Pradinukams ir darželinukams – daugiau nemokamų vaisių ir daržovių
ĮvairenybėsPradinukams ir darželinukams – daugiau nemokamų vaisių ir daržovių
2018 rugsėjo 18, Antradienis 13:02

Pradinukams ir darželinukams – daugiau nemokamų vaisių ir daržovių

Pradinukams ir darželinukams – daugiau nemokamų vaisių ir daržovių

Jau daugiau kaip dešimt metų Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) rūpinasi, kad ant darželinukų ir pradinukų stalo nemokamai nuolat būtų pieno produktų, vaisių ir daržovių. Šiemet papūtus permainų vėjams pirmenybė bus teikiama vaisiams ir daržovėms.

Pagal Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą vaikams, lankantiems priešmokyklines ugdymo įstaigas, ir pradinukams jau nuo rugsėjo 17 dienos dalijamas geriamasis pienas ir pieno gaminiai: jogurtas, kefyras, švieži ar brandinti sūriai. Pieno gaminiai vaikams gali būti tiekiami iki trijų kartų per savaitę, iš kurių bent du kartus – geriamasis pienas.

Vaisiai, daržovės ar jų sultys ant vaikų stalo atsiras nuo spalio 1 d. Vaikui per dieną skiriama viena porcija, kurią sudaro vienas iš produktų: obuolys, morka, kriaušė, vaisių arba daržovių sulčių stiklinė, vaisių tyrių indelis. Produktai vaikams dalijami iki trijų kartų per savaitę.

Atkreiptinas dėmesys, kad visi produktai, tiekiami pagal programą, turi būti ekologiški arba pagaminti pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą. Apie tai, kokie produktai vaikams bus dalijami, mokyklos pačios informuoja tėvelius.

Net 60 proc. visų paramos lėšų, skiriamų pagal šią programą, sudaro nacionalinės lėšos. 2018-2019 mokslo metais pieno gaminių dalijimui yra skirta 2,9 mln. Eur, o vaisių ir daržovių – 1,9 mln. Eur. Svarbu tai, kad šiemet ŽŪM perskirstė programos lėšas tarp produktų grupių, vaisiams ir daržovėms skirdama papildomus 350 tūkst. Eur.

Nustatytas lėšų limitas vienam vaikui pienui ir pieno gaminiams dalyti yra 2,09 Eur per mėnesį, o vaisiams ir daržovėms – 1,54 Eur per mėnesį.

Visi minėtieji produktai bus dalijami iki gegužės mėn. 31 d.

Dalyvavimas programoje yra savanoriškas – dalyvauti gali bet kuri ikimokyklinio ugdymo įstaiga ar švietimo įstaiga, ugdanti pradinukus. Vaikų ugdymo įstaigos ir produktų tiekėjai turi kreiptis į programą administruojančią VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrą (nuo š. m. spalio 1 d. visas jos funkcijas perims naujoji VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, tad bendradarbiavimas toliau vyks su ja).

Programoje pernai dalyvavo 1 595 ugdymo įstaigos, pieno produktus ir vaisius skanavo apie 237 tūkst. vaikų.

Greta dalijamų produktų yra vykdoma ir šviečiamoji veikla. 2017-2018 mokslo metais buvo parengta metodinė medžiaga pedagogams ir vaikams, skirta vaikus supažindinti su vaisių ir daržovių bei pieno gaminių atsiradimu ant mūsų stalo, jų teikiama nauda sveikatai.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Vėl skambėjo pradinukų muzika

    Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos popchoro dainininkai bei muzikantai antrą kartą Utenos kultūros centre surengė nuotaikingą koncertą „Mano gimtinė“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

  • ESO pristato nemokamą elektros gedimų registravimo numerį 1852

    Gerindama klientų aptarnavimą ir informavimą, elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius" (ESO) pristato nemokamą ir visą parą veikiantį elektros gedimų registravimo numerį 1852. Naujas trumpasis numeris bus skirtas visiems ESO klientams, norintiems užregistruoti elektros tiekimo sutrikimą. Visiems gyventojams, nepriklausomai nuo ryšio operatoriaus ar turimo plano, skambutis nieko nekainuos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7323
Vakar apsilankė:6450
Šią savaitę apsilankė:26814
Šį mėnesį apsilankė:163364
Viso (nuo 2015-02-16):10451027
Šiuo metu naršo:
85
2019-06-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!