ĮvairenybėsKaimynus sukvies bendrystės šventė
2018 gegužės 21, Pirmadienis 11:40

Kaimynus sukvies bendrystės šventė

Kaimynus sukvies bendrystės šventė
 • Lolita KAMINSKIENĖ

Sakoma, geras kaimynas vertesnis už tolimą giminę. Pas gerą kaimyną bėgame ištikus bėdai, gerą kaimyną kviečiame kartu pasidžiaugti, į jį kreipiamės kasdieniuose reikaluose, pritrūkę druskos ar cukraus. Geras kaimynas visada padės, patars, išklausys.

Veiklos ėmėsi iniciatorių grupelė
Deja, susvetimėjimo mūsuose dabar yra nemažai. Štai ketvirto aukšto kaimynas nepažįsta gyvenančio pirmame. Ir atvirkščiai. Prasilenkdami laiptinėje tik pasisveikiname, nepalinkėdami nei geros dienos, nei paklausdami, kaip sekasi. Nusipirkęs namą naujas gatvės gyventojas, žiūrėk, jau tveria aukštą tvorą, kad tik kaimynai nepamatytų, ką jis veikia savo kieme.

Bet džiugu, kad yra pasiryžėlių susvetimėjimą iš mūsų gyvenimo išguiti. Tai – veiklūs, linksmi, visada gerai nusiteikę ir pilni sumanymų žmonės. Svarbiausia, beveik visi jie sugrįžę į gimtąją Uteną iš Vilniaus ir Kauno. Šie entuziastai – tai Tomas, Vismantė, Kristina, Audrius ir Linas. Tomas – garsiosios organizacijos „Pokšt" vadovas, Kristina ir Vismantė – socialinės platformos „City Alumni" narės, Audrius save vadina laisvuoju menininku, o Linas, vienintelis kompanijos narys, kuriam nereikėjo sugrįžti į gimtąjį miestą, – VšĮ „Utenos radijas" direktorius.

Žada daug veiklos
Lino pernai į žemę pasodintas kaimynų pikniko daigelis prigijo ir šiemet jau išauga į didelį, gražų medį. Tas medis visu gražumu atsiskleis gegužės 24 dieną 18 val. prie Dauniškio ežero. Ten, visai netoli tilto, bus rengiamas Utenos kaimynų piknikas, kuriam organizatoriai žada ne tik puikų orą, bet ir gyvą muziką, smagią draugiją, laužą, fontaną ir begalybę linksmų veiklų. Bus daug visko: pokalbių, dainų, šokių, pasiirstymų irklentėmis, ugniagesių gelbėtojų pasirodymas, net biblioteka ant ratų atriedės. O ką, gal kuris kaimynas nuspręs, kad nori ramiai padrybsoti ant žolės ir paskaityti knygą. Ir štai, prašom, – knygos.

„Stengsimės, kad visiems – mažiems, jauniems ir vyresniems – būtų įdomu ir linksma, – sakė Tomas. – Tad susirinkusieji galės pasiklausyti ir kaimo kapelos, ir jaunimo grupių. Norime, kad Utena susiburtų bendrai šventei, džiugesiui ir draugystei. Juk uteniškiai – labai nuoširdūs žmonės ir, manau, noriai subėgs į kaimynų pikniką".

Bus ir poetų...

Apie pikniko organizavimą, bendrystės idėją, siekius burti kaimynus draugėn Tomas, Vismantė, Kristina, Audrius ir Linas kalbėjo savotiškoje didžiojo pikniko repeticijoje, „įžanginiame" piknikėlyje, kuris buvo surengtas žurnalistams. Kaip ir tikrame piknike, prie Dauniškio ežero buvo parengtas stalas, nuklotas gausiomis vaišėmis, pastatytos kėdės, paklotas pledas ir net parūpinta skėčių, mat lietus tądien grasinosi pratrūkti nieko neperspėjęs. Džiugu, kad jis pikniko repeticijos nesugadino. Atvirkščiai, nekarštas, gaivus, be vėjo oras leido ramiai pasikalbėti, atsikvėpti ir pajusti bendrystės, kaimyniško nuoširdumo dvasią. Tokia vyraus ir didžiajame piknike. Suabejoti tuo neleido... poetas Petras Panavas, pirmasis pajutęs tą dvasią. Sėdintis ant suoliuko Dauniškio parke ir žiūrintis į linksmą kompaniją poetas buvo pakviestas prisijungti ir mielai tai padarė. Mažam susibūrimui poetas dovanojo šmaikštų žodį, gerą nuotaiką ir daug palinkėjimų. „Aš būtinai ateisiu į pikniką, – kalbėjo Petras Panavas. – Dar galėsiu ir eilių paskaityti. O jei sugalvosit kokių konkursų, tai naujausia mano knyga galės būti kaip prizas laimėtojams". Atsisveikindamas poetas šmaikštavo: „Va, pas jus pasivaišinau, sutaupiau „ant pietų". Todėl eisiu nusipirksiu loterijos bilietą..."

Šventėje su alkoholiu – nelaukiami
Didžiajame gegužės 24-os piknike taip pat bus pastatyta stalų. Tie, kurie norės būti arčiau žemės, galės atsinešti pledų ir tiestis juo čia pat, pievelėje. O kad stalai nebūtų pliki, visi kviečiami atsinešti vaišių, kuriomis bus galima ne tik patiems pasimėgauti, bet (būtina!) ir kaimynus pavaišinti. O gal pavyks sumušti rekordą: pastatyti ilgiausią kaimynų stalą? O gal kito pikniko metu draugiškas kaimynų stalas jau apjuos visą Dauniškio ežerą? „Įžanginiame" piknikėlyje sklandė ne viena panaši mintis ir idėja.

Taigi, mieli uteniškiai, Utenos kaimynų piknikas jus visus kviečia prie Dauniškio ežero gegužės 24 dieną, ketvirtadienį. Visos linksmybės prasidės 18 val. ir tęsis iki vėlyvo vakaro. Nežinau, ar galima numatyti konkretų pikniko pabaigos laiką, bet organizatoriai planuoja užbaigti jį 22 val. Manau, kad norinčių pasibūti draugėj, pabendrauti bus ir po 22 val. Tik Tomas, Vismantė, Kristina, Audrius ir Linas perspėja: jokio alkoholio! Nes jo šventinei nuotaikai sukurti visai nereikia. Organizatoriai taip pat ragina atsinešti ne vienkartinių indų, o indų iš savo indaujos. Be to, pasirūpinti maišeliu šiukšlėms, nes aplinką privalu palikti švarią.

Autorės nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 33076222_2028100874069381_8220065816788336640_n.jpg
 • Click to enlarge image PIKNIKAS 2018.jpg
 • Click to enlarge image UP_A3_A2_print-1.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos kaimynų pikniką aptemdė raudoni debesys

  Gegužės 24 dieną (ketvirtadienį) įvykusi bendrystės šventė – Utenos kaimynų piknikas – sukėlė daugybę aistrų ir padalijo uteniškius į skirtingas stovyklas. Organizatoriai renginio dalyviams žadėjo vasarišką orą, saugią bei draugišką aplinką, gyvos muzikos koncertą, laužo šviesą, fontano pasirodymą ir daug aktyvių bei pasyvių veiklų, tačiau šventės, kurios pagrindinis tikslas buvo sužadinti uteniškių širdyse vienybės jausmą, scenarijų kiek sujaukė vienos politinės partijos pasirodymas. Kai kurių organizatorių teigimu, it grybai po lietaus Dauniškio ežero pakrantėje išdygę socialdemokratai, vilioję miestiečius saldainiais, balionais ir „Laimės rato“ prizais, ne tik pasielgė savanaudiškai, bet ir pažeidė autorines teises.

 • Europos kaimynų dieną kviečia paminėti kartu

  Gegužės 26 dieną, Europos kaimynų dieną, visoje šalyje lietuviai kviečiami prisijungti prie Lietuvos pikniko ir kartu su šeimomis bei draugais įsikurti kiekvienam patinkančioje vietoje pasibūti gryname ore, pabendrauti.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2690
Vakar apsilankė:8945
Šią savaitę apsilankė:11635
Šį mėnesį apsilankė:168282
Viso (nuo 2015-02-16):8559426
Šiuo metu naršo:
124
2018-06-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!