Šauliai draugystės apyrankėmis apvijo Gediminaičių stulpus
ĮvairenybėsŠauliai draugystės apyrankėmis apvijo Gediminaičių stulpus
2015 kovo 09, Pirmadienis 15:56

Šauliai draugystės apyrankėmis apvijo Gediminaičių stulpus

Šauliai draugystės apyrankėmis apvijo Gediminaičių stulpus
 • 8 foto

Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-os rinktinės šauliai įsijungė į vasario 10 dieną pradėtą akciją „Lietuvai ir man" ir pradėjo pinti trispalves draugystės apyrankes.

Praėjusią savaitę į Nacionalinę Dailės galeriją buvo nuvežtos Utenos 9-os kuopos jaunųjų šaulių nupintos 1075 trispalvės apyrankės – net 455 apyrankes nupynė jaunosios šaulės Dominyka Sakalauskaitė ir Vanesa Venslovaitė, 245 – Leliūnų pagrindinės mokyklos jaunieji šauliai ir mokiniai. Aktyviausi apyrankių pynėjai Stasys, Paulius ir Tomas, Simona ir Rasa vyko į Nacionalinę dailės galeriją ir kartu vežė trispalves apyrankes, kurios papildė Gediminaičių stulpus. Šauliai, pabendravę su Vilniaus rinktinės jaunimu, Karo akademijos kariūnais ir kitais akcijos „Lietuvai ir man" dalyviais, aplankė sostinės muziejus: Genocido aukų muziejų, Gedimino pilį, Vilniaus šaulių rinktinės štabą Vilniaus karininkų ramovėje, šaulio Danieliaus Drazdausko fotografijų parodą „Raudoni sapnai".

„Utenos dienos" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Neįprastos šaulių vadės svajonės ir dramatiškas sūnaus gimimas

  Išvydus moterį, kuri kartu su šauliais žygiuo­ja miesto gatvėmis, daugeliui vis dar sunku paslėp­ti nuostabą. Tačiau visuomet pasitempusi, veržli ir nuolat iššūkių ieškanti Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė laužo išanksti­nes nuostatas ir griauna nusistovėjusius mitus, kaip turėtų atrodyti tikra moteris ir kas yra vyriška, o kas moteriška.

 • Šauliai pakvietė uteniškius sutikti rudenį aktyviai

  Rugsėjo 26 dieną Miesto sode ne pirmus metus Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė kartu su rėmėjais organizavo aktyvių veiklų renginį „Sutikime rudenį aktyviai“. Gražią dieną parke susirinkusių šaulių kviečiami uteniškiai rinkosi vangiai, tačiau, jaunųjų šaulių teigimu, dalyvių buvo daugiau nei pernai.

 • Jaunųjų šaulių žinias papildė edukacinės programos

  Lapkričio 4–os ryte nuo Utenos šaulių namų link Kauno pajudėjo autobusas. Tikslas – ne tik prasmingai praleisti atostogas, bet ir pagilinti žinias. Kol vieni jaunieji šauliai mokėsi ar dirbo Jaunųjų šaulių ugdymo pakopinėse stovyklose, kiti susiruošė į edukacinę pažintinę išvyką. Praplėsti savo akiratį išvyko Utenos, Užpalių ir Vyžuonų jaunųjų šaulių ugdymo grupių mokiniai.

 • Pasitikti rudenį aktyviai uteniškiai neskubėjo

  Ketvirtadienį Miesto sode tarp Šaulių namų ir PC „Senukai" rinkosi patys aktyviausi ne tik miesto, bet ir rajono gyventojai – daugiausia mokiniai. Čia vyko Plk. Prano Saladžiaus šaulių rinktinės organizuotas renginys „Sutikime rudenį aktyviai".

 • Uteniškių jaunųjų šaulių komanda pripažinta geriausia

  Gegužės 26-29 dienomis Kukuliškių kaime (Klaipėdos r.) vyko jaunųjų šaulių sporto žaidynės. Jose dalyvavo po 20 jaunųjų šaulių iš visų apskričių. Gegužės 7 dieną vykusiose atrankinėse jaunųjų šaulių žaidynėse Užpaliuose buvo atrinkti pagrindiniai kandidatai į šias žaidynes.

 • Jaunieji šauliai sugužėjo į Užpalius

  Gegužės 7 dieną Užpalių gimnazijoje vyko plk. Prano Saladžiaus jaunųjų šaulių žaidynės. Šių žaidynių tikslas – ne tik pabendrauti, pasportuoti, pasivaržyti ir smagiai praleisti laiką, bet ir atrinkti stipriausius dalyvius, kurie gegužės 26-29 dienomis dalyvaus respublikinėse jaunųjų šaulių sporto žaidynėse Palangoje ir festivalyje „Sportas visiems“.

 • Utenos rajone surengta Jėgos struktūrų diena

  Siekiant stiprinti bendradarbiavimą ir supažindinti Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės lauko taktinių pratybų dalyvius su karinio dalinio veiklos specifika rengiantis ginkluotai gynybai, Vyčio apygardos 5-oji rinktinė rugpjūčio 26 d. organizavo Jėgos struktūrų dieną.

 • Lietuvos šaulių sąjungos 90-mečio ąžuolyne – šaulių sąskrydis

  Birželio 27-28 dienomis Lietuvos šaulių sąjungos 90-mečio ąžuolyne vyko Šaulių sąjungos narių sąskrydis bei Šaulio dienos minėjimas. Dvi dienas trukusiame sąskrydyje visas laikas buvo išnaudotas turiningai: ne tik išvalytas ąžuolynas, bet ir šauniai papramogauta.

 • Asta Tidikienė: „Požiūris į karinę tarnybą turi būti formuojamas mokyklos suole“

  Išaugus Rusijos grėsmei, Lietuvoje nuo rudens ketinama grąžinti šauktinių kvietimą. Apie tai pranešė prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri įsitikinusi, kad būtina laikinai penkerių metų laikotarpiui atnaujinti pradinę karo tarnybą. Uteniškė Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė tvirtai įsitikinusi, kad požiūris į karinę tarnybą jauniems žmonėms turi būti formuojamas jau mokyklos suole.

 • Asta Tidikienė: „Utenos šauliai – ne militaristai, bet prireikus Tėvynę gins“

  Praėjusių metų gruodžio mėnesį Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė gražiai ir iškilmingai paminėjo savo 95-erių metų gyvavimo ir veiklos sukaktį. „Lietuvos šaulių sąjungą sudaro dešimt teritorinių rinktinių, devynioms iš jų vadovauja vyrai, aš viena tokia", – juokavo su „Utenos dienos" žurnalistais susitikusi linksma, energinga moteris – rinktinės vadė Asta Tidikienė. Ji pasakojo, kad per 600 narių visoje Utenos apskrityje jungianti šaulių organizacija turi ir ginklų, mokosi šaudyti, kovos taktikos, kitų karinių dalykų, bet nėra nusiteikusi militaristiškai, daug dėmesio kreipia bendravimui, patriotizmo, gražių tarpusavio santykių ugdymui, nes šaulių sąjungos veikloje dalyvauja ir vaikai. Šventinių iškilmių metu visų žvilgsniai krypo į vyriausią amžiumi, bene garbingiausią sąjungos narį – mokytoją Vytautą Petronį, einantį 92 metus. Bet rinktinės relikvijas pagarbiai lietė ir 11–13 metų vaikų rankos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:15460
Vakar apsilankė:13647
Šią savaitę apsilankė:52405
Šį mėnesį apsilankė:60195
Viso (nuo 2015-02-16):11822387
Šiuo metu naršo:
171
2019-12-05
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!