Artėjant Vasario 16-ajai pirkėjai susigundo net ir keisčiausia tautine atributika
ĮvairenybėsArtėjant Vasario 16-ajai pirkėjai susigundo net ir keisčiausia tautine atributika
2019 vasario 14, Ketvirtadienis 15:21

Artėjant Vasario 16-ajai pirkėjai susigundo net ir keisčiausia tautine atributika

Artėjant Vasario 16-ajai pirkėjai susigundo net ir keisčiausia tautine atributika

Lietuviai ruošiasi Vasario 16-ąjai – tautinę atributiką perka ir sau, ir draugams: pirkėjai domisi šiais metais prekybos centruose siūlomomis vėliavėlėmis, aprangos detalėmis ar net automobiliui skirtais oro gaivikliais su Vyčio ženklu.

Didžiausioms valstybinėms šventėms žmonės pradeda ruoštis jau metų pradžioje. Prekybininkai pastebi, kad tautinės atributikos pardavimai piką pasiekia prieš pat vasario 16 dieną. Per šį laikotarpį šios prekių kategorijos pardavimai išauga beveik 20 proc., lyginant su kitu metų laiku. Apklausos rodo, kad Valstybės atkūrimo dieną kasmet mini apie 70 procentų Lietuvos gyventojų, o maždaug kas dešimtas šia proga dar ir išrenka simbolinių dovanų artimiesiems bei draugams.
„Geltona, žalia ir raudona spalvomis, Vyčiu bei kita lietuviška simbolika pažymėtos atributikos ir drabužių paklausa šokteli aukštyn jau metų pradžioje. Šiemet populiariausios tautinės atributikos prekės išlieka nepakitusios nuo praėjusių metų: tai suvenyrinės Lietuvos vėliavėlės, tautinių spalvų pirštinės bei kepurės, vyriškos bei moteriškos kojinės, megzti tautinių spalvų šalikai bei ženkliukai Lietuva. Ir nors didesnė šių prekių paklausa buvo juntama praėjusiais metais, kuomet minėjome Lietuvos šimtmetį, šiemet smulkesnė tautinė atributika vis dar susilaukia pirkėjų dėmesio. Skaičiuojame, kad per šiuos metus įvairios tautinės atributikos prekių esame pardavę jau daugiau nei 20 tūkst. vienetų", – teigė lietuviško prekybos tinklo „Maxima" komercijos vadovė Vilma Drulienė.
Remiantis atliktomis apklausomis, dovanas artimiesiems ar draugams valstybinių švenčių proga dovanoja kas dešimtas „Maximos" pirkėjas.
„Dažniausiai dovanojami smulkūs valstybės atributika pažymėti aksesuarai – raktų pakabukai, ženkliukai su šalies vėliava ar Vyčiu, taip pat tradicinis lietuviškas maistas. Šiais metais asortimente turime ir naujovių: valstybinių vėliavų rinkinį, automobilinį oro gaiviklį su Vyčio ženklu, marškinėlius su Lietuvos žemėlapiu. Tad savo artimuosius valstybinės šventės proga norintys pradžiuginti žmonės tikrai ras iš ko pasirinkti", – pridūrė „Maximos" komercijos vadovė.
Apklausų duomenys rodo, kad Valstybės atkūrimo dienai iš anksto ruošiasi apie dešimtadalis gyventojų, o ją švęsdami dauguma žmonių išsiverčia su nebrangia, simboline atributika, kurią perka papuošti namams ar padovanoti draugams, artimiesiems. Tam lietuviai dažniausiai skiria iki 20 eurų.
„Mūsų tinklo parduotuvėse pirkėjai šiemet taip pat pirko ir didelio formato valstybines vėliavas, jų esame pardavę jau kelis šimtus. Šis skaičius šiais metais mažesnis, kadangi pernai žmonės šių vėliavų pirko daugiau, ruošdamiesi valstybės šimtmečio minėjimui", - sako V. Drulienė.

Laikraščio „Utenos diena" ir „Maximos" inf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4407
Vakar apsilankė:8891
Šią savaitę apsilankė:19593
Šį mėnesį apsilankė:202675
Viso (nuo 2015-02-16):10490338
Šiuo metu naršo:
104
2019-06-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!