Kaziuko mugę aplankęs meras nustebino netikėtu pirkiniu
ĮvairenybėsKaziuko mugę aplankęs meras nustebino netikėtu pirkiniu
2018 kovo 08, Ketvirtadienis 15:34

Kaziuko mugę aplankęs meras nustebino netikėtu pirkiniu

Kaziuko mugę aplankęs meras nustebino netikėtu pirkiniu
 • Deimantė KAZOKAITĖ
 • 18 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Trečiadienio popietę Utenos rajono savivaldybės administracijoje aidėjo tradicinė Kaziuko mugė. Lankytojus pasitiko nuotaikingi muzikantai ir skrybėlėtas Kaziukas, papuošęs visus riestainių karoliais. Mugės prekeiviai, siūlę įsigyti rankų darbo skanėstų, papuošalų, medžio dirbinių, produkcijos iš levandų, keramikos, teigė, kad šiemet pirkėjai buvo kaip niekad dosnūs – pinigines atvėrė plačiai.

Kaziuko mugėje, kurią organizavo savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius bei Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras, jau ne pirmą sykį dalyvavo Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė. Minėtos įstaigos direktoriaus pavaduotoja socialinei priežiūrai ir globai Vilgelmina Rastenienė teigė, kad šiųmetė mugė buvo itin sėkminga: „Ugdytiniai kasmet labai laukia mugės, nes čia turi galimybę pristatyti savo rankomis sukurtus gaminius, pabendrauti su žmonėmis. Šiemet ir pirkėjų, ir dalyvių buvo daugiau nei pernai. Ypač dosniai piniginę atvėrė meras – pirko iš mūsų tekstilinį katiną, medinį kočėlą, kurį juokavo naudosiąs ne pagal paskirtį."

Specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro gyventojas Erik Garbul šypsodamasis sakė, jog tiek jis, tiek jo draugai labai rimtai ir atsakingai žiūri į pasiruošimą Kaziuko mugei. „Jeigu žinome, kad vienas ar kitas daiktas yra labai mėgstamas pirkėjų, stengiamės pagaminti kuo daugiau vienetų. Perkamiausi yra medžio darbai, pinti gaminiai, keramika, – tikino vaikinas. – Man geriausiai sekasi gaminti menteles. Vienos kaina svyruoja nuo dviejų iki penkių eurų – priklauso nuo to, kiek į ją įdėta darbo. Labai smagu, kai žmonės įvertina mūsų darbelius, kuriuos gaminame įdėdami visą širdį."

Šeimos ir vaiko gerovės centro socialinės darbuotojos Daiva Beikuvienė ir Grita Bernotienė sakė, kad vaikai ruošti darbelius Kaziuko mugei pradėjo prieš kone pusę metų, o renginio išvakarėse nusprendė prigaminti rankų darbo skanėstų, kuriuos išalkę pirkėjai tiesiog šluote iššlavė. Renginyje savo gaminius siūlė ir Utenos rajono šeimynos, vaikų dienos centro „Draugystė", Utenos bendruomeninių šeimos namų bendruomenės. Paklaustos, kam bus skiriami uždirbti pinigai, socialinės darbuotojos teigė, kad juos išsidalys mugei gaminius ruošę ir jais prekiavę vaikai – nusipirks saldainių ar apsilankys picerijoje.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Sostinę užtvindė Kaziuko mugė

  Kaip ir kiekvienais metais, kartu su pavasariu į Vilnių atkeliavo tradicinė Kaziuko mugė. Į šventinį šurmulį jau vakar, ketvirtadienį, įsiliejo auksarankiai amatininkai, darbštūs ūkininkai ir smalsuoliai, būriais traukiantys ne tik pasižvalgyti ir originaliais gaminiais bei tradiciniais maisto produktais pasigėrėti, bet ir jų įsigyti.

 • Nuaidėjo tradicinė Kaziuko mugė

  Vasario 28 dieną Utenos socialinės globos namuose vyko tradicinė Kaziuko mugė, į kurią, kaip ir kasmet, susirinko gausus būrys svečių iš visos Lietuvos. Čia skambėjo muzika, kvepėjo naminiais skanėstais, buvo galima įsigyti įvairių rankdarbių. Popiet linksmybės tęsėsi lauke, kur liepsnojo Užgavėnių laužas.

 • Utenoje šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė

  Pavasaris į Uteną atkeliavo kartu su tradicija tapusia Kaziuko muge, kuri uteniškius pakvietė į Utenos socialinės globos namus ir Utenos rajono savivaldybės administracijos pastatą. Rytoj Kaziuko mugės šurmulys neaplenks ir ugdymo įstaigų.

 • Kaziuko mugė tautodailininkei O. Tumėnaitei–Bražėnienei – ne darbas, o šventė

  Savaitgalyje visą Lietuvą išjudins tradicinė Kaziuko mugė, vyksianti kovo 4–6 dienomis Vilniuje. Penktadienį pradedama švęsti Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero šventė.

 • Kviečia Kaziuko mugės

  Kaziuko mugė – tikra pavasario šauklė. Į ją pirmomis kovo dienomis skubame ne tik paragauti skanumynų, įsigyti namų buičiai ar ūkiui reikalingų rakandų, nupirkti lauktuvių artimiesiems ir draugams, bet ir pasigėrėti nagingų tautodailininkų ir liaudies meistrų darbais, pabūti šventiniame šurmulyje, pasiklausyti šmaikščių prekeivių kvietimų pirkti.

 • Kaziuko mugėje dalyvavo ir šeimynos

  Kaziuko mugė, tarytum savotiška folkloro šventė, kurios metu amatininkai ir paprasti žmonės pardavinėja pačių pagamintus dirbinius. Nors ši mugė tradiciškai rengiama Vilniuje, kituose Lietuvos miestuose taip pat nėra užmiršta ir organizuojama įvairiose institucijose.

 • Kaziuko mugė Utenos socialinės globos namuose šurmuliavo ir šiemet

  Utenos socialinės globos namuose jau tapo gražia tradicija, besitęsiančia daugiau nei dešimtmetį, rengti „Kaziuko mugę", į kurią kviečiami ne tik uteniškiai, bet ir svečiai. Miestelėnams – tai puiki pramoga ir galimybė ne tik susitikti su šių namų gyventojais, bet ir įsigyti jų pagamintų rankdarbių, paragauti senoviniais receptais gamintos giros, kitų gardumynų.

 • Kviečia Kaziuko mugė

  Kovo 4 dieną Utenos socialinės globos namuose šurmuliuos tradicinė „Kaziuko mugė", 10 valandą prasidėsianti iškilmingu šios mugės atidarymu, svečių muzikiniais pasirodymais, Kazių ir Kazyčių sveikinimais. Mugė vyks iki 13 valandos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2169
Vakar apsilankė:6740
Šią savaitę apsilankė:8910
Šį mėnesį apsilankė:145460
Viso (nuo 2015-02-16):10433123
Šiuo metu naršo:
86
2019-06-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!