Ant Klykių ežero žvejojo rekordinis žvejų skaičius
ĮvairenybėsAnt Klykių ežero žvejojo rekordinis žvejų skaičius
2015 sausio 27, Antradienis 17:25

Ant Klykių ežero žvejojo rekordinis žvejų skaičius

Ant Klykių ežero žvejojo rekordinis žvejų skaičius

Sausio 23, 24 ir 25 dienomis Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai aktyviai vykdė Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių reikalavimų vykdymo kontrolę Anykščių, Zarasų, Molėtų ir Utenos rajono vandens telkiniuose.

Iš viso reido metu patikrinti 125 žvejai, iš kurių 18 nustatyta žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų ir 1 aplinkos teršimo gamybinėmis atliekomis atvejis.
Sausio 24 ir 25 dienomis Utenos RAAD pareigūnai mūsų rajone vykdė gyvosios gamtos apsaugos reidus, kurių metu buvo patikrintos Tauragnų, Utenos, Kuktiškių, Daugailių seniūnijų teritorijos ir jose esantys vandens telkiniai, o pagrindinis dėmesys buvo skiriamas mėgėjiškos žūklės reikalavimų vykdymo kontrolei. Reiduose dalyvavo du agentūros pareigūnų ekipažai. Gausiausias žvejų būrys buvo patikrintas ant Klykių ežero ledo – jų tądien žvejojo net 77. Iš viso per dvi dienas buvo patikrintas 91 žvejys, o pažeidimų užfiksuota tik 10. Visais nustatytais atvejais žvejai nebuvo pasirūpinę reikiamais leidimais. Reidų metu taip pat buvo nustatytas ir vienas atvejis, kada aplinka buvo teršiama gamybinėmis atliekomis. Už pažeidimus surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai ir nustatyta tvarka bus paskirtos nuobaudos.

Utenos RAAD ir „Utenos dienos" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Žvejai sulaukė aplinkosaugininkų ir ugniagesių dėmesio

  Žvejų gyvybes nuolat tenka gelbėti ugniagesiams gelbėtojams. Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai drauge su Aplinkos apsaugos Utenos regiono darbuotojais vasario 14 dieną vyko į švietėjišką akciją, kurios metu su žvejais kalbėjosi apie saugų elgesį ant ledo.

 • Žvejai verslininkai prašo papildyti ežerų specializuotai žvejybai sąrašą

  Aplinkos ministerija gavo Aukštaitijos žvejų verslininkų asociacijos prašymą papildyti aplinkos ministro tvirtinamą vandens telkinių, kuriuose leidžiama tinklais specializuota seliavų ir ežerinių stintelių žvejyba, sąrašą. Į jį siūloma įtraukti dar 9 ežerus. Tris Ignalinos rajone – Balčio, Šakarvos bei Ukojo, ir šešis Molėtų rajone – Aiseto, Ilmedo, Alnių, Makių, Baluošo ir Žeimenio.

 • Ungurių mėgėjas namuose laikė draudžiamų žvejybos įrankių kolekciją

  Kol visa Lietuva šventė Valstybės dieną, Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnams liepos 6-oji buvo tikras darbymetis. Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai vienoje iš Zarasų rajono, Salako miestelyje, esančių sodybų aptiko tikrą draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių kolekciją, kurios pagrindą sudarė ungurių žvejybai skirti įrankiai. Pažeidėjo namuose rasti trys statomieji tinklai, skirti unguriams gaudyti, ungurinė gaudyklė, penkios ežerinės gaudyklės. Taip pat pareigūnai rado, kaip patys vadina „profesionalių brakonierių" pamėgtus žvejybos įrankius – net šešis venterius (žvejybos tinklus su „uodega" ir „sparnais" iš šonų) bei ūdą – žuvims gaudyti skirtą ilgą virvę, nusagstytą net 200 kabliukų.

 • Priminimas žvejams mėgėjams: leidžiama sužvejoti nebe penkis, o tik tris sterkus

  Nuo liepos 1 dienos, įsigaliojus Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimams, žvejai mėgėjai galės pasiimti nebe penkis sterkus, kaip dabar, bet tik tris. Leidžiamų sužvejoti ir pasiimti sterkų skaičius sumažintas todėl, kad beveik visuose šalies vandens telkiniuose yra per mažai plėšriųjų žuvų.

 • Rizikuoja net ir žinodami skaudžias pasekmes

  Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami reidus Utenos, Molėtų rajonuose, nustatė šiurkščių mėgėjų žvejybos taisyklių reikalavimų pažeidimų.

 • Kas žvejams draudžiama ir leidžiama gegužę

  Aplinkos ministerija primena žvejams mėgėjams, kad šiemet kiršlius ir salačius jau galima gaudyti nuo gegužės 15-os, o nuo gegužės 16 d. draudžiama žvejoti žiobrius. Šįsyk Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių nustatytas terminas viena diena „pasislinko", nes paskutinė kiršlių ir salačių žvejybos draudimo ir pirma žiobrių žvejybos draudimo dienos sutampa su savaitgaliu. Taisyklės numato, kad draudimas negalioja paskutiniąją jo dieną, jeigu ši sutampa su savaitgaliu ar valstybine švente. Jeigu pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną po jos.

 • Žvejai drąsūs: aptirpęs ledas jiems nebaisus

  Neseniai aplinkosaugininkai vykdė Gyvosios gamtos reidus ir patikrino Utenos apskrities ežeruose žvejojusius žvejus. Nors rimtesnių pažeidimų neužfiksuota, kai kuriems žvejams teks papurtyti pinigines. Drąsūs žvejai, pasirodo, nebijo gerokai aptirpusio ežerų ledo – ant jo lipa neturėdami net smaigų.

 • Ant pažliugusio ledo mirkstančius žvejus tikrino aplinkosaugininkai

  Reidus nuolat organizuojantys aplinkosaugininkai stebisi ne tik žvejų savivaliavimu ant ledo gaudant žuvis uždraustu būdu, bet ir jų įžūlumu: ne kartą bausti žvejai ir toliau rizikuoja likti nepastebėtiems, tačiau ne visuomet sėkmingai...

 • Žvejų turnyro metu laimėtas automobilis

  Žvejų klubo „Vienam gale kablys" organizuojamose kasmetinėse karpių gaudymo „Dynamite Baits, Kur Tu, karpi?" varžybose buvo laimėtas pagrindinis prizas – KIA automobilis. Vakar Vilniuje jis buvo iškilmingai įteiktas varžybų nugalėtojams.

 • Uteniškiai žvejai nepasimokė: aplinkosaugininkai juos vėl čiupo

  Milžiniška bauda laukia uteniškių, nusprendusių numoti ranka į anksčiau jiems skirtas administracines nuobaudas už neteisėtą žvejybą ir toliau mėgautis šiuo užsiėmimu. Tačiau šį kartą pareigūnų pričiuptiems žvejams nebegelbėjo net ir balandžio 1-osios pokštai...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5361
Vakar apsilankė:6602
Šią savaitę apsilankė:5361
Šį mėnesį apsilankė:151951
Viso (nuo 2015-02-16):11914143
Šiuo metu naršo:
143
2019-12-16
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!