ĮvairenybėsSeni kaklaraiščiai atgijo naujam gyvenimui
2015 vasario 04, Trečiadienis 15:49

Seni kaklaraiščiai atgijo naujam gyvenimui

Seni kaklaraiščiai atgijo naujam gyvenimui

Utenos A. ir M. Miškinių viešajai bibliotekai priklausančio Aukštakalnio filialo sienas papuošė neįprasta paroda: specialiai parodai padarytuose stenduose puikuojasi vyriški kaklaraiščiai. Šios parodos sumanytoja – Užpalių miestelio gyventoja Alė Šulcienė.

Daugiau nei metus ši kaklaraiščių paroda keliauja iš vienos rajono seniūnijos į kitą. „Daugiau nei prieš metus kaklaraiščiai buvo eksponuojami Užpaliuose, o vėliau kaip iškeliavo iš šio miestelio, taip ir iki šiolei negrįžo namo", – juokėsi A. Šulcienė.
Šiuo metu parodoje puikuojasi apie 30 vyriškų kaklaraiščių. Tačiau šis skaičius, pasak parodos autorės, gali būti ir netikslus: neretai vieną kitą patikusį kaklaraištį pasilieka ir parodų žiūrovai.
„Vieną kartą sugalvojau pasipuošti savo suknelę – iš gražaus kaklaraiščio pasidaryti kokią nors puošybos detalę. Tačiau man nepavyko, o vyras klausdamas ironiškai šyptelėjo: „gal parodą rengsi?". Tai buvo puiki mintis", – apie sumanymą kalbėjo Alė, kaklaraiščių įsigijusi parduotuvėse, o kitus atidavė pažįstami žmonės. Šiuo metu moteris sako turinti apie 100 kaklaraiščių. O ateityje, pasak užpalėnės, galbūt gims ir daugiau idėjų, kurias įgyvendinus bus padovanota ne viena originali ir akį traukianti paroda.

„Utenos dienos" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Primirštos profesijos atstovė negali gyventi be rankdarbių

    Nedaug Lietuvoje liko audėjų – galima sakyti, kad šis amatas pamažu nyksta, nes rankomis austus audinius išstumia gamyklinėmis automatinėmis staklėmis išaustos medžiagos. Visgi yra Lietuvoje moterų ir vyrų, kurie moka šį amatą ir skleidžia savo žinias kitiems žmonėms, todėl galima tik viltis, kad audimas rankomis visiškai neišnyks, priešingai – galbūt atsiras norinčių mokytis austi ir dėvėti ar kitaip naudoti rankomis austus drabužius bei daiktus. „Utenos diena“ kalbino vieną iš nedaugelio jaunų žmonių, mokančių austi ir tai darančių – Vaivą Lašienę, savo žiniomis besidalijančią su kitais tradicinių amatų centre „Svirnas“. Moteris pasakojo apie savo meilę tekstilei ir audimo subtilybes.

  • Visi rankdarbiai ir priemonės, reikalingos pasiruošti šventėms, vienoje vietoje

    Artėja šventės. Ne vienas dairomės dovanėlės artimajam ar sukame galvą, kaip dekoruoti namus. Norisi, kad Kalėdos būtų ramios ir gražios, o po egle padėtos dovanos nudžiugintų artimuosius. Ne visiems pasiseka įgyvendinti svajonę dėl užimtumo, skubėjimo ir intensyvaus gyvenimo, todėl užeikite pas mus į „Butero prekyba", Aušros g. 13, Utena.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:853
Vakar apsilankė:8410
Šią savaitę apsilankė:25269
Šį mėnesį apsilankė:124431
Viso (nuo 2015-02-16):7261106
Šiuo metu naršo:
63
2018-01-18