ĮvairenybėsKeisti pasaulį gali kiekvienas
2018 birželio 11, Pirmadienis 08:36

Keisti pasaulį gali kiekvienas

Keisti pasaulį gali kiekvienas

Niekada nenurimstantys idėjų generatoriai VšĮ Robotikos akademija kartu su Energijos sprendimų centru ir kitomis socialinę atskirtį patiriančius vaikus globojančiomis organizacijomis (tokiomis kaip „Gelbėkit vaikus“) 2018 metais startuoja su nauju ambicingu tikslu – neatlygintinai mokyti vaikus programavimo ir suteikti jiems galimybę žengti į prikaustantį bei nuolat stebinantį robotikos pasaulį.

Daugelis dienos centrų, vaikų namų, šeimynų, kultūros namų lankytojų dėl projekto „Vaikų ir jaunimo užimtumo skatinimas pasitelkiant STEAM ugdymo priemones“ turėjo šaunią progą pabuvoti išradėjų vaidmenyje ir patirti kūrybos džiaugsmą. Šį kartą apie pas juos atkeliavusius itin populiarius robotikos užsiėmimus įspūdžiais dalijosi VO „Gelbėkit vaikus" Utenos vaikų dienos centro „Draugystė“ socialinė darbuotoja Loreta Vasilevičiūtė.

Anot Loretos, vaikai, išgirdę apie būsimą galimybę, buvo sužavėti, pranešė apie būrelį ir kitiems, todėl dėl šios iniciatyvos dienos centras sulaukė penkių naujų lankytojų.

Darbuotojos teigimu, programuoti yra gana sudėtinga, tačiau su robotika šie vaikai susiduria nebe pirmą kartą, nes šie užsiėmimai vyksta ir mokyklose. „Palaipsniui apsiprasim ir tobulėsim šioje srityje", – optimistiškai nusiteikusi ji. Ir jokių abejonių dėl to nekyla – visi centro lankytojai tikino, kad jiems labai įdomu ir smagu, vos tik atėję ir spėję nusirengti jie iškart puola prie robotikos stalo, noriai atlieka temines užduotis, kartais, pasitelkę savo kūrybiškumą, konstruoja laisva forma.

„Apie galimybę užsiimti robotika ir lavintis pranešame visiems, kuriems tik įdomu, taip pat ši informacija prieinama mūsų dienos centro internetiniame puslapyje. Šia veikla susidomi tiek vaikai, tiek jų tėvai ir aplanko mus, kad pasiteirautų daugiau. Konstravimas labai padeda vaikams susitvarkyti su agresija, jie susikaupia ir tarsi atsipalaiduoja, noriai įsitraukia į užduotis, nes rezultatas, kai robotas važinėja ir atlieka funkcijas, jiems yra labai įdomus ir teikiantis daug pasitenkinimo, kad tiek jie patys sugebėjo padaryti", – dideliu susidomėjimu džiaugėsi Loreta. Jos manymu, robotika išties yra naudinga, nes pritraukia vaikus prisijungti ir prie kitų dienos centro veiklų. Be to, konstruodami nauji nariai greičiau susipažįsta tarpusavyje, nesibasto gatvėmis, mėgaujasi kūrybos procesu vis paįvairindami roboto konstrukciją, mėgsta jais varžytis ir lenktyniauti.

Vienas iš Robotikos akademijos tikslų – siekis įrodyti, kad mokslas ir mokymasis ne tik gali, bet ir turi būti įdomus. „Mes nežinome, kuriam vaikui yra lemta pakeisti pasaulį. Turime stengtis visiems Lietuvos vaikams suteikti galimybę tapti išradėju", – teigė Robotikos akademijos direktorius Džiugas Lukas Eidukas.

Dėl projekto „Vaikų ir jaunimo užimtumo skatinimas pasitelkiant STEAM ugdymo priemones" daugiau kaip 150 vaikų net penkiems mėnesiams taps jaunaisiais kūrėjais, jiems bus suteikiama visa reikalinga įranga ir mokymai, kad jie galėtų ne tik drąsiai svajoti, bet ir kaip įmanoma labiau priartėti prie savo svajonės. „Sieksime, kad veikla nenutrūktų ir po projekto – kiekvienas taškas turės savo „Lego" rinkinius ir mokymo metodiką, kad vaikai sėkmingai galėtų tobulėti toliau", – tvirtino idėjos iniciatoriai. Kad visi šie tikslai būtų įgyvendinti, reikia dėkoti Energijos sprendimų centrui, kuris jau skyrė didžiąją dalį pinigų. Tačiau vis dar trūksta 12 000 eurų, arba – 648 eurų vienam iš planuojamų 19 centrų. Šie pinigai bus skirti robotikos mokytojams už jų nuoširdų darbą. Prisidėti prie gražesnio rytojaus ir padėti socialinę atskirtį patiriantiems vaikams galite ir Jūs – tiesiogiai aukodami Robotikos akademijai arba www.aukok.lt. Juk nieko nėra smagiau už dovanojamą pažinimo džiaugsmą, kuris įžiebia kūrybos ugnį ir daro visų mūsų pasaulį šviesesnį!

VšĮ Robotikos akademijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Iš regioninių FIRST LEGO League robotų varžybų uteniškiai parvežė prizines vietas

  Praėjusį savaitgalį į regionines FIRST LEGO League (FLL) robotų varžybas Vilniuje susirinko 13 komandų iš visos Lietuvos. Taip pat dalyvavo ir uteniškiai: Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro Robotikos būrelio mokinių komandos „Vėjavaikiai" ir „Vėjavaikiai 2" bei Utenos Vyturių progimnazijos robotikos komandos „Žaibas" deleguoti atstovai.

 • Robotus konstruojantys mokiniai rengiasi atsakingam startui

  Viena iš pagrindinių Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro (toliau – Centras) funkcijų – neformalusis vaikų švietimas. Centras atviras visiems, norintiems aktyviai dalyvauti neformaliojo vaikų švietimo veikloje. Mokiniams suteikiama nemažai galimybių turiningai leisti laisvalaikį, ugdyti savo kūrybinius gebėjimus techninio konstravimo, įvairaus meno, sporto, gamtinio ugdymo būreliuose, studijose.

 • „Robotiadoje“ laurų nenuskynė, bet pamatė tai, ko iki šiol nerėgėję

  Utenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriuje robotikos būrelis veiklą pradėjo tik šių mokslo metų pradžioje, tačiau būrelį lankantys vaikai pasiekimais jau gali didžiuotis. Neseniai robotikos būrelio mokinių komanda „Vėjavaikiai", vadovaujama mokytojo M. Grašio, dalyvavo regioninėse „First Lego League"(FLL) robotų varžybose ir tapo Vilniaus regiono robotų turnyro nugalėtoja. Po regioninių varžybų vaikai suskubo ruoštis respublikiniam robotikos varžybų finalui, kuris vyko kovo 19 dieną renginio „Robotiada 2016" metu LITEXPO parodų centre. „Robotiada 2016" – tai renginys, kuris subūrė tuos, kurie neabejingi naujovėms, robotizuotoms įdomybėms ir tuos, kuriems rūpi modernios Lietuvos ateitis. „Robotiadoje" dalyvavo 47 komandos iš visos šalies. Pasaulinių robotikos varžybų respublikiniame FLL finale komandos varžėsi dėl teisės atstovauti Lietuvai gegužės 4–7 dienomis Ispanijoje.

 • Robotikos entuziastai uteniškiai tapo varžybų nugalėtojais

  Utenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyrių galima vadinti traukos centru vaikams ir jaunuoliams, ieškantiems prasmingų saviraiškos formų bei atrandantiems įdomias veiklas.

 • Socialinių kompetencijų stiprinimas tiksliniais žaidimais bei robotika

  Rugsėjo 28 dieną projekto partnerės VšĮ „Hiteco" vadovė Vilma Ferari bibliotekininkams, pedagogams, socialiniams darbuotojams, auklėtojams pristatė projekte „Sutrikusios raidos vaikų bendrųjų gebėjimų ir socialinių įgūdžių ugdymas bibliotekose panaudojant tikslinius žaidimus bei kompiuterines ir aplinkos technologijas" taikyti numatytas priemones – tikslinius žaidimus bei robotus – konstruktorius, kurių pagalba daugiau nei 1600 vaikų galės patobulinti jau turimus ir įgyti naujus bendruosius gebėjimus bei socialinius įgūdžius. Stebima, jog šių žaidimų pagalba vaikai ne tik skatinami mokytis, ugdomas savarankiškumas, bet ir sprendžiamos įvairios problemos.

 • Robotikos mokslo stovykla vaikams atvėrė galimybę tobulėti

  Birželio 15 – liepos 11 dienomis Utenos jaunimo mokykloje Laisvalaikio skyriuje organizuojama robotikos stovykla vaikams nuo 8 metų iki 16 metų pritraukė būrį technologijomis susidomėjusių jaunųjų uteniškių. Žinios, jas perimus iš „Robotikos Akademijos", pradėtos taikyti ugdant jaunuosius protus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:303
Vakar apsilankė:7147
Šią savaitę apsilankė:42697
Šį mėnesį apsilankė:127950
Viso (nuo 2015-02-16):9651708
Šiuo metu naršo:
37
2019-02-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!