ĮvairenybėsPer Nacionalinį miškasodį pasodinta beveik 44 tūkstančiai ąžuoliukų
2018 gegužės 04, Penktadienis 13:53

Per Nacionalinį miškasodį pasodinta beveik 44 tūkstančiai ąžuoliukų

Per Nacionalinį miškasodį pasodinta beveik 44 tūkstančiai ąžuoliukų

Per mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą Nacionalinį miškasodį praėjusį šeštadienį daugiau kaip trys tūkstančiai talkininkų 80 ha plote pasodino beveik 300 tūkstančių medelių – šimtu tūkstančių daugiau nei pernykščio visuotinio miškasodžio metu.

Visoje Lietuvoje talkininkai kartu su miškininkais sodino eglaites, pušaites, berželius, liepaites, o Biržų, Dubravos, Kaišiadorių, Kėdainių, Kretingos, Radviliškio, Šiaulių ir Veisiejų miškuose nusidriekė Šimtmečio ąžuolynai. Tarp 300 tūkstančių pasodintų medžių – net 43 930 ąžuoliukų. Ąžuolynams miškininkai parenka derlingiausias augavietes.

Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje, įkurdinta 100 seniausių Lietuvoje augančių ar augusių ąžuolų klonų: Stelmužės, Mikalojaus Daukšos, Sandariškių, Ramanavo, Šaravų ir kitų arti penkiasdešimties garsių ąžuolų senolių įskiepiai. Kaip sako Lietuvos senolių ąžuolų „perkėlimo" akcijoje dalyvavęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas, iš visos šalies į Lietuvos liaudies buities muziejų atkeliavę ąžuolų galiūnų palikuonys bus išsaugoti ateities kartoms, kaip ir čia saugomos senosios lietuvių sodybos.

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Valstybės atkūrimo šimtmečiui mokiniai pasodino ąžuoliuką

  Prisijungdami prie LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimo sodinti ąžuoliukus ir Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS)inicijuoto „100 gerų darbų Lietuvai“ projekto, balandžio 20 dieną Utenos LMS atstovai Valstybės atkūrimo šimtmečio garbei miesto sode pasodino ąžuolą, jėgos ir stiprybės simbolį.

 • Miškasodžio dalyviai kyla į kovą su klimato kaita

  „Mes miškui nesame reikalingi, tačiau miškas mums – labai svarbus", – su šia mintimi nemažas būrys gamtai neabejingų uteniškių bei iš sostinės atvykusių svečių sugužėjo į Vyžuonų girininkijoje esantį šilą, kur vyko nacionalinis miškasodis. Kai kurie šventės dalyviai tikino, kad jiems ypač svarbu kovoti prieš klimato kaitą, tad su šeimomis atvykę medelių sodintojai džiaugėsi puikiai praleidę laiką gryname ore.

 • Miškasodis 2017: Vyžuonų girininkijoje bus sodinami medeliai

  Balandžio 8 dieną, šeštadienį, miškui neabejingi šalies gyventojai, kolektyvai, organizacijos, įmonės kviečiami į visuotinę miško sodinimo talką – Nacionalinį miškasodį. Šitaip prasmingai pažymėti pavasario pradžią bus galima visose miškų urėdijose, taip pat ir Utenos rajone.

 • Nacionaliniame miškasodyje pasiektas naujas Lietuvos rekordas

  Balandžio 16 dieną Lietuvoje startavo nacionalinis miškasodis. Šios Aplinkos ministerijos inicijuotos visuotinės talkos metu vos per vieną dieną buvo pasodinta beveik pusė milijono medelių. Medžiai buvo sodinami visoje šalyje – 42 miškų urėdijose.

 • Nacionaliniame miškasodyje talkininkai pasodino beveik 100 hektarų miško

  Praėjusį šeštadienį, balandžio 16 dieną, Lietuvoje startavo nacionalinis miškasodis. Šios Aplinkos ministerijos inicijuotos visuotinės talkos metu medžiai buvo sodinami 42 miškų urėdijose. Taigi, šeštadienį Lietuvoje sužaliavo apie 100 hektarų naujų miškų, buvo pasodinta beveik pusė milijono medelių.

 • Uteniškiai pasodino beveik 2 ha miško

  Praėjusį šeštadienį, balandžio 16 dieną, visoje Lietuvoje vyko visuotinė talka – nacionalinis miškasodis, kurio metu šalies gyventojai buvo kviečiami sodinti mišką. Iš viso tokia talka buvo organizuojama 42 miškų urėdijose, tarp kurių buvo ir Utenos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:12714
Vakar apsilankė:10360
Šią savaitę apsilankė:46914
Šį mėnesį apsilankė:229272
Viso (nuo 2015-02-16):8316923
Šiuo metu naršo:
164
2018-05-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!