Pasidomėjus mokėjimu, neretai pinigus pavyksta susigrąžinti
ĮvairenybėsPasidomėjus mokėjimu, neretai pinigus pavyksta susigrąžinti
2015 gruodžio 23, Trečiadienis 09:42

Pasidomėjus mokėjimu, neretai pinigus pavyksta susigrąžinti

Pasidomėjus mokėjimu, neretai pinigus pavyksta susigrąžinti

Apibendrinus 2015 metais Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriuje nagrinėtų skundų dėl mokėjimų gydymo įstaigose teisėtumo duomenis, galima daryti išvadą, kad neretai šie mokėjimai būna neteisėti. Gydymo įstaigos, atsidūrusios ligonių kasos akiratyje, jau ne kartą yra grąžinusios pacientams iš jų paimtus pinigus.

Iš viso šiais metais Panevėžio TLK Kontrolės skyrius gavo 23 gyventojų skundus: 19 iš jų registruota TLK, 3 skundai peradresuoti Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos, 1 – Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos. Dėl nepagrįsto mokėjimo gydymo įstaigoje į ligonių kasą kreipėsi 19 iš 23 pasiskundusiųjų. Nustatyta, kad 9 mokėjimai iš tikrųjų buvo nepagrįsti: aštuoniais atvejais pacientui pinigai grąžinti, dėl devintojo skundo kontrolės procedūra dar nebaigta.
Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė mano, kad šįmet sustiprintas nepakantumas neteisėtiems mokėjimams gydymo įstaigose, kai imta registruoti gyventojų žodinius skundus, pasiūlant jiems raštu kreiptis į Panevėžio TLK, paaiškinant neteisėto mokėjimo grąžinimo tvarką, nesiunčiant besiskundžiančiųjų vien tik į gydymo įstaigos administraciją, davė rezultatų. Pagal skundus atlikti tikrinimai rodo, kad gydymo įstaigose nevengiama piktnaudžiauti pacientų nežinojimu ir prašoma susimokėti už tas paslaugas ar medicinos pagalbos priemones, už kurias gydymo įstaigoms moka ligonių kasa.
Didžiausia pacientui grąžinta suma – pustrečio šimto eurų. Tiek pinigų atgavo Ignalinos rajono gyventojas, sumokėjęs šiek tiek daugiau kaip 400 eurų UAB SK Impeks medicinos diagnostikos centrui už minkštą asferinį akių lęšį ir suteiktas papildomas paslaugas. Šiuo atveju pacientas buvo pasirašęs sutikimą, kad renkasi mokamą intraokulinį lęšį, tad teisiškai turėjo sumokėti tik skirtumą, susidariusį tarp ligonių kasos lėšomis gydymo įstaigai nupirkto lęšio ir to, kurį jis pasirinko. Deja, gydymo įstaiga pareikalavo, kad ignalinietis savo lėšomis įsigytų pasiūlytą brangesnę medicinos pagalbos priemonę. Už jam suteiktas papildomas sveikatos priežiūros paslaugas pacientas taip pat neturėjo mokėti.
Kontrolės skyriaus vedėjas Edgaras Voras pastebi, jog kai kurios gydymo įstaigos nesuteikia pacientams visos reikiamos informacijos apie mokamas ir nemokamas paslaugas, o pacientai sutikimus mokėti pasirašo jų neskaitę. Pacientui neretai pasakoma, kad ligonių kasų lėšomis nupirktos nemokamos priemonės yra jam netinkamos ir rekomenduojama pačiam įsigyti brangesnes.
Šiais metais, anot E. Voro, pasitaikė ir kitų neteisėto mokėjimo atvejų, kuriuos ištyrus pacientams gydymo įstaigos administracija grąžino pinigus: UAB Panevėžio medicinos centre paciento neteisėtai prašyta mokėti už kraujo tyrimus, VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikoje – už veloergometriją, J. Pauliuko šeimos klinikoje – už pažymą, reikalingą vaikui vykstant į stovyklą, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose – už akių lęšį, panašių neteisėtų mokėjimų būta dar keliose gydymo įstaigose.
2015 m. ir patys Panevėžio TLK darbuotojai prisidėjo prie įstaigos antikorupcinės iniciatyvos – stebėjo, rinko asmeninę patirtį apie priemokas gydymo įstaigose ar vaistinėse, dalijosi šia patirtimi.
Ligonių kasos specialistai, paraginę pacientus gydymo įstaigose domėtis, už ką iš jų reikalaujama priemokų, neretai išgirsta, kad pacientams nesmagu šito klausti, bijoma, kad gydytojai gali supykti ir jiems suteikti blogesnes sveikatos priežiūros paslaugas. Įtikinti gyventojus pradėti kovoti su neteisėtomis priemokomis, nebijoti klausti gydytojo ar administracijos nėra lengva, tačiau tie, kurie randa drąsos pasidomėti, dažniausiai džiaugiasi teigiamais rezultatais, neretai pinigai grąžinami nė nepradėjus kontrolės procedūros.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos apskrities labai smulkioms įmonėms – 1,4 mln. eurų subsidijų

  Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informavo, jog Valstybinė mokesčių inspekcija jau apskaičiavo beveik 1,4 mln. eurų subsidijų sumą, kuri bus skirta 783 Utenos apskrities labai smulkioms, iki devynių darbuotojų turinčioms įmonėms. Ši suma padidės dar beveik 230 tūkst. eurų po sprendimo, ar skirti subsidijas dar 84 smulkioms įmonėms.

 • Dirbusiems užsienyje: kaip susigrąžinti mokesčius iš Jungtinės Karalystės ir Vokietijos?

  Į svečias šalis dažniausiai išvyksta jauni žmonės, ką tik įgiję vidurinį išsilavinimą ar studentai, trokštantys užsidirbti įmokoms už mokslą. Jie dažnai nepasidomi mokesčių susigrąžinimo galimybe iš kitos šalies, tačiau tai yra labai realu ir netgi – reikalinga. Pakalbėkime apie mėgstamiausias emigrantų šalis – Jungtinę Karalystę ir Vokietiją. Ką reikia žinoti siekiant susigrąžinti mokesčius iš šių šalių?

 • Dėl naujo mokesčio – galvos skausmas

  Metų pradžioje įsigaliojusi analogų Europoje neturinti nauja mokesčio už atliekų tvarkymą ir surinkimą tvarka sukėlė sumaištį bendruomenėse, ja nepatenkinti verslininkai, katalikų bažnyčios atstovai. Nuo sausio 1 dienos uteniškiai už atliekų tvarkymą moka dvinariu tarifu. Atliekų tvarkymo mokestį sudaro pastovioji ir kintamoji dalys. Po pirmųjų naujo mokesčio sąskaitų rajono savivaldybės administracija sulaukė skundų, todėl kovo mėnesio pabaigoje vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdyje buvo nuspręsta sudaryti darbo grupę ir išsiaiškinti susidariusią situaciją.

 • Vyriausybė nepritarė naujai mokesčių lengvatai

  Vyriausybė, atsižvelgusi į Finansų ministerijos argumentus, nepritarė siūlymui žemės ūkio kooperatinių bendrovių pelnui taikyti nulinį pelno mokesčio tarifą.

 • Nauji mokesčiai už komunalines atliekas glumina net parapijų klebonus

  Vasario mėnesį Utenos miesto ir rajono daugiabučių namų gyventojai jau gavo sąskaitas už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, apskaičiuotas pagal naują, dar pernai gruodžio 22 dieną Utenos rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintą metodiką. Pagrindinė naujovė – sąskaitą sudaro dvi dalys: pastovioji ir kintamoji. Tokias sąskaitas netrukus gaus ir visi individualių namų savininkai, verslo įmonės ir bendrovės, žodžiu, visi, kurie turi nekilnojamojo turto, užregistruoto VĮ Registrų centre unikaliu numeriu. Nors naujovei Utenos rajono savivaldybė kruopščiai pasiruošė iš anksto, UAB „Utenos komunalininkas" direktorius Tautgirdas Narbutas „Utenos dienai" sakė, kad dar niekada neteko sulaukti tiek skundų, prašymų paaiškinti painią mokesčio tvarką, kaip šiomis pavasario dienomis.

 • Įsigyti, patvirtinti ir pratęsti verslo liudijimus galima internetu

  Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad Utenos rajono gyventojai išsiėmė jau daugiau nei 500 verslo liudijimų 2016 metams. Šiuo metu populiariausi liudijimai, leidžiantys užsiimti prekybos veikla.

 • Kaip Nauji metai, taip nauji mokesčiai

  Jau tapo įprasta, kad laikrodžių dūžiams pranešant apie Naujuosius metus, įsigalioja ir įstatymai, kuriais keičiami mokesčiai arba įvedami įvairūs nauji reikalavimai verslui ar gyventojams. Negana to, kad kasmet, kaip taisyklė, auga mokesčių ir reguliavimų našta, pakeitimus numatantys teisės aktai yra patvirtinami kone Naujųjų metų išvakarėse. Garsiausiai nuskambėjęs toks naujametinis mokesčių kėlimas buvo įvykdytas 2008 metais. Dėl Seimo darbo naktimis jis buvo pavadintas naktinės mokesčių reformos vardu. Tokie patys, tik kiek mažesni „naktinėjimai“ vyksta kasmet, sukeldami nemažai streso gyventojams, įmonių vadovams ir buhalteriams.

 • Deklaruoti ir sumokėti metinį PVM – iki spalio 1 dienos

  Metinę PVM deklaraciją privalo pateikti PVM mokėtojai (įskaitant fizinius asmenis), kurie deklaruojamais ataskaitiniais kalendoriniais metais vykdė mišrią veiklą ir įsigytų prekių bei paslaugų pirkimo (importo) PVM nustatyta tvarka paskirstė proporcingai bei PVM mokėtojai, kurių įsigyto (pasigaminto, įskaitant pastato (statinio) esminį pagerinimą) nekilnojamojo pagal prigimtį daikto ir kito ilgalaikio materialiojo turto pirkimo (importo) PVM ar jo dalis turi būti patikslinta dėl šio turto naudojimo neapmokestinamoje/mišrioje veikloje.

 • Utenos AVMI sulaukė beveik 20 tūkst. Utenos rajono gyventojų deklaracijų

  Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Utenos AVMI) informuoja, kad iki gegužės 4-osios, kada baigėsi pajamų ir turto deklaravimui skirtas laikas, vien už praėjusius metus deklaracijas pateikė beveik 20 tūkst. Utenos rajono gyventojų, kurie užpildė beveik 15 tūkst. pajamų deklaracijų ir daugiau nei 3 tūkst. turto deklaracijų.

 • Miško savininkams – mokestis už parduotą medieną ir nenukirstą mišką

  Nuo sausio 1 dienos visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius 5 proc. atskaitymus į valstybės biudžetą iš pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomuose miškuose, taip pat už parduotą jų valdomą nenukirstą mišką. Apie tai informavo Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5815
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:59839
Šį mėnesį apsilankė:338613
Viso (nuo 2015-02-16):13785679
Šiuo metu naršo:
168
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!