Konkurso nugalėtojas svajoja apie privačią mėsinę
ĮvairenybėsKonkurso nugalėtojas svajoja apie privačią mėsinę
2014 gruodžio 19, Penktadienis 10:25

Konkurso nugalėtojas svajoja apie privačią mėsinę

Konkurso nugalėtojas svajoja apie privačią mėsinę
 • Lina NARČIENĖ
 • 61 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Po apdovanojimų, kuriuos atsiėmė po ketvirtadienį Utenos regioniniame profesinio mokymo centre vykusio Tarptautinio mėsininkų profesinio meistriškumo konkurso, jaudulio neslėpė šio konkurso I vietos laimėtojas iš Kauno. „Džiugu girdėti, kad mano pastangos nenuėjo veltui, parodžiau, ką gebu. Tikiuosi, kad dar parodysiu ir ateityje...", – mįslingai šypsojosi Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro III kurso studentas Ernestas Radzevičius.

Nuo ryto iki vėlyvos gruodžio 18-osios popietės Utenos regioniniame profesinio mokymo centre vyko Tarptautinis mėsininkų profesinio meistriškumo konkursas, kuriame dalyvavo devyni dalyviai iš penkių Lietuvos, Latvijos bei Estijos mokymo įstaigų.
Gausus būrys svečių ir šio konkurso dalyvių, lydimų savo profesijos mokytojų, iš pradžių susirinko ne tik prisistatyti, bet ir išgirsti Utenos regioninio profesinio mokymo centro direktoriaus Zenono Aleknos sveikinimo žodžių. Vadovas nuoširdžiai pasidžiaugė pirmą kartą Utenoje vykstančiu konkursu, kuriame dalyvavo Tartu profesinio rengimo centro, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro, Rezeknės technikumo, Rygos turizmo ir kūrybinės pramonės inžinerijos kolegijos bei Utenos regioninio profesinio mokymo centro mokiniai, ir pasidžiaugė tuo, kad centras glaudžiai bendradarbiauja su UAB „Biovela group" įmone „Utenos mėsa" ir abipusė partnerystė, kaip tikisi Z. Alekna, bus vystoma ir ateityje.
Beje, šis konkursas uteniškiams nebuvo pirmasis – 2012 metais tarptautiniame mėsininkų konkurse, vykusiame Norvegijoje, Osle, mėsininkai iš Utenos užėmė I vietą.
Susipažinę su šio konkurso reikalavimais, 9 dalyviai jau buvo pasirengę užduotims, kurias reikėjo atlikti ypač kruopščiai. Ruošdami mėsos vyniotinius, pusgaminius nacionaliniam patiekalui bei kepimui kepsninėje ar ant laužo, konkurso dalyviai pasitelkė ir savo fantaziją: gaminius papuošė morkomis, paprikomis, žalumynais ar pagardino prieskoniais.
Pirmą kartą šiame konkurse dalyvavęs kauniškis Ernestas Radzevičius „Utenos dienai" sakė, kad užduotys nebuvo lengvos, o pats konkursas – pilnas įspūdžių. Tam iš anksto ruošėsi: kai kuriuos patiekalus gamino po keletą kartų.
Mėsininkų meistriškumu pasidžiaugė ir Utenos regioninio profesinio mokymo centro direktorius Z. Alekna, kuris negailėjo padėkos žodžių tiek dalyviams, tiek juos vertinusiems komisijos nariams. „Tikiuosi, kad šis konkursas ateityje bus tradicinis", – sveikindamas dalyvius kalbėjo vadovas, pabrėždamas šio mėsininkų profesinio meistriškumo konkurso naudą dalyviams, kurie ne tik galėjo pademonstruoti savo sugebėjimus, bet ir pasimokyti vieni iš kitų.
Komisijos pirmininkė UAB „Biovela group" technologijų vystymo ir maisto saugos departamento direktorė Aldona Paražinskienė taip pat pasidžiaugė tuo, kad ji buvo pakviesta į šį konkursą. O vertinti dalyvius, pasak jos, nebuvo lengva, teko gerai pasukti galvas. „Jei būtų galimybė, mes šį konkursą būtume išskyrę į dvi dalis: į išpjaustymo ir kulinarinių gabumų. Išpjaustydamos mėsą pirmavo merginos, o kulinarinius sugebėjimus geriau atskleidė vaikinai", – pastebėjo A. Paražinskienė, kuriai vertinti dalyvius talkino „UAB Biovela group" produktų kūrimo technologė Vida Ežerskienė bei UAB „Utenos prekyba" personalo-informacinio skyriaus viršininkė Stasė Mačiulienė.
Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, kad stipriausi šio konkurso dalyviai – kauniškiai. Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro mokinys Ernestas Radzevičius užėmė I vietą, o II vieta atiteko tos pačios profesinės įstaigos mokiniui Domui Drazdauskui. Trečiąja prizine vieta džiaugėsi ir uteniškė Ieva Kaupaitė, mokslus kremtanti Utenos regioniniame profesinio mokymo centre.
Kiekvienas jaunas žmogus turi savo svajonių ir vilčių, tad daugelis mokslus baigusių, tinkamą profesiją įgijusių jaunuolių renkasi sau patinkantį darbą. Utenoje vykusio Tarptautinio mėsininkų profesinio meistriškumo konkurso laureatas Ernestas atviravo, kad iškart po mokslų jis svajoja apie savo mėsinę. „Gal todėl, kad turiu tokią gyslelę...", – šypsojosi Ernestas, rankose laikydamas už dalyvavimą konkurse gautą padėką.

Autorės ir Utenos regioninio profesinio mokymo centro nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kviečiame dalyvauti aplinkosauginiame konkurse „Kita forma“

  Prasidėjus naujiems mokslo metams Lietuvos vaikai vėl kviečiami į savo aplinką pažvelgti kūrėjo akimis ir namuose randamus medžiagų likučius bei nereikalingus daiktus paversti dekoro detalėmis, interjero akcentais, aksesuarais, baldais ar žaidimais bei dalyvauti aplinkosauginiame konkurse „Kita forma“. Šių metų konkursas dalyvių registracijos lauks iki spalio 21 dienos, o geriausi darbai bus eksponuojami nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

 • Jaunieji miško bičiuliai rungsis tarptautiniame konkurse

  Aukštaitijos nacionalinio parko Bitininkystės muziejuje vyko Jaunųjų miško bičiulių tarptautinio konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ nacionalinis turas. Iš devynių besivaržiusių komandų tik viena buvo išrinkta atstovauti Lietuvai tarptautiniame konkurse.

 • Prasideda nacionalinis seniūnijų konkursas „Valstybę kuriame mes“

  Prasideda nacionalinis seniūnijų konkursas „Valstybę kuriame mes“, kurio iniciatorė – Lietuvos kultūros ministerija. Tai vienas iš valstybės atkūrimo šimtmečio programos renginių, skirtų skatinti bendruomeniškumą, telkti žmones bendrai veiklai, stiprinti vietos savivaldą. Konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 • Paskelbtas konkursas į NŽT direktoriaus vietą

  Žemės ūkio ministerija paskelbė konkursą Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktoriaus pozicijai užimti. Vieni esminių vadovui formuluojamų uždavinių – efektyvus NŽT veikos užtikrinimas ir visuomenės pasitikėjimo šia institucija atstatymas.

 • Renkamas sveikas, paprastas ir skanus produktas

  Utenos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti konkurse ,,Paprasta, skanu ir sveika", kuris vyks dviem etapais:

 • Įmonės kviečiamos varžytis dėl „Judriausio darbdavio 2017“ statuso

  Rūpiniesi savo aplinka? Tau svarbu, kokiu oru tu kvėpuoji? Tau svarbu, kad aplinką tausotų ir tavo darbuotojai? Dalyvauk konkurse ir galbūt tavo įmonė pelnys „Judriausio darbdavio 2017" statusą. Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija, kasmet vykstanti rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija raginame vietos valdžios institucijas ir įmones inicijuoti ir skatinti darnų transporto priemonių naudojimą bei pakviesti visuomenę išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį.

 • Gyventojai kviečiami dalyvauti nuotraukų konkurse

  Utenos seniūnijos gyventojai kviečiami dalyvauti fotografijų konkurse „Mano išaugintas derlius ar geriausias laimikis".

 • Uteniškės sėkmė tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse

  Birželio 11 dieną Utenos meno mokyklos fortepijono mokytoja Ingrida Dirmienė su mokine Asta Dirmaite buvo išvykusios į Sankt Peterburgą (Rusija), kur dalyvavo tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Baltųjų naktų garsai ir spalvos". Asta Dirmaitė sėkmingai pasirodė konkurse – vyresniųjų pianistų (16–18 m.) kategorijoje tapo laureate ir buvo apdovanota III laipsnio diplomu bei taure. Reikšmingą apdovanojimą jaunoji muzikantė Utenai parveža ne pirmą kartą.

 • Nuotraukų konkurso apdovanojimuose – ne tik laimėtojai, bet ir jų šeimos

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir visos teritorinės ligonių kasos, siekdamos priminti, koks svarbus šeimos sveikatai yra šeimos gydytojas, kaip svarbu rūpintis sveikata ir daryti viską, kad neužkluptų ligos, vasario–kovo mėn. organizavo 5–12 klasių mokinių nuotraukų konkursą „Sveika šeima", kuriame kartu su Lietuvos spaudos fotografų klubu (LSFK) kvietė dalyvauti visus Lietuvos mokinius. Jau susumuoti konkurso rezultatai ir gegužės 12-ą, minint Tarptautinę šeimos dieną, apdovanoti jo laimėtojai. Iš viso konkurse dalyvavo apie 200 šalies mokinių.

 • Pasibaigus konkursui paskelbti ir nugalėtojai

  Prof. Tado Ivanausko atminimui įprasminti šalyje tapo tradicija kasmet rengti šventę „Paukščiai grįžta namo". Šiais metais Generalinės miškų urėdijos iniciatyva surengtas floristinių paveikslų dekoravimo konkursas. Čia savo išmonę ir gabumus galėjo pademonstruoti visi dalyvauti norintys vaikai, mokiniai, Lietuvos jaunųjų miško bičiulių sambūrio nariai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5454
Vakar apsilankė:6283
Šią savaitę apsilankė:39410
Šį mėnesį apsilankė:164179
Viso (nuo 2015-02-16):10918074
Šiuo metu naršo:
77
2019-08-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!