Mirė buvęs statybos ministras Romualdas Sakalauskas
ĮvairenybėsMirė buvęs statybos ministras Romualdas Sakalauskas
2015 gruodžio 22, Antradienis 13:15

Mirė buvęs statybos ministras Romualdas Sakalauskas

Mirė buvęs statybos ministras Romualdas Sakalauskas

Eidamas 87-uosius metus mirė nusipelnęs statybininkas Romualdas Sakalauskas.

Visas R. Sakalausko gyvenimas yra susijęs su statybomis. Jis beveik keturis dešimtmečius dirbo statybos organizacijose. Pradėjęs darbų vykdytoju, pareigybių laiptais užkopė iki statybos ministro ir nuo 1962-ųjų sausio šias pareigas ėjo net 16 metų.
R. Sakalauskui vadovaujant Statybos ministerijai, išplėtota statybos industrija, išaugo ir sustiprėjo statybos ir specializuotosios organizacijos, o ypač išvystyta gyvenamųjų namų statyba, pastatyta daug kultūrinės buitinės paskirties pastatų, pramoninių objektų, pavyzdžiui, Mažeikių naftos perdirbimo įmonė, Jonavos chemijos objektai, Druskininkų gydyklos. Regioniniais centrais tapo Alytaus, Marijampolės, Utenos, Tauragės ir Telšių miestai, juose statant naujas pramonės įmones, plečiant jų infrastruktūrą.
Vėliau R. Sakalauskas vadovavo Valstybiniam statybos reikalų komitetui, kuriame buvo sprendžiami statybos mokslo ir techninės pažangos, projektų ir statybos kokybės gerinimo, miestų ir kaimo gyvenviečių architektūrinio įvaizdžio gerinimas.
Likvidavus komitetą, per ilgus metus sukauptą patyrimą sėkmingai perdavė jaunajai kartai dirbdamas Vilniaus Gedimino technikos universitete, kur jam buvo suteiktas docento vardas. R. Sakalauskas yra trijų techninių knygų bendraautorius, parašė daugiau kaip 30 straipsnių statybos pažangos ir jos plėtros klausimais.
Šviesaus atminimo R. Sakalauską statybininkų visuomenė visuomet prisimins kaip nuoširdų, aukštos kultūros ir gilios profesinės erudicijos žmogų.

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Lietuvoje – pirmoji šį sezoną gripo mirtis

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo gripo Panevėžio apskrityje (Kupiškio rajone) mirė vyras. Tai pirmasis mirties nuo gripo atveji šį gripo sezoną. Vyras blogai pasijuto po švenčių, o į medikus kreipėsi sausio 2 dieną.

 • „Subaru“ susidūrimas su pėsčiąja baigėsi tragiškai

  Antradienį, rugpjūčio 14 dieną, apie 15.32 val., Utenoje įvyko itin skaudi nelaimė. Taikos gatvėje, netoli daugiabučio namo Nr. 13, blaivaus uteniškio (gim. 1979 m.), gyvenančio Vilniaus gatvėje, vairuojamas automobilis „Subaru Forester“ partrenkė staiga į važiuojamąją kelio dalį išėjusią senolę (gim. 1939 m.). Dėl patirtų kūno sužalojimų – smegenų sutrenkimo bei daugybinių kairiojo blauzdikaulio lūžių – nukentėjusioji paguldyta į Utenos ligoninės Reanimacijos skyrių.

 • Mirė kraštietis Lietuvos vartotojų asociacijos steigėjas Stanislovas Juodvalkis

  Kovo 13 dieną mirė Lietuvos vartotojų asociacijos (LVA) steigėjas, Garbės prezidentas ir ilgametis vartotojų teisių gynėjas Stanislovas Juodvalkis.
  S. Juodvalkis gimė 1943 metais Utenos rajone, Antilgės kaime. Nuo 1989 m. buvo LVA valdybos narys, vėliau – LVA Prezidentas. Nuo 2013 m. LVA garbės prezidentas.

 • Mirė garsus Lietuvos dirigentas Saulius Sondeckis

  Trečiadienį mirė garsus Lietuvos dirigentas, orkestrų vadovas, profesorius Saulius Sondeckis. Jam buvo 87-eri. Jo gyvybė užgeso ligoninėje.

 • Netekome tautodailininko Kazimiero Adiklio

  Po sunkios ligos savo žemiškąją kelionę baigė vienas iškiliausių mūsų krašto kūrėjų – Utenos rajono tautodailininkas Kazimieras Adiklis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6279
Vakar apsilankė:7238
Šią savaitę apsilankė:45077
Šį mėnesį apsilankė:55891
Viso (nuo 2015-02-16):14323051
Šiuo metu naršo:
60
2020-08-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!