ĮvairenybėsPorcelianinės lėlės įsikurs Pačkėnuose
2015 liepos 07, Antradienis 10:17

Porcelianinės lėlės įsikurs Pačkėnuose

Porcelianinės lėlės įsikurs Pačkėnuose

Neseniai Pačkėnus pasiekė iš Šveicarijos atvežtos porcelianinės lėlės. Kaip žadama, jos įsikurs Pačkėnų kultūros ir laisvalaikio centre.

 

VšĮ „Lietuvos tarptautinė žmogaus teisių organizacija" svetingai priėmė humanitarinę labdarą iš tolimosios Šveicarijos, labdaringos organizacijos „Casa Helvetia", kuriai vadovauja Walter Podolak. Ši organizacija padeda vargingoms šalims, tokioms kaip Rumunija ir Ukraina, tačiau šį kartą dėmesys buvo atkreiptas ir į Lietuvą.
Iškraunant labdarą dalyvavo Jūžintų kaimo bendruomenė (Rokiškio r.) ir Pačkėnų kaimo bendruomenės atstovai (Utenos seniūnija).
Organizacijos „Lietuvos tarptautinė žmogaus teisių organizacija" vadovė Jurgita Samoškienė akcentavo tai, jog „buvo įdėta daug pastangų ir darbo, kad šis labdaringas transportas pasiektų atokias ir užmirštas šalies kaimo vietoves ir džiugintų žmones, suteiktų jiems vilties tikėti gražesne ateitimi".
Pačkėniškiams buvo dovanota dalis labdaros dėžių su drabužiais suaugusiems ir vaikams. Pačkėnų biblioteka gavo 10 šveicariškų porcelianinių lėlių, kurias planuojama „apgyvendinti" lėlių kambaryje, Pačkėnų kultūros ir laisvalaikio centre. Rugpjūčio mėnesį naujakures lėles galės išvysti ir gyventojai.

udiena.lt inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pačkėnuose – septintoji Trijų karalių šventė

  Sausio 6-ą tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis, kuris pačkėniškiams buvo itin aktyvus. Vaikai ir šeimos kūrė prakartėles, dalyvavo parodoje, kalėdinėje mugėje prekiavo savo rankomis kurtais žaislais ir saldumynais, o sausio 5-ą aktyviai rinkosi į laisvalaikio centre vykusią Trijų karalių šventę, kuri šiemet buvo septintoji. Šiais metais susirinko kaip niekada gausus būrys vaikų. Juos atlydėjo tėvai ir seneliai.

 • Aušra Gutauskienė – viena iš nedaugelio kūrėjų, siuvančių perkelines lėles

  Utenos kultūros centro Leliūnų skyriaus kultū­rinių renginių organizatorė ir meno vadovė Aušra Gutauskienė, ilgus metus drauge su vyru Edmundu vadovaujanti jųdviejų įkurtai vaikų popmuzikos grupei „Aušra“, laisvalaikiu užsiima Lietuvoje kol kas ne itin populiaru amatu – siuva lėles. Kadaise pedagoge dirbusi moteris sakė, kad iš perkelio pa­siūtos lėlės yra skirtos namams puošti, tačiau su jo­mis galima ir žaisti.

 • Pačkėnuose surengta antroji prakartėlių šventė

  Praėjusį šeštadienį, gruodžio 17-ą, Pačkėnų laisvalaikio salėje Pačkėnų krašto bendruomenė organizavo antrąją prakartėlių parodą–konkursą. Jame dalyvavo bendruomenės šeimos, kolektyvai ir svečiai iš Utenos. Prieš parodą vyko mugė, kurioje pačkėniškiai prekiavo namuose gamintais skanėstais, pačių kurtais suvenyrais ir šventinėmis dovanėlėmis.

 • Pačkėnų krašto bendruomenei netrūksta nei jaunimo, nei tikėjimo ateitimi

  Kai kalba pasisuka apie kaimų, kraštų bendruomenes, Utenos rajone kaip geras pavyzdys visada prisimenama Pačkėnų krašto bendruomenė, įsikūrusi beveik prieš 14 metų, 2003-iųjų vasario mėnesį. Šiandien Pačkėnų krašto bendruomenė jungia daugiau kaip 350 Pačkėnų kaimo ir apie 300 aplinkinių kaimų gyventojų. Įdomu, kad trečdalis bendruomenės narių – jauni žmonės. Kai vasarą suvažiuoja pas senelius vaikai su anūkais – Pačkėnuose ypač triukšminga ir linksma. „Ir gandras pas jaunas pačkėniškių šeimas bent kartą per metus visada apsilanko", – „Utenos dienai" sakė Utenos seniūnijos seniūnas Saulius Gaižauskas. 

 • Pačkėnuose – prakartėlių paroda-konkursas

  Gruodžio 17 dieną Pačkėnų krašto bendruomenė ir laisvalaikio centras organizuoja antrąją prakartėlių parodą-konkursą ir kviečia bendruomenes, menininkus, šeimas, organizacijas, mokymo įstaigas ar fizinius asmenis su savo kurtomis prakartėlėmis dalyvauti konkurse bei prekiauti naminiais rankų darbo skanėstais, pačių kurtais suvenyrais ar šventinėmis dovanėlėmis.

 • Jurginžiedžio šventėje dalyvavo pačkėniškiai

  Rugsėjo 17 dieną vietos kultūros darbuotojų kvietimu grupė pačkėniškių vyko į Rokiškio rajoną, Bajorų kaimą, kur vyko Jurginžiedžio šventė.
  Bajorų kultūros centre jau 15 metų gyvuoja lėlių teatras ČIZ, veikia muziejus ,,Lėlių namai", kur eksponuojama per pusantro tūkstančio lėlių, vyksta edukaciniai užsiėmimai, statomi spektakliai.

 • Pačkėnuose vyko krepšinio čempionatas

  Saulėtą ir giedrą rugsėjo 10-os popietę į Pačkėnus suvažiavo krepšinio aistruoliai, sirgaliai, palaikymo komandos: penktus metus vyko krepšinio čempionatas. Šiais metais čempionate dalyvavo Vaikutėnų, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK), Molėtų „Hrono" ir Pačkėnų komandos.

 • Pačkėnų krašto bendruomenė – apdovanojimų „Spindulys 2016“ finišo tiesiojoje

  Po karštų diskusijų konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2016" komisija iš daugiau nei 100 paraiškų atrinko ir patvirtino 24 kaimo bendruomenes, kurios varžysis paskutiniajame Žemės ūkio ministerijos įsteigtų apdovanojimų etape.
  Tarp nominantų patekusi Pačkėnų krašto bendruomenė (Utenos seniūnija) buvo įvertinta už tai, kad ši bendruomenė puikiai geba į veiklą įtraukti ir jaunimą.

 • Utenos seniūnijos bendruomenės – gyvųjų amatų šventėje Jūžintuose

  Rugpjūčio 15 d. Rokiškio rajone, Jūžintuose vyko gyvųjų amatų šventė, kurią finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Rokiškio rajono savivaldybė, – „Kaip gyveno mūs senoliai". Projekto autorė ir renginio iniciatorė – Jūžintų bendruomenės pirmininkė Jūratė Pūslienė, kuri ir pakvietė Pačkėnų bendruomenę atvykti į jų šventę pristatyti savo krašto amatus ir kulinarinį paveldą.

 • Pačkėnuose vyko Prakartėlių paroda–konkursas

  Gruodžio 22 dieną Pačkėnuose pirmą kartą vyko Prakartėlių paroda–konkursas. Prie Pačkėnų krašto bendruomenės namų buvo eksponuojama 13 prakartėlių. Parodoje dalyvavo Utenos rajono bendruomenių nariai ir prakartėlių autoriai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:168
Vakar apsilankė:8082
Šią savaitę apsilankė:16174
Šį mėnesį apsilankė:115336
Viso (nuo 2015-02-16):7252011
Šiuo metu naršo:
62
2018-01-17