ĮvairenybėsNe visur maudyklų ir rekreacijai skirtų zonų vanduo švarus
2018 liepos 05, Ketvirtadienis 10:09

Ne visur maudyklų ir rekreacijai skirtų zonų vanduo švarus

Ne visur maudyklų ir rekreacijai skirtų zonų vanduo švarus

Birželio mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai rodo, kad 4,6 proc. tirtų maudyklų neatitiko Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų. Gauti rezultatai apie 108 maudyklų vandens kokybę iš 114 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų.

Vandens kokybė neatitiko nustatytų mikrobiologinių parametrų Kauno miesto Kauno marių II paplūdimio maudykloje – birželio 26 dieną buvo nustatytas didesnis, negu leidžiama higienos normoje, žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml vandens. Šis parametras viršijo leidžiamas normas birželio 25 d. Panevėžio miesto Ekrano gamyklos tvenkinyje – 1,9 karto, Radviliškio rajono Eibariškių tvenkinio maudykloje – 1,7 karto, birželio 19 d. Anykščių rajono Rubikių ežero maudykloje – 4,1 karto, Zarasų rajono Sartų ežero maudykloje – 1,7 karto. Pakartotinai atlikus tyrimus Eibariškių tvenkinyje birželio 27 d. vandens kokybės atitiko reikalavimus.

Gauta informacija ir apie 87 rekreacijai skirtų zonų vandens kokybę. Didesnis, nei leidžiama higienos normoje, žarninių lazdelių kolonijas sudarančių vienetų skaičius vandenyje rastas birželio 25 d. Panevėžio rajono Nevėžio upėje ties Nevėžio gyvenviete, birželio 18, 27 d. Mituvos užtvankoje Jurbarko rajone, birželio 21 d. Eišiškių miestelio tvenkinyje Šalčininkų rajone.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Paskelbė vandens maudyklų vandens kokybę

  Utenos rajono savivaldybės administracija Utenos rajono maudyklų vandens kokybės stebėsenai vykdyti sudarė sutartį su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.

 • Dviejuose vandens telkiniuose maudytis nerekomenduojama

  Utenos rajono savivaldybės administracija, vykdydama aplinkos monitoringą, stebi Utenos rajono vandens telkinių maudyklų vandens kokybę.

 • Paaiškėjo, ar Utenos rajono maudyklų vanduo yra švarus

  Utenos rajono savivaldybės administracija sudarė sutartį su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija dėl vandens kokybės stebėsenos Utenos rajono maudyklose. Prieš maudymosi sezono pradžią (gegužės 25 d.) buvo paimti vandens mėginiai iš šių Utenos rajono savivaldybės vandens telkinių maudyklų: Alaušo ežero (Sudeikiai), Tauragno ežero (Tauragnai), Dauniškio ežero (Aušros g., Utena), Dauniškio ežero (Sudeikių g., Utena), Vyžuonėlio ežero (Ežero g., Utena), Vyžuonėlio ežero (Molėtų g., Utena), Utenos tvenkinio (Vestuvių g., Utena).

 • Į ežerų maudyklas vėl sugrįžo prižiūrėtojai

  Birželio 8 dieną laikraštyje „Utenos diena" rašėme, kad Utenos miesto maudyklose nebeliko gelbėtojų. Maudyklas buvo nuspręsta palikti be gelbėtojų todėl, kad neva šie neatliko jokių funkcijų, o atsitikus bėdai vandenyje vargu ar būtų ištiesę pagalbos ranką skęstančiajam.

 • Ne visos Utenos maudyklos paruoštos poilsiautojams

  Kaip ir kasmet, atšilus orams ir prasidėjus atostogų, poilsio bei maudynių sezonui, „Utenos diena“ savo skaitytojams parengė reportažą iš populiariausių maudyklų. Ilgai laukta ir pagaliau prasidėjusi vasara jau ne pirmą savaitę uteniškius vilioja išsimaudyti ar pasideginti. Daugelis Utenos rajono paežerėse esančių maudyklų saulės spindulių išsiilgusius poilsiautojus pasitinka svetingai, o ir patys vasarotojai džiaugdamiesi vasara dėl smulkių trūkumų nuotaikos nesigadina.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3015
Vakar apsilankė:3400
Šią savaitę apsilankė:18292
Šį mėnesį apsilankė:85328
Viso (nuo 2015-02-16):9018272
Šiuo metu naršo:
50
2018-09-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!