Ar dėl koronaviruso gali nebelikti prezervatyvų?
ĮvairenybėsAr dėl koronaviruso gali nebelikti prezervatyvų?
2020 gegužės 13, Trečiadienis 09:44

Ar dėl koronaviruso gali nebelikti prezervatyvų?

Ar dėl koronaviruso gali nebelikti prezervatyvų?

Dėl visą pasaulį užklupusios koronaviruso pandemijos ir daugelyje šalių įvesto karantino žmonės yra priversti praleisti žymiai daugiau laiko namuose nei yra įpratę. Nors priprasti prie naujų taisyklių gali būti išties nelengva, visa tai gali atnešti ir teigiamų pokyčių žmonių, o ypač porų, gyvenime. Šis laikas itin dėkingas, norint atsigręžti vienas į kitą ir sukurti artimesnį, glaudesnį ryšį tarp dviejų žmonių. Dabar poros gali dažniau užsiimti veikla, kuri galbūt anksčiau buvo nustumta į antrą planą ar kuriai tiesiog nebelikdavo laiko. Dėl išaugusio poreikio meilės žaidimams ir nežinomybės, kas bus rytoj, išaugo ir tokių apsaugos priemonių nuo nėštumo kaip prezervatyvai poreikis. Rodos, didžiosios prezervatyvų kompanijos turėtų tik džiaugtis tokia didele jų produkcijos paklausa, tačiau ne viskas taip paprasta, kaip gali pasirodyti – prezervatyvų gali tiesiog pritrūkti.

Uždaromi prezervatyvų fabrikai

Viena didžiausių įmonių, kurios gaminami prezervatyvai sudaro net 20% viso pasaulio produkcijos, Malaizijos Karex Bhd buvo priversta nutraukti gamybą daugiau nei savaitei po to, kai vyriausybė pateikė planą naujojo koronaviruso plitimo sustabdymui. Per tą laiką nė vienoje iš trijų šios įmonės gamyklų nebuvo pagamintas nė vienas prezervatyvas. Taip, vos per keletą dienų pasaulis neteko 100 milijonų vienetų.
Karex Bhd bendrovei buvo leista atnaujinti veiklą kovo 27 d., taikant specialią išimtį „būtinosioms" pramonės šakoms, tačiau dirbti galėjo tik 50% šios įmonės darbuotojų... Tad kaip viskas bus – sunku nuspėti.
Visgi, su tokiomis problemomis susiduria ne tik Malaizijos įmonės – COVID-19 protrūkio metu Kinijoje taip pat daugelis prezervatyvų gamyklų buvo uždarytos, o darbuotojų buvo paprašyta likti namuose arba dirbti pagal sutrumpintą darbo grafiką. Nors protrūkis Kinijoje jau yra prislopintas, šiai dienai daugelis kontracepcijos priemonių tiekėjų vis dar veiklą vykdo ne visu pajėgumu. Tai kelia nemažą susirūpinimą, kadangi ne tik didžioji dalis visų prezervatyvų gaminami Azijoje, tačiau šis žemynas yra ir pagrindinis žaliavų tiekėjas kitur esantiems gamintojams visame pasaulyje.

Sutrikęs tiekimas

Kaip tik ir užsiminėme, kad dar viena problema, apsunkinanti prezervatyvų industrijos veiklą – sutrikęs tiekimas. Nerimas dėl galimo naujojo koronaviruso perdavimo padidino įvairių priežiūros institucijų budrumą tokiose srityse kaip importas, krovinių gabenimas ir siuntų įforminimas.
Griežta patikra, prašymas pateikti prekių, įvežtų iš kitų šalių, dokumentus ir gautos produkcijos laikymas karantine keletą savaičių prisideda prie nemažo siuntų vėlavimo. Tokia situacija ypač nedėkinga toms šalims, kurios neturi sukauptų prezervatyvų atsargų. Pavyzdžiui, itin skaudžios pasekmės numatomos Afrikos valstybėms, kur vyrauja didelis skurdas, o ligos kaip AIDS ir ŽIV yra plačiai paplitusios. Apsunkinus tiekimą ir mažėjant prezervatyvų atsargoms, šios ligos prevencija besirūpinančios organizacijos nebegali tinkamai vykdyti savo veiklos. Pasaulio sveikatos organizacija jau deda pastangas, kad prezervatyvų čia nepritrūktų.
Net ir vieno didžiausių prekės ženklo Durex, per metus pagaminančio 5 milijardus prezervatyvų ir juos eksportuojančio į daugiau nei 140 pasaulio valstybių, atstovai pripažįsta susiduriantys su eksporto sunkumais dėl valstybių sienų uždarymo bei atšauktų lėktuvų skrydžių.

Prezervatyvų kaina

Logiška, jog tokie iššūkiai, su kuriais susiduria didieji ženklai, darys poveikį ne tik prezervatyvų trūkumui, bet ir išaugusiai jų kainai. Prezervatyvai su akcija (https://www.fantazijos.lt/prezervatyvai) pasirodys kurį laiką turėtų pasirodyti rečiau, o ir jų kiekis, kurį galėsime nusipirkti, gali sumažėti.
Nors dabar prezervatyvų gamintojai tikina, jog kainos nekils ir nesikeis, išaugusi prezervatyvo savikaina dėl ribotos darbo jėgos, ribotų išteklių bei brangesnių eksporto išlaidų nepaliks kito kelio, norint išsaugoti verslą. Viskas, ką galime padaryti, tikėtis, jog virusas neužilgo praeis, o verslas, paveiktas jo, greitai atsities.

Prognozės Lietuvai

Kol kas nerimauti dėl prezervatyvų trūkumo Lietuvoje neverta – daugelis internetinių ar fizinių sekso prekių parduotuvių turi pakankamą rezervą, kuriuo galėtų aprūpinti visus norinčius įsigyti šią nuo nepageidaujamo nėštumo apsaugančią prekę.
Prekės pristatomos bekontakčiu būdu per kurjerių tarnybą arba jas galima atsiimti jums patogiame siuntų terminale. O jei nežinote, kurią sekso prekių parduotuvę pasirinkti, apsilankykite www.fantazijos.lt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3828
Vakar apsilankė:8089
Šią savaitę apsilankė:18386
Šį mėnesį apsilankė:29200
Viso (nuo 2015-02-16):14296360
Šiuo metu naršo:
106
2020-08-05
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!