Iniciatyvoje „Jungiam Lietuvą" – keturi Utenos apskrities mokinių kūriniai
ĮvairenybėsIniciatyvoje „Jungiam Lietuvą" – keturi Utenos apskrities mokinių kūriniai
2018 balandžio 17, Antradienis 09:44

Iniciatyvoje „Jungiam Lietuvą" – keturi Utenos apskrities mokinių kūriniai

Iniciatyvoje „Jungiam Lietuvą" – keturi Utenos apskrities mokinių kūriniai

Prie mokiniams skirtos iniciatyvos „Jungiam Lietuvą“ nuo kovo pradžios prisijungė daugiau nei 40 mokyklų ir gimnazijų komandos, iš jų keturios – iš Utenos apskrities. Mokiniai šiam projektui sukūrė net du 100 sekundžių trukmės filmukus apie Uteną, vaizdo klipuose taip pat pristatė Svėdasus (Anykščių r.) ir Ignaliną. Iki balandžio 22 dienos dar galima internetu balsuoti už šiuos kūrinius renkant laimėtojus.

Iš viso Lietuvos mokiniai sukūrė 44 vaizdo klipus apie 36 miestus ir miestelius. Pagal šiuos klipus bus sukurtas trumpametražis filmas „Jungiam Lietuvą", o 25 mokinių komandos iki balandžio 22 dienos sulaukusios daugiausia internautų balsų, apsilankys edukacinėse ekskursijose Vilniuje bei varžysis dėl kitų prizų.

„Prie iniciatyvos prisijungę mokiniai sėkmingai trina ribas tarp skirtingų regionų, savo kūriniais rodydami, kad nėra dviejų ar trijų Lietuvų – Lietuva yra viena ir vieninga, o kiekvienas kraštas – savaip įdomus bei unikalus", – sakė „Jungiam Lietuvą" ambasadorius, žurnalistas, laidų vedėjas, rašytojas Andrius Tapinas.
„Jungiam Lietuvą" vaizdo filmukų konkursas sulaukė dalyvių iš visų 10 Lietuvos apskričių. Iš 44 mokinių video darbų, sukurtų pagal temą „Mano kraštas – per 100 sekundžių", tik septyni kūriniai yra dedikuoti penkiems Lietuvos didmiesčiams. Likusių 37 vaizdo klipų siužetų centre – ne tik šalies rajonų centrai, bet ir mažesni miesteliai – tokie kaip Agluonėnai, Alksniupiai, Butrimonys, Gelgaudiškis, Lygumai, Neveronys, Priekulė, Salamiestis, Siesikai, Tverai, Viešvilė, Žeimelis bei kiti.
„Plati dalyvių geografija rodo, kad ši iniciatyva padėjo sutelkti jaunąją kartą iš skirtingų šalies regionų – žmones, kurie netolimoje ateityje patys kurs Lietuvos ateitį", – sakė projektą „Jungiam Lietuvą" inicijavusios draudimo bendrovės BTA direktorius Tadeušas Podvorskis.
Iki balandžio 22 dienos svetainėje www.jungiamlietuva.lt galima balsuoti už geriausius kūrinius. Daugiausia balsų surinkusių 25 filmų autoriai laimės ekskursijas savo klasėms į Valdovų rūmus, penkias diskusijas mokyklose su žinomais visuomenės veikėjais A. Tapinu, G. Liaudansku-Svaru, B. Vanagu, penkis skrydžius BTA oro balionu, kitų vertingų prizų.
Iš filmukų bus sukurtas trumpametražis filmas „Jungiam Lietuvą", kuris į vientisą mozaiką sujungs skirtingus miestus, miestelius bei kaimus.
Laikraščio „Utenos diena" inf., Gedimino Kartano nuotr.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7508
Vakar apsilankė:6450
Šią savaitę apsilankė:26999
Šį mėnesį apsilankė:163549
Viso (nuo 2015-02-16):10451212
Šiuo metu naršo:
79
2019-06-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!