Uteniškius suvienijo Tautiška giesmė
ĮvairenybėsUteniškius suvienijo Tautiška giesmė
2018 liepos 10, Antradienis 15:30

Uteniškius suvienijo Tautiška giesmė

Uteniškius suvienijo Tautiška giesmė
 • 19 foto

Liepos 6 dieną lietuvaičius ir užsienyje gyvenančius tautiečius tradiciškai susivienija giedama „Tautiška giesmė". Šiemet uteniškiai giedoti himną rinkosi įvairiose vietose: vieni prie ežero, kiti ant piliakalnio, treti pasirinko ramų ir atokų kampelį. Prie Utenos kultūros centro Tautiškos giesmės giedojimas taip pat subūrė didžiulį būrį uteniškių.

Tauragnai

Liepos 6 dieną renginiai, skirti Valstybės dienai, prasidėjo tradiciniu bėgimu Tauragnų piliakalnis-Taurapilis. Prie starto linijos stojo 17 bėgikų: Julius Amolevičius, Vaidas Atkočiūnas, Jurgita Baleišytė, Alvydas Danauskas, Ieva Jankauskaitė, Inga Jankauskienė, Goda Mažeikaitė, Jūratė Mažeikienė, Meida Mikalauskaitė, Adrijus Mikalauskas, Inga Motiejūnienė, Žydrūnas Pakalnis, Gediminas Palskis, Arūnas Rinkauskas, Gintarė Sukarevičienė, Jonė Šinkūnaitė, Danutė Valkauskienė.
Pirmas finišavo Žydrūnas Pakalnis, antras buvo Gediminas Palskis, trečia atbėgo Goda Mažeikaitė. Septyniolika dalyvių pasiekė finišo liniją ir buvo apdovanoti medaliais.
Ant Taurapilio piliakalnio susirinkusius dalyvius sveikino seniūnas Alvydas Danauskas. Utenos kultūros centro Tauragnų skyriaus Vaikų ir jaunimo dramos studijos artistai parodė poetinę kompoziciją „Lietuva, tėvyne mūsų" (vadovė Loreta Juškėnienė), o folklorinis ansamblis – programą „Iš Žiniuonės skrynios" (vadovė Vilma Valienė).
21 val. ant piliakalnio skambėjo Tautiška giesmė. Himną darniai giedojo per 200 žmonių. Sugiedoję himną susirinkusieji neskubėjo skirstytis, bendravo, piliakalnio papėdėje vaišinosi žolelių arbata.

Biliakiemis, Medeniai, Vaikutėnai, Pačkėnai

Utenos seniūnijoje Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena paminėta visuose trijuose Utenos seniūnijos centruose. Biliakiemiečiai, Medenių krašto bendruomenė ir svečiai Lietuvos himną giedojo prie Biliakiemio laisvalaikio centro pasipuošę ne tik vėliavomis, bet ir tautiniais rūbais. Vaikutėniškiai susirinko giedoti Tautišką giesmę prie kryžiaus Vaikutėnų parke ir pasveikinti Mindaugą Mickonį su vardadieniu. O pačkėniškiai tradiciškai rinkosi prie kaimo laikrodžio ir paminklinio akmens.

Vilučiai

Liepos 6-ąją gražus Vilučių bendruomenės būrys, susirinkęs prie kaimo kryžiaus, giedojo Tautinę giesmę. Buvo skaitomos eilės, dainuojamos seniai skambėjusios dainos ir džiaugtasi susibūrusių kraštiečių gausa. Kaimo sambūryje dalyvavo ne tik nuolatiniai kaimo gyventojai, bet ir iš tolimų kraštų į tėviškę sugrįžęs jaunimas.

Leliūnai

Valstybės dienos šventė Leliūnuose prasidėjo šv. Mišiomis Šv. Juozapo bažnyčioje, kurias aukojo parapijos klebonas Stasys Tamulionis. Pasibaigus šv. Mišioms miestelio aikštėje pašventintas paminklinis akmuo „Vytis", kurio autorius skulptorius Valentinas Šimonėlis.
Tautišką giesmę giedojo daugiau kaip 200 žmonių, tokiam gausiam būriui susirinkusių šventę dovanojo Utenos kultūros centro Leliūnų skyriaus jaunimo studija „Aušra" (vadovai Aušra ir Edmundas Gutauskai) ir Birštono kultūros centro merginų grupė „Crazy" (vadovė Lijana Stakauskaitė) su programa „Dainuoju Lietuvai". Beje, viena daina buvo skirta ir seniūnei Linai Petronienei jubiliejaus proga.
Leliūniškiams ir svečiams buvo kepama šimto kiaušinių kiaušinienė, padėkomis pagerbti seniūnijai labiausiai nusipelnę gyventojai: už iniciatyvas ir meno puoselėjimą paramą Vytautas Valiušis ir Giedrius Mazūras, už tėviškės tradicijų saugojimą Vytautas Morozovas ir Juozas Kazickas, aktyviai bendruomenės ir seniūnijos veikloje dalyvaujantys Danutė Titenienė ir Liuonius Krivickas.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 020.jpg
 • Click to enlarge image 1 nuotr.jpg
 • Click to enlarge image IMGP3883.jpg
 • Click to enlarge image IMGP3885.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20180706_205841_1.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20180706_210158.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20180706_210450_1.jpg
 • Click to enlarge image IMG_20180706_210555.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2937.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2938.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2952.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2971 1.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2971.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2981.jpg
 • Click to enlarge image IMG_9177.jpg
 • Click to enlarge image IMG_9214.jpg
 • Click to enlarge image IMG_9285.jpg
 • Click to enlarge image IMG_9297.jpg
 • Click to enlarge image IMG_9358.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Skaitytojus pasitiko apsirengusios tautiniais kostiumais

  Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 15 dieną, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos darbuotojus skaitytojus pasitiko vilkinčios tautiniais kostiumais ir kvietė bendrai sugiedoti Tautišką giesmę.

 • Patriotiškumo jausmo lietuvių širdyse neužgesino net lietus

  Liepos 6-osios vakarą skirtinguose pasaulio kampeliuose gyvenančių lietuvių širdys plakė vienu ritmu – tądien vieningai buvo giedama tautiška giesmė. Minėdami Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Lietuvos himną giedojo ir Utenos krašto žmonės. Graži tradicija suvienijo miesto gyventojus, kaimo bendruomenių narius. Tautišką giesmę giedojo ne tik uteniškiai, kurie nuo lietaus slėpėsi kultūros centre, bet ir Leliūnų, Antalgės, Pakalnių, Sudeikių ir kitų rajono bendruomenių nariai.

 • Prieš krepšinio rungtynes skambės naujai sukurtas himnas

  Utenos „Juventus" klubas nuo šiol gali didžiuotis dar vienu pasiekimu. Uteniškius į pergales nuo šiol ves grupės ANBO lyderio bei vokalisto Rolando Paškevičiaus sukurtas ir atliktas „Juventus" ekipos himnas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8795
Vakar apsilankė:6295
Šią savaitę apsilankė:15090
Šį mėnesį apsilankė:198172
Viso (nuo 2015-02-16):10485835
Šiuo metu naršo:
92
2019-06-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!