, Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, Utenoje netrūks renginių šiai svarbiai mūsų šalies datai paminėti. Į šventinius renginius bus įtraukti įvairaus amžiaus gyventojai.

 • Rytų Lietuvos mokyklos Lietuvai padovanojo tūkstančius trispalvių draugystės apyrankių

  Vasario 17 dieną į Nacionalinę dailės galeriją susirinko Rytų Lietuvos mokyklų mokiniai. Aktyviai įsitraukę į jaunimo organizacijų inicijuotą akciją „Lietuvai ir man", jie vieni pirmųjų užrišo apyrankes ant specialiai šiai akcijai įrengtos Gediminaičių stulpų konstrukcijos, apyrankėmis pasipuošė patys.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2702
Vakar apsilankė:8958
Šią savaitę apsilankė:29730
Šį mėnesį apsilankė:213356
Viso (nuo 2015-02-16):8047003
Šiuo metu naršo:
113
2018-04-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!